اهمیت شستشوی روزانه صورت برای داشتن صورت زیبا

بسیاری از افراد در طول روز دست های خود را مرتب میشویند چرا که دست ها محل تجمع باکتری ها محسوب میشوند ، اما نباید این نکته را فراموش کرد که همانطور که دست ها کثیف میشوند ، پوست صورت نیز در معرض باکتری ها و میکروب ها است و باید به طور روزانه حداقل یک بار تمیز شود ، شستشوی پوست صورت برای حفظ سلامت پوست صورت و داشتن صورت زیبا بسیار مهم است چرا که تجمع چربی و باکتری بر روی پوست صورت باعث ایجاد چین و چروک و آکنه بر روی پوست صورت میشود ، پس بهتر است به طور مدوام ، روزی حداقل یکبار صورت خود را بشویید ، در اینجا راههای شستشوی اصولی و درست صورت و اهمیت آن را با هم میخوانیم.

پوست و مو

قبل از شستشوی صورت باید دست ها شسته شوند

این مشکل بزرگی است که بیشتر افراد به آن بی‌توجه‌اند، اما اگر کمی فکر کنید متوجه می‌شوید در طول روز دستان شما با سطوح آلوده‌ی بسیاری در تماس است. حتی اگر شما مرتباً در طول روز با مواد ضدعفونی‌کننده دستان خود را تمیز می‌کنید بازهم جرم‌ها می‌توانند در نقاطی از دستان شما مانند زیر ناخن‌ها ساکن شوند. بنابراین قبل از شستن صورتتان در ابتدا بهتر است با دقت دستان خود را بشویید. فراموش نکنید برای داشتن و حفظ صورت زیبا ، باید سبک زندگی زیبا و اصولی داشته باشید

بهترین روش تمیز کردن صورت، شستشو با آب و صابون است. باید روزی دو بار صورت را با آب و صابون شست. شستشو نباید بیش از دو دقیقه طول بکشد. نوع صابون را بسته به نوع پوست خود و با مشورت پزشک انتخاب کنید.  صابون زدن و شستن پوست صورت يكي از اقدامات بهداشتي مراقبتي براي حفظ سلامت و شادابي آن است . اما همين اقدام در صورت غير اصولي بودن باعث گسترش جوشها ، آكنه و ضايعات عفوني پوست صورت مي شود.

شستن صورتتان یک تا دو بار در روز کار خوبی است اما بیشتر از آن می‌تواند پوستتان را اذیت کند و موجب تولید بیش از حد چربی گردد. اگر روزی آرایش نکردید، زیاد ضد آفتاب نزدید و یا عرق نکردید، شب از پاک کننده صورت استفاده نکنید و فقط صورتتان را با آب ولرم بشویید. اگر هر از گاهی به پوستتان اجازه دهید از این چرخه محصولات خلاصی پیدا کند، خوب است.

دمای آب باید مناسب باشد

باید همیشه مواظب دمای آب باشید ، آب نه باید خیلی داغ باشد و نه خیلی سرد .  آب داغ می‌تواند مویرگ‌ها را پاره کند و درنتیجه پوست شما قرمز خواهد شد. همچنین تعادل چربی طبیعی پوست شما را از بین برده و آن را خشک می‌کند. بدتر از همه این خشکی باعث آغاز چرخه‌ی بی‌پایانی خواهد بود که در آن پوست برای جبران خشکی خود شروع به تولید چربی بیشتری می‌کند. نتیجه‌ی این چربی جوش‌های پوستی خواهد بود. آب گرم برای پوست خوب است، نه زیاد داغ، زیرا منافذ پوستی را باز کرده و اجازه می‌دهد شوینده واردشده و کار خود را انجام دهد. آب سرد منافذ پوستی را می‌بندد و نباید استفاده شود. آب ولرم بهترین چیز برای پاک کردن مناسب و موثر پوست است.

پوست و مو

درست خشک کردن صورت مهم است

 پس از شستشو، صورتتان را با حوله خشک کنید. برای خشک کردن نباید حوله را به صورت خود بکشید، بلکه فقط کافیست حوله را با پوست صورت خود تماس دهید و به آرامی روی نقاط مختلف صورت فشار دهید.

در موقع خشك كردن نيز بايد توجه داشته باشيم كه در صورت كشيدن حوله روي پوست ، ميكروب ها و عوامل بيماري زاي موجود در يك جوش كوچك را با دست خود روي پوست صورت پخش كرده ايم كه احتمال افزايش جوش ها را در صورت به وجود مي آورد .  یکی از دلایل پیری زودرس و پیدایش چین و چروک و خشونت پوست، خشک کردن آن با حوله به روش خشن است. پس از خشک کردن صورت یک کرم مرطوب کننده بر روی آن بمالید تا رطوبت پوست حفظ شود. و شما صورت زیبا خود را حفظ کنید

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here