17 نکته برای داشتن ناخن هایی زیبا

داشتن ناخن های سالم و قوی یکی از نشانه های سلامتی جسم به شمار میاد، داشتن ناخن های درخشان، سالم و بلند برای اکثر خانومها از اهمیت ویژه ای برخورداره و حس زیبایی و شخصیت رو در اونها زنده میکند، پیشتر در مورد اهمیت داشتن ناخن‌های زیبا با شما صحبت کردیم اکنون در این مقاله برای شما بهترین نکته‌هایی که با رعایت کردنشان می‌توانید ناخن‌های بی‌عیب و نقص‌تری داشته باشید را جمع آوری کرده‌ایم:

ناخن زیبا

۱- همیشه همراهتان سوهان ناخن داشته باشید
در این صورت دیگر لازم نیست سعی کنید تا با دندان‌هایتان ناخن‌های شکسته را تعمیر کنید. فقط کافیست چند دقیقه زمان گذاشته و با کمی سوهان کشیدن، آن‌ها را مانند روز اول کنید. همچنین با استفاده از این وسیله می‌توانید از شر پوست‌های آزار دهنده اطراف ناخن نیز راحت شوید.

۲- از سوهان ناخن شیشه‌ای استفاده کنید
اگر می‌خواهید تکه‌های ناختان پخش نشوند می‌توانید از این نوع سوهان استفاده کرده و ناخن‌هایتان را تنها در یک جهت روی آن بکشید.

۳- همیشه از لاک پایه و تاپ کُت استفاده کنید
یکی از مهم‌ترین نکته‌هایی که برای داشتن یک مانیکور زیبا باید رعایت کنید این است که قبل از اعمال لاک اصلی از لاک پایه استفاده کنید و بعد از آن از تاپ کت استفاده کنید. وسعی کنید لاک پایه و تاپ کُتی که انتخاب می‌کنید از برندهای خوب و شناخته شده باشند.

۴- به طور منظم از تاپ کُت استفاده کنید
طی چند روز آینده بعد از زدن لاک ناخن، از تاپ کُت استفاده کنید تا هر روز ناخن‌هایتان به زیبایی و تازگی روز اول باشند. در این صورت می‌توانید به مدت حداقل یک هفته ناخن‌هایتان را زیبا نگه دارید.

۵- از تاپ کُت با مارک Seche Vite استفاده کنید
طبق مطالعاتی که روی نظرهای مردم در سایت آمازون داشتیم متوجه شدیم که این مارک تاپ کُت بهتر از بقیه مارک‌ها است. زیرا هم درخشندگی خیلی خوبی به ناخن‌ها اضافه می‌کند و هم اینکه در کمتر از ۲ دقیقه کاملا خشک می‌شود.

۶- اطراف ناخن را با لاک مهر و موم کنید تا لب پر نشود
هنگام مانیکور کردن، لاک پایه و تاپ کُت را به خوبی روی گوشه‌های ناخن بکشید. با انجام این کار می‌توانید به راحتی ماندگاری لاک خود را به مدت ۱ هفته یا بیشتر تثبیت کنید.

۷- استفاده از کرم کوتیکول را به یک روتین تبدیل کنید
مهم‌ترین نکته این است که ناخن‌هایتان را مرطوب نگه دارید. هیچی چیزی نمی‌تواند استحکام ناخن‌های رشد کرده را تضمین کند اما با مرطوب کردن آن‌ها می‌توانید اطمینان حاصل کنید که ناخن‌هایی که جدیدا رشد می‌کنند هم محکم بوده و هم به دلیل مرطوب شدنشان انعطاف پذیر هستند.

۸- مانیکور خاص خود را داشته باشید
طرحی که بیشتر از همه دوست دارید را انتخاب کرده و آن را به طرح خاص خود تبدیل کنید. بعد از چند بار تمرین در زدنش هم مهارت پیدا خواهید کرد.برای آشنایی با انواع طراحی ناخن مقاله “طرح کلاسیک ناخن خود را با این طرح های هنری جایگزین کنید” را بخوانید.

۹- از ناخن‌گیر استفاده نکنید
تنها در صورتی از ناخن‌گیر استفاده کنید که ناخن‌هایتان برای سوهان کشیدن زیادی بلند شده باشند. در این صورت مقداری از آن‌ها را با ناخن‌گیر کوتاه کرده و بقیه را با سوهان ناخن کوتاه کنید. استفاده از ناخن‌گیر باعث می‌شود هرزمان که ناخن‌هایتان به یک اندازه مشخص رسیدند شروع به شکستن یا ترک خوردن کنند.

۱۰- موقع ظرف شستن دستکش بگذارید
سعی کنید هنگام انجام فعالیت‌هایی که ممکن است به ناخن‌هایتان صدمه وارد کنند از دستکش استفاد کنید.

۱۱- ناخن‌های خود را به شکل گرد سوهان بکشید
گرد کردن سر ناخن‌ها باعث می‌شود که کمتر بشکنند.

۱۲- از روغن جوجوبا استفاده کنید
روغن جوجوبا هم برای ناخن و هم برای پوست اطراف ناخن بسیار خوب است.

۱۳- از پاک کننده‌های ناخن استون دار اجتناب کنید
سعی کنید از مقدار کمی استون استفاده کنید زیرا این محصولات باعث خشک شدن ناخن می‌شوند. به همین منظور می‌توانید دیر به دیر رنگ لاک خود را عوض کنید اما اگر مجبور به استفاده از استون شده‌اید بعد از آن از کرم کوتیکول مرطوب کننده استفاده کنید تا ناخن‌هایتان خشک نشوند.

۱۴- از لاک ناخن‌هایی که کنده می‌شوند استفاده کنید
از این مدل پایه لاک استفاده کنید تا مجبور به استفاده از استون نشوید. با استفاده از این محصول می‌توانید لاک ناخن خود را به راحتی بکنید و نیازی به استفاده دائم از استون نیست.

۱۵- از سیر خام به عنوان مستحکم کننده طبیعی و کم هزینه ناخن استفاده کنید
استفاده از این روش بسیار ساده و ارزان است و نتیجه آن را تنها چند روز بعد از استفاده خواهید دید. فقط کافیست یک تکه سیر را برداشته، از وسط نصف کنید و روی ناخن های خود بکشید. اجازه دهید چند دقیقه روی ناخن باقی مانده و سپس آن را بشویید. این کار باعث می‌شود ناخن‌هایتان بلند و محکم شوند. این کار را اگر هر از گاهی انجام دهید کافیست. فقط حواستان باشد که بعد از انجام این کار دست‌هایتان بوی سیر می‌گیرند بنابراین اگر می خواهید وارد مکان‌های عمومی شوید آن را به تعویق بیندازید.

۱۶- اگر می‌خواهید ناخن‌هایتان را بلند کنید از لاک تیره استفاده کنید
یک متخصص ناخن گفته است که استفاده از لاک تیره باعث می‌شود تا ناخن‌ها کمتر بشکنند. در حالی که رنگ‌های روشن باعث شکنندگی ناخن‌های شما می‌شوند.

۱۷- ناخن‌هایتان را نجوید
شاید به نظر بدیهی بیاید اما هر چقدر بیشتر ناخن‌هایتان را به حال خودشان رها کنید آن‌ها محکم‌تر و زیباتر به نظر می‌آیند. اگر تا الان این کار را می‌کردید از همین حالا آن را کنار گذاشته و اجازه دهید ناخن‌هایتان دوره نقاهتشان را طی کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here