ماسک ترکیبی بلغور جو دو سر

بلغور جو دو سر دارای خواص زیادی در جهت حفظ زیبایی پوست است. این خواص در ماسک های خانگی شامل: لایه برداری در جهت زیبایی پوست، خواص آنتی اکسیدانی و دارا بودن ترکیبات ضد التهابی که در کنترل خشکی و تسکین التهاب های پوستی بسیار موثر خواهند بود. استفاده از ماسک های ترکیبی بلغور جو دو سر یک گزینه درمانی عالی برای کسانی است که از آکنه رنج می برند. چون روغن آن جذب سطح پوست می‌شود.در این مطلب درباره ماسک صورت بلغور جودوسر با موز و شیر صحبت خواهیم کرد.

ماسک بلغور جو دو سر

بهتر است ابتدا بگوییم چرا این ماسک صورت برای پوست شما خوب است؟

از موز به عنوان بوتاکس طبیعی نام می‌برند چون حاوی پتاسیم زیادی است. همچنین به خاطر آنتی‌اکسیدان موجود در آن بهترین درمان برای لک‌های روی پوست به حساب می‌آید. اجازه بدهید از ویتامین C موجود در موز هم برای شما بگوییم. ویتامینی که می‌تواند رادیکال‌های آزاد پوست را ریشه‌کن کند. رادیکال‌هایی که مسئول چین‌وچروک‌های پوست و عدم آب‌رسانی مناسب به پوست می‌شوند.

از سوی دیگر شیر نیز حاوی اسید لاکتیک است که کمک می کند پیری پوست به تعویق بیفتد و درعوض ما پوستی لطیف، نرم، صاف و عاری از لکه‌های تیره داشته باشیم. شیر به بهبود تولید کلاژن نیز کمک می‌کند.

حالا با دانستن این موارد شما به چه چیزهایی نیاز دارید؟

شما باید نصف یک موز، یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر و یک قاشق غذاخوری شیر تهیه کنید. مطمئن شوید که موز کاملا رسیده است و اگر شما دارای پوست چرب هستید، شیر بدون چربی انتخاب کنید. مگر اینکه پوست صورتتان خشک باشد. مواد را کاملا با هم مخلوط کنید، طوری که یک خمیر یک دست درست شود. سپس خمیر را به مدت 20 دقیقه روی پوست خود بگذارید. بعد از آن به آرامی لایه خشک شده بر روی پوستتان را بردارید و پوست خود را آب‌کشی کنید. این ماسک صورت باعث جوانی پوست شما می‌شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here