روغن پاک کننده‌ خانگی برای پاکسازی پوست

به علت نفوذ انواع مواد آرایشی در منافذ، پوست مستلزم نوعی نظارت دقیق تر است. آب گرم و صابون به تنهایی برای این کار کافی نیستند بنابراین از مواد پاک کننده ای استفاده می کنند که با املاح چرب خود مواد رنگی داخل لوازم آرایش را به خود جذب می نمائید.

روغن پاک کننده‌ پوست

بخش خـارجی پوست را می بایست یک یا دوبار در هفته با یک پاک کننده یا یک ماسک بطور عمقی تمیـز کرد، استفاده از پاک کننده پوست در واقع یک روش درمانی می باشد. اگر پوست شما حساس است پوست را هیچوقت بخور ندهید و از روش تمیز کردن ذکر شده در زیر استفاده نکنید.

شاید بپرسید چطور چربی، چربی را پاک می‌کند؟ با جذب کردن، چربی را جذب می‌‌کند، آن را از پوست شما بیرون می‌کشد و تمام آن لایه‌ی چربی را از پوست شما پاک می‌کند. با توجه به این که مطالعات اخیر نشان داده است کرم‌های ضدآفتاب تا چند روز بعد از استفاده بر روی پوسـت شما می‌ماند، شاید واقعا بخواهید شستشوی صورت‌تان را دو مرحله‌ای کنید و یک روغن پاک کننده را نیز به روال مراقبت از پوست‌تان اضافه کنید.

یک پاک‌کننده‌ی خانگی می‌خواهید؟

این دستورعمل ساخت توسط متخصص زیبایی، ایندی لی را امتحان کنید.

روغن پاک‌ کننده‌ خانگی

۱۵ گرم روغن ارگانیک جوجوبا

۱۵ گرم روغن ارگانیک آووکادو

۱۸ گرم روغن ارگانیک کافیشه

۱۰ گرم روغن ارگانیک کاستور

۳ قطره ویتامین E

۲ الی ۳ قطره روغن اساسی، به میزان دلخواه

تمام مواد را در یک ظرف با گنجایش ۵۵ گرم ترکیب کرده و به خوبی تکان‌ دهید. به میزان یک نخود فرنگی روی دست‌تان یا لیف قرار داده. روی صورت مرطوب‌ ماساژ بدهید تا آرایش‌ و صورت‌تان را پاک کنید. این ترکیب تا ۳ ماه در یک ظرف در بسته می‌ماند و قابل استفاده است. شما می‌ توانید این دستور العمل را با اضافه کردن روغن‌ هایی نظیر درخت چای، اسطوخودوس، رزماری، مریم گلی، بابونه و گل گاو زبان، تغییر دهید. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر سری به لیست ترکیبات مفید ایندی بزنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here