بهترین روش ها برای ماندگاری بیشتر فر موها

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که اگر مو‌های آسیب دیده دارید، فر دائم روی آن جلوه نخواهد داشت. اگر مو‌های‌تان سفید شده و یا خشک است، مواد شیمیایی فر کننده اثر چندانی نخواهد داشت. حتی استفاده از مقدار بیشتر مواد باز هم مؤثر نیست. این کار باعث می‌شود موها ریزش کنند. خانم سارا پوتمپا (Sarah Potempa) درباره‌ی فر کردن مو اطلاعات زیادی دارد. او مخترع مدل موی موجی ساحلی است و در فشن شوی پارسال مارک ویکتوریا سکرت وظیفه‌ی رهبری آرایشگران را برعهده داشت و همچنین موهای سلبریتی‌های زیادی را برای مراسم فرش قرمز فر کرده است. او در مورد بهترین نکته‌ها برای ماندگاری بیشتر فرهای مو صحبت کرده است، پس با ما همراه شوید تا آن‌ها را باهم بخوانیم:

فر موها

۱- از یک دستگاه مناسب استفاده کنید

آیا این مطلب درست است که موهای نازک و صاف، نسبت به دیگر انواع موها، ماندگاری کمتری برای فرها دارند؟ پاسخ خانم پوتمپا به این سوال منفی است. او معتقد است امروزه با پیشرفت تکنولوژی، هر جنس مویی می‌تواند فر شود. هنگام خریداری محصولات فر کننده‌ی مو به ویژگی‌هایی مانند قابلیت تنظیم دما و سرامیکی بودن سطح وسیله باید دقت کنید و خیلی مهم است که درجه‌ی گرمای دستگاه را با توجه به جنس موهای خود انتخاب کنید. به عنوان مثال افرادی که دارای موهای ضخیم هستند باید از دمای بیشتری نسبت به افرادی که دارای موهای نازک یا معمولی هستند استفاده کنند. تنظیم دما باعث می‌شود که فر موها ماندگاری بیشتری داشته باشند.

خانم پوتمپا در ادامه‌ی صحبت‌هایش اضافه کرد اتوهای مو‌ی دیجیتال که قابلیت تنظیم دما را دارند برای این منظور مناسب هستند. دستگاه‌های قدیمی که این قابلیت را نداشتند باعث می‌شدند شما ندانید که آیا با درجه‌ی دمای مناسب کار می‌کنید یا خیر، همچنین ممکن بود دما به طور یکسان در سطح فلزی آن‌‌ها پخش نشود و فرها ماندگاری کمتری داشته باشند.

۲- موهایتان را آماده سازی کنید

آماده سازی موها قبل از فر کردن، باعث می‌شود دوام فرها بیشتر شود. قبل از خشک کردن موها یتان از موس و محافظت کننده در برابر دما استفاده کنید و سپس با دستگاه مناسب و دارای قابلیت تنظیم دما موها یتان را فر کنید.

۳- از کلیپس استفاده کنید

کلیپس‌ها قبل و بعد از فر کردن موها، به شما کمک بسیار زیادی می‌کنند. بعد از فر کردن موها می‌توانید آن‌ها را با استفاده از کلیپس در بالای سرتان ببندید و اجازه دهید چند دقیقه در همین وضعیت باقی بمانند، زمانی که کلیپس‌ها را باز می‌کنید مشاهده خواهید کرد که فرها شکل و حجم بهتری پیدا کرده‌اند. پس به یاد داشته باشید وسایل جانبی‌ای که در کنار اتوی مو استفاده می‌کنید نیز نقش بسیار مهمی در ماندگاری بهتر فرهای شما دارند. موهای خود را قبل از فر کردن به ۷ دسته تقسیم کنید، این کار باعث می‌شود تا فرها یکدست‌و زیباتر به نظر برسند.

۴- سایز اتوی مو مهم است

اگر می‌خواهید دوام فر موها یتان را زیاد کنید از اتوهایی با اندازه‌ی کوچکتر استفاده کنید. همچنین استفاده از دسته‌ی موهای کوچکتر باعث ریز شدن فرها شده و ماندگاریشان را بیشتر می‌کند.

۵- به موهایتان دست نزنید

شاید شما هم وسوسه شوید که انگشت‌هایتان را داخل موهایتان فرو ببرید یا اینکه بعد از فر کردن موهایتان آن‌ها را شانه کنید. اما خانم پوتمپا می‌گوید این کار باعث باز شدن فرها می‌شود. او در عوض پیشنهاد می‌دهد که بعد از خنک شدن فرها ابتدا روی برس مو را با تافت مو، اسپری کنید و سپس موها یتان را شانه کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here