رازهای زیرسازی پوست از دید متخصصان

اگر شما در صورتتان جوش یا لکه دارید، زیرسازی به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید. بیشتر خانم‌ها برای انتخاب رنگ مناسب کرم پودر به مشکل برمی‌خورند. البته این تمام ماجرا نیست. اغلب افراد رنگ مناسب پوست خود را انتخاب نمی کنند. برای خرید فونداسیون ، کرم پودر و کانسیلر ، رنگ زمینه پوست خود را انتخاب نمایید . اما اگر با رنگ پوست خود زیاد آشنا نباشید، چندان موفق نخواهید بود.وقتی رنگ مناسب پوست‌مان را کشف کردیم، سوال بعدی ایجاد می‌شود؛ روش استفاده صحیح از آن‌ها برای داشتن ظاهری زیبا، آراسته و طبیعی چیست؟ برای برطرف کردن این مشکلات و جواب دادن به سوالات، ما از نظرات متخصصان بهره گرفته‌ایم و این مقاله را برای شما آماده کرده‌ایم:

زیرسازی پوست

لایه لایه زیرسازی کنید
ممکن است بخواهید تمام یا قسمتی از پوست خود را با کرم پودر بپوشانید. اما مراقب باشید، اگر برای این کار از یک لایه ضخیم روی پوست خود استفاده کنید، دیگر زیبا و طبیعی نخواهد بود و کرم پودر به زودی صافی و یکدستی خود را از دست می‌دهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، بهتر است از یک اسفنج مرطوب استفاده کنید و کرم پودر را در لایه‌های بسیار ظریف به پوست خود بزنید. پس از هر لایه حدود 30 ثانیه صبر کنید تا کرم خوب روی پوست بنشیند و با آن یکدست شود، سپس زدن لایه بعدی را شروع کنید.

از سرم استفاده کنید
برای این‌که پوست شما کمی براق شود، می‌توانید از یک سرم آبرسان صورت استفاده کنید. مقدار کمی از آن را با کرم پودر خود مخلوط کنید و از این ترکیب برای زیرسازی پوست خود استفاده کنید. این کار از پوست شما محافظت می‌کند و آرایش شما زیباتر و طبیعی‌تر جلوه می‌کند.

استراتژی داشته باشید
برای زیرسازی پوست خود، کار را از قسمت‌های داخلی آغاز کنید. به طور مثال، برای زدن کرم ‌پودر روی گونه‌هایتان، دست‌ها را از قسمت داخلی گونه یعنی از دو طرف بینی به سمت گوش‌ها حرکت دهید. این کار کمک می‌کند که مقدار بیش‌تری از محصول روی گونه‌ها باقی بماند (جایی که لایه ضخیم‌تری از پوشش کرم را نیاز دارد)، و طرفین صورت طبیعی‌تر دیده شود. در ضمن با این‌کار، موهای ریز کنار گوش‌ها نیز به کرم پودر آغشته نمی‌شود.

با کانسیلر، حرفه‌ای برخورد کنید
از کانسیلر در قسمت‌هایی استفاده کنید که می‌خواهید تیرگی یا قرمزی آن‌ها را بپوشانید. اما به جای ایجاد کردن خطوط روی پوست خود، با کانسیلر نقطه‌گذاری کنید و بعد با نوک انگشتان یا اسفنج آن را پخش کنید. در ضمن، کانسیلر را به عنوان لایه آخر و روی کرم‌ پودر خود استفاده کنید.

رنگ مناسب را انتخاب کنید
برای انتخاب رنگ مناسب بهتر است قبل از خرید، رنگ‌های مختلف کرم‌ پودر را روی پوست خود امتحان کنید. بهتر است برای تست رنگ، آن را لبه‌ی استخوان‌های فک خود بزنید و تفاوت رنگ آن را با گردن خود مقایسه کنید. با این‌ کار، انتخاب درست‌تر و راحت‌تری خواهید داشت.

ترکیب کنید
ترکیب کردن و محو کردن درست و کامل کرم‌ پودر از مهم‌ترین نکته‌هایی است که باید در زیرسازی رعایت کنید، به خصوص در قسمت زیر چانه و مرزهای فک و گردن. اگر تفاوت رنگ در این قسمت‌ها زیاد به چشم بیاید، آرایش شما غیرطبیعی و نازیبا جلوه می‌کند.

چند رنگ تهیه کنید
به جای استفاده از یک رنگ، می‌توانید از رنگ‌های مختلفی برای قسمت‌های مختلف زیرسازی پوست استفاده کنید. در نتیجه، آرایش شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. سایه‌ای که ترکیب این رنگ‌ها روی پوست شما ایجاد می‌کند، هر چشمی را خیره می‌کند.
با یاد گرفتن این نکات، از سلفی گرفتن لذت ببرید و دیگر نیازی به نورپردازی یا استفاده از فیلترهای مختلف نخواهید داشت.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here