پف زیر چشم را با این تکنیک های آرایشی از بین ببرید

افرادی که پف و تیرگی زیر چشم را تجربه کرده اند به خوبی می دانند که این اتفاق بسیار آزار دهنده است. در این مطلب برای شما عزیزان و همراهان راه حل هایی را برای رفع و برطرف سازی پف زیر چشم آماده کرده ایم؛ با ما همراه باشید.

پف زیر چشم

در ابتدا این را باید بدانید که پف زیر چشم ها می تواند علل و دلایل متعدد و گوناگونی داشته باشد؛ عواملی از جمله تغییرات هورمونی، بیداری های شبانه، کم کاری های تیروئید، آلرژی ها، بیماری های کلیوی، خستگی و نیز بیماری های پوستی و…

از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار حساس و نازک است، مراقبت صحیح از آن می‌تواند بسیاری از مشکلات ازجمله همین پف‌ها را از بین ببرد.
این مراقبت‌ها شامل ماساژ پوست اطراف چشم‌ها نیز می‌شوند البته ماساژ دادن در این مناطق حساس باید بسیار آرام و با ظرافت انجام شود در غیر این صورت می‌تواند خطوطی را زیر چشم به وجود بیاورد.

پف زیر چشم
یکی از راه‌های طبیعی برای از بین بردن این پف‌ها این است که صبح‌ها بعد از بیدار شدن سیب‌زمینی خام رنده شده را به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی چشم‌ها بگذارید. راه دیگر این است که صورت را با آب سرد بشورید و سپس با یک دستمال تمیز آن را خشک‌ کنید. مشکل وجود پف زیر چشم برای خانم‌های بالای 30 سال یک مشکل همیشگی است، استفاده از همین روش‌های طبیعی مثل قرار دادن حلقه‌های خیار یا سیب‌زمینی خام و یا کمپرس یخ بر روی چشم این التهابات را کاهش می‌دهد ولی اگر وقت برای این کارها ندارید می‌توانید با آرایش از شر این پف‌ها خلاص شوید.

اگر پف در پلک بالایی شما است می‌توانید با استفاده از سایه‌های تیره‌رنگ آن را بپوشانید. ابتدا دو رنگ انتخاب کنید، رنگ تیره‌تر را از قسمت زیر ابرو تا روی پلک‌تان بزنید و رنگ روشن‌تر را بر روی سایه تیره ولی فقط در قسمت پلک آرایش کنید، با همین کار ساده می‌بینید که چقدر پف پلک‌تان محو می‌شود.
ولی اگر پف زیر چشم است و می‌خواهید آن را با آرایش محو کنید، توصیه ما این است که نکات زیر را با دقت بخوانید و آنها را بکار بگیرید:

با استفاده از کرم پودر و یا کانسیلرها می‌توانید پف زیر چشم را مخفی کنید، اگر پف خیلی زیاد و معلوم است پیشنهاد ما این است که در نواحی اطراف چشم از رنگ کرم‌ پودر یا کانسیلر تیره‌تری به نسبت بقیه صورت استفاده کنید، با این کار پف چشم دیگر خیلی مشخص نخواهد بود.

اول دور چشم را کاملاً با کانسیلر بپوشانید سپس با استفاده از سایه تیره همان‌طور که در بالا هم توضیح دادیم پلک بالا را سایه بزنید و با استفاده از خط چشم یک خط تیره نازک هم پشت چشم‌تان بکشید، با استفاده از ریمل آرایش چشم‌تان را کامل کنید. در قدم بعدی یک لایه خیلی نازک از کرمی که کمی براق است را درست در زیر چشم و بالای استخوان گونه بمالید. براقی این کرم باعث می‌شود که توجه از روی پف زیر چشم برداشته شود و خیلی به چشم نیاید.

نکته خیلی مهم این است که به‌ غیر از چیزهایی که گفته شد آرایش دیگری در قسمت پایینی چشم نباید وجود داشته باشد زیرا هدف ما کم کردن توجه در این ناحیه است پس آرایش چشم را فقط به پلک بالایی محدود کنید. بعد از اینکه آرایش بقیه صورت‌تان را انجام دادید، در آخر با استفاده از کمی رژ گونه یک هاله کمرنگ زیر چشم‌تان بزنید این کار هم به محو کردن پف زیر چشم کمک زیادی می‌کند.

سیاهی دور چشم
یکی دیگر از مشکلاتی که معمولاً با پف چشم همراه است، وجود حلقه‌های سیاه زیر چشم است که باعث می‌شود پف زیر چشم بیشتر از آنچه واقعاً هست به نظر برسد. پس قدم اول محو کردن این حلقه‌های سیاه با کانسیلر است.
یکی از بهترین چیزهایی که باعث کم کردن توجه از پف زیر چشم می‌شود، مژه‌های بلند و فر و ابروهای کلفت و زیبا است. اگر مژه‌ها و ابروها زیبا به نظر برسد کسی به زیر چشم‌تان نگاه هم نمی‌کند. پس کافی است با استفاده از فر مژه و ریمل مژه‌ها را آرایش کنید و با یک مداد یا سایه ابرو به ابروها فرم دهید تا خیلی نازک نباشند.

علاوه بر استفاده از کرم براق زیر چشم که به آن اشاره کردیم یک‌ راه دیگر استفاده از مداد سفید در گوشه داخلی چشم است، خیلی از خانم‌ها از مداد سفید برای چشم استفاده نمی‌کنند، ولی پیشنهاد ما این است که برای کم کردن توجه به پف زیر چشم و همچنین زیباتر کردن آرایش چشم از این مداد در آرایش استفاده کنید زیرا علاوه‌ بر مواردی که اشاره شد کشیدن مداد سفید در گوشه چشم باعث می‌شود چشم‌های شما درشت‌تر و یا به‌ اصطلاح بیدارتر به نظر برسند.

نکته آخر

در آرایش چشم به‌ نحوی که توجه را از روی پف زیر چشم بردارد، کشیدن یک خط چشم نازک و زیبا است. دقت کنید که خط چشم نباید خیلی کلفت باشد درواقع منظور ما از خط چشم یک خط نازک و محو است. به‌عنوان نکته آخر، استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده‌ای که سرشار از ویتامین (k) هستند هم برای کاهش التهابات زیر چشم بسیار مفیدند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here