دلایل استفاده از مکمل های افزایش دهنده‌ وزن برای عضله سازی

مکمل بدنسازی ، مکمل چربی سوز ، مکمل های بدنسازی برای حجم ، مکمل

اگر به دنبال افزایش حجم هستید منطقی‌ به نظر می‌رسد که اولین مکملی که ذهن هر فردی خطور کند یک Weight Gainer باشد.برای افزایش حجم شما باید کالری بیشتری را مصرف کنید.این کار برای برخی‌ افراد به نسبت آسان است و با افزایش مقداری کربوهیدرات و چربی‌ در رژیم غذایی خود میتوانند افزایش وزن پیدا کنند.اما برای برخی‌ افزایش وزن کاری دشوار می‌باشد.شاید شما فردی باشید که فرصت کافی‌ برای مصرف وعده‌های غذایی خود را نداشته باشید یا شاید فردی باشید که در کل دیر رشد هستید و به سختی افزایش وزن پیدا می‌کنید.در این صورت یک مکمل Weight Gainer میتواند برای شما بسیار کمک کننده باشد.با مصرف ۳۰۰-۴۰۰ کالری در هر وعده از این نوشیدنی‌‌ها شما در واقع از یک وعده ا‌‌ی استفاده کرده اید که سرشار از پروتئین، چربی‌‌های خوب و مقادیر زیادی کربوهیدرات‌های ساده نظیر دکستروز می‌باشد.

مکمل های افزایش دهنده‌ وزن

پیش از انجام کار، چند نکته‌ی مهم وجود دارد که باید حتما در مورد آن‌ها فکر کنید، تا نه تنها بیشترین بهره را از Weight Gainer ای که انتخاب می‌کنید ببرید، بلکه مزایای بیشتر آن را در جلسات تمرینی خود نیز مشاهده کنید. این‌ها چند نکته‌ی مهم هستند که باید در مورد Weight Gainer ها بدانید و اینکه چرا باید استفاده از یکی از این مکمل‌ها را مدنظر قرار دهید.

۱. بیشترین کالری مورد نیاز را فراهم می‌سازند

اولین نکته‌ی واقعاً عالی در مورد Weight Gainer ها این است که کالری مورد نیاز شما را به راحتی فراهم می‌سازند. اگر شما hard gainer هستید، یعنی کسی که احساس می‌کند باید دائماً غذا بخورد و بخورد و بخورد تا کمی حجم عضلانی پیدا کند، در اینصورت همین حالا هم به دنبال یک بشقاب غذای دیگر می‌گردید. اما احتمالاً بعد از این مطلب، آخرین بشقاب غذای اضافه‌تان را خواهید دید.

برآورده کردن کالری مورد نیاز که دشواری آن برای بسیاری از مردان اثبات شده، با یک Weight Gainer بسیار ساده‌تر می‌شود. اگر این نکته را در نظر بگیرید که Weight Gainer هایی وجود دارند که حاوی هزار کالری در هر شیک هستند، بلافاصله مشاهده می‌کنید که به شکل مؤثرتری می‌توانید به بیش از ۴۰۰۰ کالری در روز برسید.

۲. چربی‌های با فرمول ویژه کمک می‌کنند تا کم‌چربی تر باقی بمانید

مزیت دوم استفاده از Weight Gainer ها این است که بسیاری از آن‌ها همراه با نوعی چربی رژیمی ارائه می‌شوند، که کمک می‌کند تا هنگامی که مشغول فرآیند عضله سازی هستید، کم‌چربی تر بمانید. چربی رژیمی شاید بهترین درشت مغذی تغییر پذیر باشد، از نظر اینکه چربی مورد استفاده‌ی شما چه اثراتی بر بدن دارد، بنابراین بسیار حیاتی است که مطمئن باشید تا حد امکان فرم صحیحی از آن را مصرف نمایید. شما همیشه باید به دنبال افزایش‌دهنده‌ی وزنی باشید که حاوی تری گلیسریدهای زنجیره‌ی متوسط، و کمترین مقدار ممکن چربی اشباع باشد.

۳. انواع پس از تمرین و روزانه‌ی آن‌ها موجود است

یک نکته‌ی فوق‌العاده‌ی دیگر در مورد Weight Gainer ها این است که می‌توانید محصولاتی را پیدا کنید که برای استفاده‌ی نزدیک‌تر به زمان تمرینتان فرموله شده‌اند، و محصولات دیگری که طراحی شده‌اند تا بعنوان جایگزین وعده‌ی غذایی یا بعنوان یک مکمل برای وعده‌ی غذایی که پیش از این مصرف کرده‌اید تا میزان کالری خود را بالا ببرید، استفاده شوند.

اگر می‌خواهید Weight Gainerتان را بلافاصله قبل یا بعد از تمرینتان استفاده کنید، به دنبال محصولی باشید که حاوی کمترین چربی ممکن است و کربوهیدرات بیشتری دارد. این زمان، مهم‌ترین زمان برای تغذیه‌ی عضلاتتان با کربوهیدرات‌های سریع هضم است، چرا که آن‌ها می‌توانند چرخه‌ی انسولین را هدایت کنند و آمینو اسیدها را به سرعت به سلول‌های عضلانی برسانند.

از مصرف کالری‌های بیشتر در این زمان از روز نترسید، چون در این هنگام است که بدنتان بهترین استفاده را از آن‌ها خواهد داشت. اگر قصد دارید یک شیک افزایش دهنده‌ی وزن با کالری بیشتر به برنامه غذایی‌تان اضافه نمایید، باید در این زمان آن را انجام دهید، مشروط به اینکه مصرف چربی را پایین نگه دارید.

۴. میزان کالری‌های متفاوت

باز هم با اشاره به این عامل که شما به کالری‌های بسیار زیادی برای ساخت مؤثر عضله نیاز دارید، Weight Gainer ها با میزان کالری‌های مختلفی ارائه می‌شوند، در نتیجه حتماً یک مورد مناسب با نیازهای خودتان پیدا خواهید کرد.

زمانی که افزایش‌دهنده‌های وزن به صورت روزانه و در طول یک هفته مصرف شوند، تفاوت زیادی میان یک محصول دارای ۴۰۰ کالری و یک محصول حاوی ۹۰۰ کالری وجود دارد. اگر Weight Gainer ای با کالری بیش از حد مصرف کنید، ممکن است شروع به افزایش توده‌ی چربی کنید، چیزی که غالباً افراد قصد دارند آن را محدود کنند.
انواع دارای ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری باید برای بسیاری از افراد مناسب باشد، و کسانی که واقعاً برای افزایش توده تلاش می‌کنند، می‌توانند به سراغ فرمول‌های دارای کالری بیشتر بروند. همیشه هنگامی که برای اولین بار به سراغ یک Weight Gainer می‌روید، جانب احتیاط را رعایت کنید تا مطمئن شوید با سیستم بدن شما واکنش مثبتی دارد.

افرادی که نسبت به سوء هاضمه یا مصرف حجم‌های بزرگ کالری به صورت یکجا حساس هستند، ممکن است با پودرهای دارای کالری، زیادتر مشکل داشته باشند، پس کم کم تمرین کنید تا به کالری‌های بالاتر برسید.

۵. نیاز شما به کراتین را به شکل مؤثرتری رفع می‌کنند

یک دلیل فوق‌العاده‌ی دیگر برای افزودن Weight Gainer به برنامه‌ی مکمل شما این است که با یک تیر چند نشان خواهید زد. نه تنها دیگر به یک پودر پروتئینی نیاز نخواهید داشت (مگر اینکه تصمیم داشته باشید شیک‌های با پروتئین کمتر نیز استفاده کنید)، بلکه بسیاری از Weight Gainer ها حاوی مکمل کراتین نیز هستند، که نیاز شما به خرید محصول جداگانه را از بین می‌برد.

کراتین یک مکمل عالی برای اغلب Weight Gainer هاست، چون برای اینکه کراتین تا حد امکان مؤثر عمل کند، ضروری است که با مقدار بیشتری کربوهیدرات سریع هضم مصرف شود، که همان چیزی است که بسیاری از افزایش‌دهنده‌های وزن با آن ساخته شده‌اند.

اگر در ابتدا که شروع به مصرف یک افزایش‌دهنده‌ی وزن کردید متوجه افزایش آب شدید، به خاطر داشته باشید که این اتفاق ناشی از نفوذ زیاد کربوهیدرات‌ها (که مولکول‌های آب اضافی در بدن را حمل می‌کنند) و همچنین کراتین است. یک یا دو هفته فرصت بدهید و خواهید دید که این افزایش آب از بین خواهد رفت.

۶. با ال گلوتامین سریع‌تر ریکاوری می‌کنید

در نهایت، آخرین دلیل برای اینکه چرا باید یک Weight Gainer را به ترکیب مکمل خود اضافه کنید این است که سرعت ریکاوری شما افزایش پیدا می‌کند. توانایی ریکاوری از یک تمرین تا تمرین دیگر اگر مهم‌تر از کاری که در باشگاه انجام می‌دهید نباشد، کم‌اهمیت‌تر هم نیست، پس اگر مقدار مطلوبی کالری مصرف نکنید، سرعت ریکاوری خود را تضمین نخواهید کرد.

علاوه بر این، بیشتر افزایش‌دهنده‌های وزن همانند کراتین، دو کار انجام می‌دهند و حاوی مقداری ال گلوتامین نیز هستند، آمینواسیدی خاص، که نقش مهمی در ریکاوری سریع ایفا می‌کند. ال گلوتامین همچنین در جهت تقویت سیستم ایمنی سالم عمل می‌کند، و خطر اینکه به خاطر بیماری جلسات تمرینی خود را از دست بدهید را، کاهش می‌دهد.

نتیجه‌گیری

حتماً این نکات را به خاطر داشته باشید. Weight Gainer ها هنگامی که به‌ درستی مصرف شوند، می‌توانند «برتری» لازم برای رساندن عضله سازی خود به یک سطح کاملاً جدید را در اختیار شما قرار دهند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here