چگونه ابروها را پرپشت کنیم؟

پرپشت شدن ابرو

داشتن اَبروی پرپشت باعث زیبایی بیشتر یک خانم میشود حتی برای مردان نیز این امر صدق میکند ، برای خانم ها اگر ابرو پرپشت تر باشد برای انتخاب مدل های مختلف آرایش ، تنوع بیشتری وجود خواهد داشت ، خیلی خانم ها از این مسئله گلایه دارند که بعد از نازک کردن ابرو دیگر ابروهایشان به پرپشتی قبل نیست ، در اینجا راهکارهایی برای جلوگیری از ریزش ابرو و پرپشت کردن ابرو را میخوانیم.

پرپشت شدن ابرو

 

آب پیاز:
آب پیاز برای رویش مجدد موهای ریخته شده بسیار مفید است. شاید تحمل بوی آن روی صورتتان مشکل به نظر برسد اما شما به تاثیر آن فکر کنید. بسیاری از افرادی که دچار ریزش ابرو بوده‌اند، از این درمان راضی هستند و از آن نتیجه گرفته‌اند.کمی آب پیاز را با پنبه به ابروهایتان بمالید و بگذارید مدتی روی آن بماند.
روغن زیتون، کرچک و نارگیل:
هر کدام از این روغن‌ها را که در دسترس دارید، برای افزایش رویش ابروها و پرپشت شدن آن‌ها به کار ببرید.قبل از رفتن به رختخواب، مقدار کمی از این روغن‌ها را با انگشت به ابروهایتان بمالید و تا صبح با آن بخوابید. این روغن‌ها در افزایش سرعت رویش ابروها و رویش مجدد موهای ریخته شده، بسیار کارآمد هستند.
شیر:
شیر هم برای متوقف کردن ریزش ابرو بسیار مفید است و یک نوع تقویت کننده طبیعی برای ریشه‌های ابرو به حساب می‌آید.مقداری شیر را با پنبه به ابروها بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. سپس با آب، ابروها را بشویید. این درمان را هر روز تکرار کنید تا شاهد تاثیر فوق العاده آن روی پرپشت شدن ابروها باشید.
وازلین:
وازلین خاصیت مرطوب کنندگی دارد و برای افزایش ضخامت مو و پرپشت شدن ابرو بسیار مناسب است. کمی از این ماده را روزانه به ابروها بمالید و آن را با یک برس کوچک روی ابروهایتان شانه بزنید. مطمئن باشید که در مدت کوتاهی شاهد پرپشت شدن و رویش ابروهایتان خواهید بود.
زرده تخم مرغ:
رویش مجدد ابروهای ریخته شده را از زرده تخم مرغ بخواهید. این ماده برای پرپشت شدن و برگرداندن موهای از دست رفته بسیار عالی است.کمی از آن را با پنبه به ابروها بمالید و بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی آن بماند. سپس با آب سرد بشویید.پرپشت شدن ابرو
دانه شنبلیله:
کمی از پودر این دانه را با کمی روغن بادام مخلوط کنید و برای چند ساعت روی ابروهایتان بمالید. دانه شنبلیله و روغن بادام هر دو برای رویش مجدد و پرپشت شدن ابروها موثرند.

ماساژ دادن ابروها با روغن زیتون به طور روزانه باعث رشد سریع ابروها می شود.

پرپشت شدن ابرو با ماساژ ابرو

به طور کلی ماساژ دادن هم برای پوست صورت مفید است و هم برای موها. برای ماساژ دادن ابروها بهترین کار این است که با یک برس کوچک مخصوص، ابروها را در جهت رویش موها شانه کنید، علاوه بر این می توانید با نوک انگشت ها با حرکاتی دوار به سمت گوشه های صورت، قسمت ابروها را با روغن بادام ماساژ دهید، می توانید این کار را 2 بار در روز انجام دهید. بهتر است اجازه دهید روغن بادام حداقل 15 دقیقه روی ابروها باقی بماند و بعد صورت را بشویید. روغن بادام سرشار از ویتامین E، کلسیم، ویتامین D و منیزیم است که همه این مواد می توانند به رشد و پرپشت شدن ابرو کمک کنند.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here