اسکراب یک روش لایه برداری مناسب برای صورت

اسکراب (لایه بردارها)، پوست های مرده و پینه های سخت ایجاد شده بر روی پوست را از بین برده، همچنین باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده بر روی پوست می شود. بعد از استفاده از اسکراب ها، جوش های سطحی و پوست های مرده از روی پوست از بین می روند، و شما احساس خنکی، سبکی و تازگی خواهید نمود.

اسکراب صورت

اسکراب‌ها حاوی دانه های کوچکی مانند دانه پودر هستند که به پوست شما حس لطافت و جوانی می بخشند. اسکراب ها از آخرین ملزوماتی هستند که به مجموعه مواد آرایشی و بهداشتی بانوان راه پیدا کرده اند. خیلی ها گمان می کنند این مواد بیش از حد فانتزی اند، اما موضوع جدی تر از مسئله فانتزی بودن است، و به جوان سازی پوست مربوط می شوند. شاید استفاده از اسکراب‌ها چندان ضروری به نظر نرسد، اما این اسکراب‌ها هستند که سلول های مرده را از سطح پوست جدا کرده و باعث تسریع رشد سلول های جوان می شوند. اسکراب‌ها حاوی دانه های کوچکی مانند دانه پودر هستند که به پوست شما حس لطافت و جوانی می بخشند. این دانه ها، سلول های مرده و پیر پوست را جدا و لایه جوان تر پوست را نمایان و جایگزین آن می کنند.

چرا اسکراب صورت را انتخاب کنیم؟

دلایل مختلفی برای استفاده از اسکرا‌ب صورت وجود دارند. در فرآیند لایه‌برداری توسط اسـکراب صورت، تنها لایه‌های مرده پوست برداشته می‌شوند. این امر باعث می‌شود تا لایه زیرین پوست که شادابی و طراوت بیشتری دارد پدیدار شود. استفاده منظم از لایه‌بردارها باعث می‌شود دائما پوست تازه‌ شود و در نتیجه همیشه پوستی درخشان و صیقلی خواهید داشت.

خوشبختانه در بیشتر اسکراب‌ها از ترکیبات مرطوب‌کننده نیز استفاده می‌شود، این ترکیبات پس از لایه‌برداری پوست، مواد مغذی را به سلول‌های جدیدِ پوست می‌رسانند. از طرف دیگر، استفاده از اسکراب‌های لایه بردار صورت باعث می‌شود تا باقی‌مانده‌های آرایش که به راحتی از سطح پوست پاک نمی‌شوند نیز از بین برود.

شیوه استفاده از اسکراب صورت

در ترکیبات موجود در اسـکراب پوست صورت، مواد ساینده و صیقل‌دهنده‌ای وجود دارند. این ترکیبات باعث می‌شوند در حین مالش آرام اسـکراب بر روی پوست، سلو‌ل‌های مرده و در حال مرگِ پوستِ صورت برداشته شوند.

طرز استفاده از اسـکراب صورت بسیار ساده است و همانند کرم زدن است. برای این‌کار کافی است تا مقداری اسکراب را بر روی انگشتان مالیده و به آرامی پوست صورت را ماساژ دهید. به جای انگشتان از پدهای آرایشی هم می‌توانید استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم انگشتان آغشته به اسـکراب را به حالت دورانی بر روی پوست صورت بکشید تا از این طریق تمامی قسمت‌های پوست صورت با اسکراب پوشش داده شود. در نهایت هم پس از استفاده از اسکراب، پوست صورت را بشویید و از لوسیون‌‌های مرطوب‌کننده استفاده نمایید.

اسکراب صورت با مواد طبیعی

برای اسـکراب صورت با مواد طبیعی هم می‌توانید از فیبر بامبو، پوست بادام زمینی، بلغورِ جو دوسَر، شکر و پالپ‌های میوه استفاده کنید. دیده‌ شده است در بعضی موارد از ترکیبات سخت‌تری مانند نمک، شن و حتی سنگ‌پا برای اسکراب طبیعی صورت استفاده می‌کنند که این کار اصلا توصیه نمی‌شود.

در اسکراب‌های صورت، عموما روغن یا کرم‌های گیاهی نیز وجود دارد، این ترکیبات در کنار معطر کردن پوست، چربی مورد نیاز پوست صورت را هم تامین می‌کنند.

اسکراب‌های مختلفی در بازار وجود دارند و پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان، قبل از خریداری، اسکراب مورد نظر را آزمایش کنید. برای این کار، مقداری از اسکراب را بر روی مچ دست بمالید؛ جالب است بدانید پوست این قسمت ظرافت بیشتری دارد و در نتیجه اگر پوست شما به اسکراب حساسیت داشته باشد، پوست مچ دست ملتهب خواهد شد. به این ترتیب اجازه دهید، اسکراب برای چند دقیقه بر روی پوست مچ دست باقی بماند. سپس پوست این ناحیه را با آب نیم‌گرم بشویید. در این مرحله، اگر پوست ملتهب نشده باشد، استفاده از اسکراب مورد نظر بر روی پوست صورت هم ضرری نخواهد داشت.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here