چگونه ابرو ها را با فرم صورت متناسب کنیم

اگر صورت را به طور کلی به شکل یک بیضی در نظر بگیرید و آن‌را با یک خط فرضی عمودی به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و با خط افقی فرضی دیگری بیضی را به ۴ قسمت مساوی تقسیم نمائید، در یک چهره متناسب، محل چشم‌ها روی خط افقی است. حال خط افقی را به ۵ قسمت مساوی تقسیم می‌کنیم با این کار اندازه طبیعی چشم‌ها مشخص خواهد شد به این ترتیب متوجه می‌شوید که فاصله بین دو چشم، برابر با یک چشم است. نیمه بالای چهره (بالای چشم‌ها) محل قرارگیری ابرو است.

تناسب ابرو

در یک چهره متناسب اگر از خط افقی تا پایین بیضی را به دو نیمه تقسیم کنیم نوک بینی باید بر روی این نقطه واقع شود. اگر خواستید چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد فاصله ابروها را بیشتر کنید و اگر چشمان کشیده می‌خواهید بگذارید ابروهایتان به هم نزدیک باشند.

 

با انتخاب صحیح مدل ابرو ، کل ناحیه ی چشم قابلیت تغییر به بهترین شکل را دارد. ابروهای کامل می توانند چهره ای شاداب و سلامت را از شما به نمایش بگذارند .

برای کسانی که تجربه ی زیادی ندارند ، پایه ی فرم چهره ، نقشی اساسی در انتخاب مدل ابرو بازی می کند . در این قسمت به معرفی بهترین مدل ابرو برای فرم چهره های مختلف می پردازیم :

مربع

خطوط فک مربعی شکل دیگر زوایای صورت را هم قابل تشخیص می نماید . پس به طور کلی از زاویه دار کردن ابروها به شدت اجتناب نمایید . متخصصان آرایشی هم با این نظر موافقند که برای این نوع از چهره ، ابروها باید مرتب باشند و به شیوه ای آرایش شوند که ناحیه ی گیجگاه را برجسته تر نشان دهند و در واقع قوسی کوچک در این ناحیه کافی است، به این ترتیب استخوان های گونه هم واضح تر خواهند بود . برای دادن عمق بیشتر به کمان ابرو ، از سایه ابرو برای این ناحیه استفاده کنید .

گرد

اگر صورت گردی دارید ، بهتر است ابرو ها در قسمت بیرونی زاویه دار شوند و به این شکل در چهره تعادل برقرار می شود . زیرا چهره های گرد به کمی کمک برای مشخص شدن استخوان های صورت نیاز دارند . زاویه ای تند ، استخوان های گونه را برجسته تر می نماید و چشم ها را کشیده تر نشان می دهد .

کشیده

برای متعادل سازی چهره ی کشیده ای که اجزای آن هم حالتی کشیده دارند ، ابروها باید صاف و با دم بلند باشند تا کشیدگی چهره را تا حدی بپوشانند . اگر ابروهای اصلی شما به این شکل نیستند ، می توانید گام به گام با ایجاد تغییراتی هنگام برداشتن ابروها ، فرم آنها را تغییر دهید.

البته مراقب باشید قسمت انتهایی ابرو به سمت پایین کشیده نشود ، زیرا این کار چهره شما را غمگین نشان می دهد.

قلبی

با چهره هایی که ظرافت بیشتری در زوایا و خطوط چهره دارند ، مثل چهره های قلبی ، باید با دقت بیشتری عمل کنید. ابروهای برجسته و پهن بهترین نوع ابرو برای این چهره است ، اما مراقب باشید اغراق نکنید . با خطوط فک کوچک و تاکیدی که این نوع از چهره روی قسمت بالایی خود دارد ، ابروها باید مرتب باشند و زیاد پهن ، کشیده نشوند . البته ابروهای نازک هم هیچ وقت برای این نوع از چهره مناسب نیستند . همه چیز باید متعادل و کنترل شده باشد ، تنها در این صورت می توانید تعادل را در چهره های قلبی برقرار نمایید.

بیضی

ابروهای کلاسیک و متعادل برای این چهره ها مناسب ترین گزینه است . ابروها باید از قسمتی خارجی بینی کشیده شوند و این کار را می توانید به راحتی با یک مداد که در امتداد خط خارجی استخوان بینی و ابروها مثل یک خط کش قرار داده اید انجام دهید . کمان ابرو هم باید از یک سوم قسمت انتهایی آن آغاز شود . انتهای ابرو را تا کمی بیشتر از گوشه ی بیرونی چشم ها بکشید و ابروها را همیشه مرتب نگه دارید تا متعادل ترین چهره را داشته باشید .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here