روش های سفید کردن ناخن ها

لازم است بدانید استفاده مدام از لاک ناخن هم ناخن ها را زرد و بدرنگ می‌کند. صرف نظر از تمام این‌ها ناخن های سفید جذابیت بیشتری به دستان می‌دهد و برای خانم‌ها و آقایانی که به زیبایی دستانشان توجه می‌کنند داشتن ناخن سفید هم از آن موارد است. برای جلوگیری از این اتفاق می‌توانید ابتدا یک رنگ پایه به ناخن‌ها زده و سپس رنگ اصلی را روی آن بزنید اما این کار وقت‌گیر بوده و شاید حوصله انجام دادنش را نداشته باشید. دیگر لازم نیست نگران این موضوع باشید زیرا ما به شما راه‌هایی را معرفی می‌کنیم که بتوانید به راحتی لاک ناخن خود را پاک کنید و ناخن های سفیدی داشته باشید:

سفید کردن ناخن

۱- خمیردندان سفید کننده

این راه هم ساده است و هم به خوبی جواب می‌دهد. یک مسواک که سر نرمی دارد را برداشته و روی آن خمیر دندان بزنید. سپس آن را بین ۱ تا ۲ دقیقه روی ناخن‌هایتان بکشید. بسته به اینکه لکه‌های به جا مانده روی ناخنتان چه مقدار است، این کار را چندین بار انجام دهید. خمیردندان‌هایی که سفید رنگ هستند نسبت به آن‌هایی که داخلشان ژل آبی یا سبز رنگ به کار رفته شده، بهتر عمل می‌کنند. اگر به خمیردندان مقداری جوش شیرین اضافه کنید تاثیرش بهتر می‌شود.

۲- آب لیمو و جوش شیرین

نصف لیمو (یا بیشتر) را فشار داده و آب آن را داخل یک ظرف پلاستیکی بریزید و مقداری جوش شیرین به آن اضافه کنید، سپس محلول را آنقدر هم بزنید تا بافت یک‌دست و خمیری پیدا کند. این محلول را توسط یک خمیردندان روی ناخن هایتان بزنید. این کار را در صورت لزوم چندین بار تکرار کنید. اگر اطراف ناخنتان بریدگی وجود دارد بهتر است از انجام این روش خودداری کنید. زیرا اسید داخل آب لیمو باعث سوزش می‌شود.

۳- ۳ درصد هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) و جوش شیرین

این دو ماده را باهم ترکیب کنید تا بافتشان خمیر مانند شده و سپس روی ناخن‌هایتان بزنید. اجازه دهید ۳ دقیقه باقی بمانند، سپس آن‌ها را با آب گرم بشویید.

۴- تمیز کننده دندان مصنوعی

چند قرص تمیز کننده را داخل آب گرم ریخته و ناخن هایتان را ۵ دقیقه در این محلول قرار دهید.

۵- مداد سفید کننده ناخن

ما هم از وجود این محصول بی‌خبر بودیم اما می‌توانید آن را از سایت آمازون خریداری کنید. اگر آن را زیر ناخن‌ها بزنید ظاهر آن‌ها را سالم‌تر نشان می‌دهد همچنین شبیه به مانیکور فرانسوی (French) می‌شود. برای مطالعه بیشتر آشنایی با مانیکور و آموزش تصویری انجام مانیکور فرانسوی در منزل را مطالعه کنید.

۶- پوشش پایه

با این روش می‌توانید از بروز لکه‌ها از همان ابتدا جلوگیری کنید. شاید ارزش کار اضافه را داشته باشد. فراموش نکنید که همه این راه‌ها پوست دست را خشک می‌کنند بنابراین بعد از اتمام کار حتما از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here