با روش های خانگی ناخن ها را تقویت کنید

ناخن های قوی، سالم و زیبا یکی از ویژگی های مهم یک دست زیبای زنانه می باشد. اغلب، پس از صدمه زدن به ناخن ها بر اثر مداومت بر استفاده از لاک و شاید هم هنگامی که مقدار کلسیم بدن کاهش پیدا می کند. ناخن ها گاهی به خاطر تماس با مواد شوینده و شیمیایی، ناخن ما رنگ زرد گرفته و مستعد ابتلا به شکستگی می شوند و یا ورقه ورقه می شوند. برای داشتن ناخن هایی زیبا و در عین حال محکم راه حل های مختلفی وجود دارد که در این مقاله شما را با راه حل های گوناگون آشنا می کنیم.

تقویت ناخن ها

اولین روش برای تقوین ناخن استفاده از روغن حمام می باشد به این روش که به انداز ه1/2 پیمانه روغن حمام را با 1/2 پیمانه آب مخلوط کرده و سپس برای مدت زمان سی قانیه در مایکرووی قرار دهید تا کمی گرم شود و حال نوبت ناخـن ها می باشد که 10 الی 15 دقیقه در مخلوط تهیه شده قرار دهید تا پوست دور ناخن هایتان نرم شود. سنگ پا را برداشته و پوست دور ناخن یا پینه ها را صاف نمایید و در نهایت کرم دست را فراموش نکنید.

دومین روش فوق العاده استفاده از روغنی می باشد که دارای مقدار زیادی ویتامین E می باشد و برای استفاده از این روش باید کمی صبر داشته باشید و برای مدت زمان 3 ماه روزانه از این روغن استفاده نمایید و ناخـن هایتان را ماساژ دهید.

سویم روش فوق العاده استفاده از لیمو می باشد به این صورت که نصف لیمو را با یک پیمانه آب گرم مخلوط کرده و انگشتان خود را برای مدت زمان 5 دقیقه درون آن بگذارید و در پایان بعد از مرتب کردن پوست اطراف ناخـن ، از پوست لیمو برای تمام قسمت های ناخـن استفاده نمایید.

نکته : سریع ترین روش خشک کردن لاک ناخـن استفاده از اسپری آشپزی میباشد و علاوه بر این مرطوب کننده فوق العاده ای برای دستانتان می باشد.

چهارمین روش ماده تقویت کننده ناخن سس مایونز میباشد و هرازگاهی برای مدت زمان پنج دقیقه انگشتان خود را درون سس فرو برده و در پایان با آب گرم بشویید.

وازلین برای افرادی که در منزل مانیکور انجام می دهند فوق العاده تاثیر گذار میباشد و به عنوان پنجمین روش تقویت ناخـن می توان وازلین را نام برد.

سرکه ماده فوق العاده ای می باشد که برای ماندگاری لاک بسیار تاثیر گذار بوده و شما می توانید قبل استفاده از لاک ناخـن هایتان را با سرکه مرطوب نمایید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here