انواع کرم های لایه بردار متناسب با نوع پوست

با افزایش سن، قدرت پوست برای دفع سلول های مرده کاهش می یابد، در نتیجه بهتر است که با یک عامل خارجی این سلول های مرده را از روی پوست برداریم تا باز هم احساس شادابی و تازگی را در پوست خود احساس کنیم. لایه برداری باعث می شود، سلول های مرده از روی سطح پوست برداشت شوند و جا برای سلول های نو و جوان باز شود تا پوست با این سلول های جوان، ظاهری جوان تر پیدا کند. اگر تاکنون برای خرید کرم لایه بردار به بازار مراجعه کرده باشید، حتما متوجه انواع و اقسا‌م مختلف کرم های لایه بردار پوست شده‌اید. کرم های لایه بردار ملایم برای پوست‌های حساس استفاده می‌شوند و کرم‌هایی که ذرات متراکم و ریز بیشتری دارند برای قسمت‌های سخت‌تر پوست به کار می‌آیند.

کرم های لایه بردار

احتمالا تا به حال زیاد شنیده اید که پوست نیاز به لایه برداری دارد و در مراقبت های پوستی هر فردی باید حتما کرم های لایه بردار وجود داشته باشد تا سلول های مرده پوستی از بین بروند و پوست بتواند کرم هایی چون مرطوب کننده و ضدچروک را به خود جذب کند تا بهبود بیشتری روی پوست مشاهده شود اما هر لایه برداری برای هر نوع پوستی مناسب نیست بلکه انواع مختلف پوست به مواد مختلفی برای لایه برداری نیاز دارد.

جالب است بدانید در کنار تمامی کرم‌های لایه‌برداری که در بازار موجود است،‌ خودِ شما هم می‌توانید در منزل کرم‌های دست‌سازی را برای لایه‌برداری پوست بسازید. یک کرم لایه بردار دست‌ساز معمولی از ترکیباتی نظیر نمک، روغن زیتون یا سایر مواد روغنی مایع تشکیل می‌شود تا به راحتی لایه‌های مرده قسمت‌های زمخت پوست را از بین ببرد. در کرم‌های لایه‌بردار خانگی و حرفه‌ای‌تر، می‌توانید از عطر و موادی که ترکیبات ملایم‌تری دارند استفاده کنید.

انتخاب کرم لایه بردار متناسب با نوع پوست

در انتخاب کرم‌ لایه‌بردار پوست، ابتدا به قسمتی از پوست که قرار است لایه‌برداری شود توجه کنید و کرم لایه بردار مناسب را با توجه به حساسیت همان قسمت پوست انتخاب کنید.

با این حساب، ناگفته پیداست کرم لایه‌برداری که قرار است برای پوست صورت استفاده شود را باید از نوع ملایم انتخاب کنید. کرم‌های لایه‌بردار ویژه‌ای نیز در بازار موجودند که در ترکیبات آنها، از دانه‌های لایه‌برداری نرم‌تری استفاده شده تا با ملایمت بیشتری سلول‌های مرده پوست‌ را از بین ببرد. کرم های لایه برداری دیگری نیز برای پوست‌های سخت‌تر نظیر پا مناسب هستند. در این کرم‌ها، دانه‌های بزرگتری در لایه‌بردار ترکیب شده تا لایه‌برداری پوست‌ِ پا راحت‌تر انجام شود.

مهم نیست از کدام یک از این مدل کرم‌های لایه‌بردار پوست استفاده می‌کنید، چرا که همگی این کرم‌ها به از بین بردن آلودگی‌های پوستی کمک می‌کنند و سلول‌های مرده را از سطح پوست می‌زدایند و در نتیجه ظاهر شادابی به پوست شما می‌بخشند. از طرف دیگر، کرم های لایه بردار به جلوگیری از جوش زدن پوست هم کمک می‌کنند. لازم به ذکر است با تمام تعریف و تمجیدی که از کرم‌های لایه‌بردار پوست کردیم، باز هم اگر در مصرف این کرم ها زیاده‌روی کنید، ممکن است پوست شما بیش از اندازه ساییده شود و در نتیجه، دچار التهاب پوستی شوید؛ بنابراین بسته به نوع کرم لایه‌برداری که استفاده می‌کنید، حتما مطابق دستور نوشته شده در روی بسته‌بندی آن‌را مصرف کنید.

لایه‌برداری پوست صورت

اگر قصد لایه برداری پوست صورت را دارید، حتما از کرم‌های لایه بردار ملایم استفاده کنید، این کرم‌ها از جمع شدن چربی بر روی سطح پوست و گرفتگی منافذ پوستی جلوگیری می‌کنند. لایه برداری با این کرم‌ها نباید از یک یا دو بار در هفته تجاوز کند، چرا که استفاده بیش از حد، باعث بروز آکنه و جوش‌‌های سرسیاه بر روی سطح پوست صورت خواهد شد.

جالب است بدانید با افزایش تقاضا برای استفاده از محصولات طبیعی، این روزها شاهد عرضه کرم‌های لایه‌برداری در بازار هستیم که سازندگان آنها ادعا می‌کنند ترکیباتی کاملا طبیعی دارند و در نتیجه کمتر به پوست صدمه می‌زنند. محصولات آرایشی زیادی در بازار موجود هستند که وعده از بین بردن چین‌ و چروک و زخم‌های ایجاد شده بر روی پوست صورت را می‌دهند. در همین جا توصیه می‌کنیم به جای گوش دادن به این وعده‌ها، از کرم‌های لایه بردار طبیعی استفاده کنید. در این کرم‌ها ترکیبات طبیعی نظیر عسل، آب لیمو و سایر مواد با ترکیبات سخت‌تر مانند شکر یا نمک استفاده شده و کاملا مشخص است که ضرری به پوست نمی‌رسانند.

اگر هم خدای ناکرده پوست صورت شما زخمی شده است و قصد برطرف کردن آثار جراحت را دارید قبل از انجام هرگونه خود درمانی، حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنید.

ممکن است تجربه‌ای در زمینه لایه‌برداری پوست با استفاده از کرم‌های لایه بردار داشته باشید، لطفا ما و سایر کاربران را در قسمت نظرات از تجربیات مفید خود بهره‌مند سازید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here