راه های موثر برای پاک کردن موی بینی

شاید تعجب کنید اگر بشنوید موهای بینی مفید هستند! آنها در واقع مانند یک محافظ عمل می‌کنند. موهای بینی، جلوی ورود ذرات خارجی به بینی را می‌گیرند و با افزایش سن، ممکن است موهای بینی بیشتر یا بلندتری داشته باشیم. موهای بینی همچنین به تعادل رطوبت در بینی کمک می‌کنند. اگر موهای بینی را کاملا از بین ببرید، به احتمال بیشتری دچار آلرژی خواهید شد. بنابراین فکر نکنید که باید موی بینی تان را کاملا بتراشید. فقط کافیست موهایی که از بینی بیرون زده و مشخص هستند را با ملایمت کوتاه کنید.

موی بینی

راه‌هایی برای از بین بردن موی بینی وجود دارند که موثر، مطمئن و مهم‌تر از همه بدون درد هستند. برخی افراد سریع‌ترین و راحت‌ترین راه ممکن را کندن موی بینی می‌دانند اما برخی دیگر معتقدند موی بینی را نباید کند.

انواع روش‌ها

هرچند برخی افراد از ابزار موزن گوش و بینی برای زدن موی بینی استفاده می‌کنند، اما برخی مخالف این کار هستند. یک قیچی کوچک نوک گرد، گزینه‌ بهتری است. این قیچی‌ها کوچک هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را داخل بینی حرکت داد. ویژگی مهم آن‌ها نوک گرد آن‌هاست. فقط مراقب باشید مو را از نزدیک پوست داخل بینی، کوتاه نکنید که آسیبی وارد نشود.

راه دیگر، موزن‌های برقی هستند. این وسایل برای خانم‌هایی خوب است که موی بینی ضخیمی دارند که به سرعت دوباره رشد می‌کند. برخی از این موزن‌ها باید مستقیم به برق وصل شوند و برخی باتری دارند.

خیلی از موزن‌های باتری دار ضدآب هستند و می‌توانید از آن در حمام استفاده کنید. یک موزن با کیفیت طوری طراحی شده است که بتوان با خیال راحت آن را وارد سوراخ بینی کرد البته باید از دستورالعمل خود دستگاه پیروی کنید تا صدمه‌ای وارد نشود. موزن‌های بینی معمولا گران نیستند و قیمت‌شان خیلی بیش‌تر از یک قیچی نیست.

موی زائد بینی را هم‌چنین می‌توان با کرم موبر از بین برد. این گزینه برای خانم‌هایی خوب است که نمی‌خواهند از قیچی و موزن استفاده کنند. باید لایه‌ نازکی از کرم موبر را داخل بینی روی موها بمالید و بعد از زمان مناسب آن را با آب بشویید. استفاده از این کرم باید با احتیاط انجام شود، زیرا زدن این موبر به قسمت‌های عمیق‌تر بینی ممکن است به آن آسیب بزند.

در هر صورت، موی زائد داستانی است که همه ما با آن مواجه هستیم و چنانچه شما نیز روش‌هایی را می‌شناسید که در این مقاله به آن‌ها اشاره نشده است، خواهشمندیم آن‌ها را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران گرامی به اشتراک بگذارید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here