۴ مرحله ساده برای ترمیم ناخن های شکسته

گرچه ناخنی که نزدیک به پوست شکسته شده باشد بسیار دردناک است. اما چون ناخُن، همواره در حال رشد است، بجای کوتاه کردن ناخن یا چسباندن چسب زخم، راه‌های دیگری نیز برای ترمیم ناخن و سالم نگه داشتن آن وجود دارد. اگر انجام این کارها برایتان سخت است، حداقل از یک چسب زخم زیبا برای پوشاندن ناخُن شکسته‌تان استفاده کنید! البته لازم نیست همه ناخن‌ها را کوتاه کنیدبا انتخاب صحیح محصولات و کمی صبر، می‌توانید ناخنتان را طوری درست کنید که انگار هیچ اتفاق ناخوشایندی برای آن رخ نداده است. پس در ادامه با ما همراه باشید تا مراحل تعمیر ناخن شکسته را با شما در میان بگذاریم:

ناخن شکسته

اول از همه برای انجام این کار نیاز به یک ماده اولیه اصلی دارید که خوشبختانه همه ما به آن دسترسی داریم. احتمالا تعجب خواهید کرد زمانی که به شما بگوییم این ماده چای کیسه ای است. درست است با استفاده از چای کیسه‌ای، قیچی، چسب ناخن، سوهان و برق ناخن می‌توانید تنها در ۴ مرحله ناخن شکسته خود را به راحتی تعمیر کنید.

مرحله‌ی اول
تکه کوچکی چای کیسه‌ای را به اندازه قسمت آسیب دیده ناخُن با استفاده از قیچی برش دهید. کار کردن با یک تکه پارچه کوچک بسیار سخت است بنابراین آن را مقداری بزرگتر برش دهید تا کار با آن راحت‌تر باشد. بعدا می‌توانید قسمت‌های اضافی را ببرید.

مرحله‌ی دوم
ناخن‌هایتان باید کاملا تمیز و بدون روغن و لاک باشند. سپس مقداری چسب ناخُن را به ناحیه آسیب دیده بزنید.

مرحله‌ی سوم
تکه برش داده شده از چای کیسه‌ای را با احتیاط روی قسمت آسیب دیده بچسبانید. آن را مقداری فشار دهید تا به خوبی به ناخن بچسبد. و سپس دوباره روی آن چسب ناخُن بزنید.

مرحله‌ی چهارم
زمانی که چسب خشک شد قسمت‌های اضافی را ببرید، ناخُن را سوهان بکشید و از برق ناخن استفاده کنید. به همین راحتی ناخُن شما تعمیر شد و دیگر جای نگرانی وجود ندارد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here