درمان های خانگی برای بهبود جوش های ران

جوش در هر جای بدن موجب زشتی پوست است و متاسفانه جوش های روی باسن، نه تنها پوست را زشت و قرمز می کند و اعتماد به نفس خیلی ها را به خاطر داشتن پوست ناصاف و خشن از بین می برد و مانع از پوشیدن بیکینی و استخر رفتن می شود بلکه درد در ناحیه باسن و ران مانع از فعالیت های روزانه می شود. جوش ها می توانند در هر قسمتی از بدن ظاهر شوند، اما هنگامی که روی ران تان ظاهر می شوند، خلاص شدن از آنها می تواند بسیار سخت باشد. در این مطلب به درمان های خانگی برای از بین بردن جوش های روی ران که نتیجه بخش بوده و خیلی ها از تاثیرات آن خوشحال شدند اشاره می کنم.

جوش های ران

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ممکن است جوش هایی در بخش های مختلف بدنتان بزنید. این ها برخی از دلایل احتمالی هستند:

عوامل محرک پوست

احتمال آن وجود دارد که از محصولی خاص، با برخی از ترکیبات محصولاتی که برای پوستتان خوب نیستند، استفاده کرده اید. این باعث می شود پوستتان تحریک شده و در این فرآیند، جوش بزنید.

گیاهان

ممکن است گیاهانی وجود داشته باشند که باعث تحریک پوستتان شوند. پیچک سمی فقط یک نمونه است، اما با این وجود موارد بیشتری هستند که می توانند موجب بروز جوش ها شوند. گاهی اوقات، این مسئله می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.

آلرژی ها

اگر چیزی خورده اید یا چیزی را لمس کرده اید که پوستتان به آن واکنش می دهد، این یعنی ترکیباتی وجود دارند که باعث تحریک پوستتان می شوند. با این حال، دلایل احتمالی بسیار زیادی وجود دارد که چرا می توانید روی ران های داخلی یا هر قسمت دیگری از بدنتان جوش داشته باشید. هدف اصلی شما یافتن روش هایی است که چگونه می توانید در زودترین زمان ممکن از این جوش ها خلاص شوید.

۱۰ درمان خانگی طبیعی برای رهایی سریع از جوش روی ران

۱- کیسه یخ

آیا می دانستید یخ می تواند باعث کاهش التهاب پوستتان شود؟ ضمناً خنکی یخ، پایانه های عصبی را که ممکن است باعث خارش پوستتان باشند، بی حس می کند. اگر دوست دارید التهاب پوستتان متوقف شود و به کاهش میزان جوش هایی که در حال حاضر دارید نیز کمک کند، به طور حتم می توانید از کیسه یخ استفاده نمایید.

۱- اگر کیسه یخ ندارید، می توانید با استفاده از یک پارچه ی تمیز، برای خودتان درست کنید.

۲- یخ را درون کیسه یخ قرار داده یا یخ را درون پارچه بپیچید.

۳- آن را حدوداً به مدت ۱۵ دقیقه روی بخش ملتهب پوستتان قرار دهید.

۴- کیسه یخ را بردارید.

۲- جوش شیرین

دلیل اصلی اینکه چرا جوش شیرین می تواند در درمان جوش ها بسیار مؤثر باشد، به این خاطر است که می تواند آنها را فوراً خشک نماید. علاوه بر آن، التهاب جوش های شما قطعاً بهبود خواهد یافت. ضمناً، دیگر آنچنان احساس خارش زیادی نخواهید کرد.

۱- جوش شیرین را به آب اضافه کنید. مطمئن شوید آب بیشتری نسبت به جوش شیرین خواهید ریخت، تا همچنان به جای خمیر، یک مخلوط باشد.

۲- اجازه دهید مخلوط جوش شیرین با آب حدوداً چند دقیقه روی پوستتان بماند.

۳- وقتی کمی خشک می شود، آن را آبکشی نمایید.

۳- بلغور جو دو سر

آیا می دانید جو دو سر می تواند در خلاص شدن از جوش ها بسیار مؤثر باشد؟ این یکی از درمان های خانگی است که بسیار برای کودکان و نوزادانی که به دلایل مختلف جوش می زنند، استفاده می شود. این بدان معناست که برای بزرگسالان هم مؤثر است.

۱- یک فنجان آرد جو دو سر را در آبی که برای استحمام استفاده می کنید بریزید.

۲- حتماً باید جو دو سری که استفاده می کنید، خام باشد.

۳- با آب و جو دو سر استحمام کنید.

۴- بعد از مدتی تفاوت را احساس خواهید کرد.

۴- سرکه سیب

اگر پیش از این، سرکه ی سیب را در فهرست های دیگر دیده اید، این اصلاً شما را شگفت زده نمی کند که سرکه ی سیب می تواند در خلاص شدن از جوش ها نیز بسیار مؤثر باشد. به خاطر داشته باشید که این می تواند در کاهش خارشی که ممکن است به خاطر داشتن جوش ها روی ران داخلی تان احساس نمایید، بسیار مؤثر باشد. استفاده از سرکه ی سیب می تواند به کاهش دلایل احتمالی اینکه چرا جوش های شما حتی بدتر می شوند نیز، کمک نماید.

۱- از یک گلوله ی پنبه استفاده نموده و آن را در آن را در سرکه ی سیب فرو ببرید.

۲- گلوله ی پنبه را روی ناحیه ی ران داخلی تان قرار دهید.

۳- آن را دور آن ناحیه پخش کنید و چند دقیقه صبر نمایید.

۴- این کار را می توان حدود ۳ تا ۴ مرتبه در روز انجام داد تا زمانی که نهایتاً جوش ها از بین بروند.

۵- چای بابونه

مشهور است که خواص چای بابونه در خلاص شدن از جوش ها بسیار مؤثر است. این به خاطر آن است که می تواند کمک کند تا پوست ملتهب ، بهتر شود. چای بابونه اغلب توسط افرادی که اگزما دارند استفاده می شود، اگرچه شما نیز اگر می دانید که جوش هایتان به دلیل دیگری ایجاد شده است، می توانید این درمان خانگی را استفاده نمایید.

۱- چند چای کیسه ای روی یک تشت آب قرار دهید.

۲- منتظر بمانید تا در حالیکه شما دارید استحمام می کنید، کیسه های چای روی آب دم بکشند. به خاطر داشته باشید لازم نیست آب داغ یا در حال جوش باشد.

۳- بعد از استحمام، برای آخرین شستشو از آب بابونه استفاده نمایید.

۴- بر نواحی دارای جوش تمرکز نمایید و بعد از آن شروع به احساس تسکین خواهید نمود.

۶- روغن زیتون

بسیاری از افراد از محصولات دارای روغن زیتون استفاده می کنند چون می دانند که می تواند برای پوست خوب باشد، اما احتمالاً شگفت زده می شوید که بدانید این روغن می تواند برای خلاص شدن از جوش ها نیز مفید باشد. روغن زیتون حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند کمک کنند پوست، از محرک های پوستی که ممکن است باعث ملتهب شدن پوستتان شوند، آزاد شود.

۱- مقدار مناسبی روغن زیتون روی ناحیه ای که جوش ها وجود دارند قرار دهید.

۲- می توانید این کار را حدود ۲ تا ۳ مرتبه در روز انجام دهید.

مطلب مرتبط: لوسیون و اسکراب خانگی نعناع برای پا
۳- همچنین شاید دوست داشته باشید این کار را تا زمانی که جوش هایتان بهبود پیدا کنند، ادامه دهید.

۷- نعناع

اگر همیشه، به طور معمول زمانی که چیزهای نعنایی می نوشید یا می خورید آرام می شوید، در مورد پوستتان نیز می تواند اینگونه باشد. نعناع پوست را خنک می کند در نتیجه این می تواند محرک های احتمالی را فرو نشانده و در عین حال، می تواند کمک کند پوست احساس بهتری داشته باشد.

۱- شاید دوست داشته باشید ترکیبی متشکل از هر چیز نعناع دار مثل نعناع، نعناع صحرایی و نعناع تند درست کنید.

۲- این ترکیبات را با آب مخلوط نمایید.

۳- آن را روی پوست بمالید و یک گاز روی آن قرار دهید.

۴- اجازه دهید این مخلوط در طول شب روی ناحیه ی تحریک شده بماند.

۸- چریش (Neem)

بسیاری از افراد نمی دانند که چریش خواص بسیاری دارد که می تواند در خلاص شدن از جوش ها و دیگر انواع آلرژی های پوستی، بسیار مؤثر باشد. چریش، مواد ضد تحریک، درد کش و حتی چیزهای بسیار بیشتری دارد که می تواند بیماری های مختلف پوستی را درمان نماید.

۱- کمی برگ چریش به آب در حال جوش اضافه نمایید.

۲- آن را حدود ۲۰ دقیقه در آب بخیسانید.

۳- محلول را صاف کنید.

۴- اجازه دهید تا مدت زمان خاصی خنک شود.

۵- آب را روی ناحیه ی درگیر قرار دهید و اجازه دهید به مدت حدوداً ۵ تا ۱۰ دقیقه روی آن بماند.

۶- این کار را می توان در طول روز چندین بار تکرار نمود.

۹- ویتامین C

آیا می دانید زمانی که ویتامین C بیشتری مصرف می کنید، احتمال اینکه روی پوستتان جـوش نزنید بیشتر خواهد بود؟ آیا می دانید مصرف ویتامین C می تواند کمک کند تا از باکتری های احتمالی که ممکن است موجب عفونت شوند نیز خلاص شوید؟

حتماً محصولاتی که غنی از ویتامین C هستند را مصرف نمایید. مرکبات می توانند برای این کار مفید باشند.

سالم نگه داشتن پوستتان نیز می تواند به پیشگیری از بروز جوش ها کمک نماید.

۱۰- گشنیز

احتمالاً درباره ی برگ های گشنیز شنیده اید، اما اطلاع ندارید که می تواند برای خلاص شدن از جوش های روی ران داخلی، نزدیک کشاله ی ران، نیز مؤثر باشد. گشنیز می تواند در خلاص شدن از پوست خارش دار و پوسته پوسته که توسط جوش ها ایجاد شده است، مؤثر باشد. گشنیز می تواند پوست را فرو نشانده و آرام کند، به گونه ای که دیگر خارش دار نخواهد بود.

۱- برگ های گشنیز را له کنید.

۲- خمیری که از برگ های گشنیز درست شده است را روی ناحیه ی درگیر قرار دهید.

۳- آن را به مدت حدوداً ۲۰ دقیقه به حال خود بگذارید.

۴- آن را بشویید.

۵- این کار را می توان ۲ بار در روز انجام داد تا جوش ها از بین بروند.

به خاطر داشته باشید که راه های مختلفی وجود دارند که توسط آنها می توانید فوری و به صورت طبیعی از جوش های روی ران داخلی تان خلاص شوید. از این درمان های خانگی استفاده نمایید و پس از آن، از خارش احساس رهایی خواهید کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here