10 روش ساده برای داشتن مو هایی سالم و زیبا

برای تمامی بانوان مراقبت و نگهداری سلامت مو  از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وقتی که پای صحبت از زیبایی و صورت به میان می‌آید، لحظه‌ای درنگ برای مراقبت‌ از پوست ، پاک‌ کردن یا برطرف کردن معایب پوست خود ، نمی‌کنیم. با وجود این وقتی نوبت به موها می‌رسد که روزانه زیر گرمای سشوار بعضا دچار سوختگی شده اند و یا گذاشتن رنگ اشتباه بر روی آن ها با کمترین تلاش انتظار ظاهری چون ستاره‌های سینما را داریم.

مو

در اینجا ۱۰ روش ساده برای رسیدگی روزانه به موها معرفی می‌کنیم. به‌اضافه آنچه که بر روی برچسب‌های محصولات مراقبت از مو باید جستجو کنید تا مطمئن شوید آن محصول تا تاریخ انقضای ثبت شده دوام داشته باشد. نتیجه رعایت این نکات موهایی طبیعی، سالم و باشکوه خواهد بود.

۱. برای مراقبت از مو خود شامپو و حالت‌دهنده مناسب تهیه کنید

کوین مانکوسو، مدیر خلاقیت‌های جهانی در سالن مراقبت‌های زیبایی نکسوس در نیویورک می‌گوید شکی نیست که می‌بایست برنامه‌ای داشته باشید که به کمک آن نه تنها ظاهر موی خود را سالم نگه دارید بلکه موجب آسانی آرایش نیز گردد. او گفت: علاوه بر آن، وقتی که شما بافت طبیعی مو را به عنوان اساس یک آرایش مو بهینه‌سازی می‌کنید، بیشتر کار را انجام داده و بدون اینکه نیاز به انجام کار بیشتری باشد، خواهید دید که موهای شما می‌درخشد. اگر موهایتان آسیب‌دیده است به دنبال یک ترکیب پروتئینی باشید. اگر بافت طبیعی و ضخیم دارید، روغن‌هایی را انتخاب کنید که موجب سنگینی بر روی مو نشود و اگر خواهان حجم هستید فرمول غنی پانتنول را امتحان کنید.

۲. در طول هفته یک ماسک مو به برنامه همیشگی خود اضافه کنید

این یک گام ضروری برای تجدید رطوبت از دست رفته، تقویت و مراقبت از مو شماست.

۳. استفاده از ماسک مو به عنوان حالت‌دهنده روزانه برای موهای بسیار آسیب‌دیده

اگر موهایتان به کار مضاعف نیاز داشته و به‌طور معمول آن را سشوار کرده یا رنگ می‌کنید و یا اگر به‌طور طبیعی بافت زبر و فر دارید، حالت‌دهنده روزانه را کنار گذاشته و به سراغ یک فرمول قوی‌تر بروید. لورا پولکو، یک آرایشگر مخصوص افراد مشهور در نیویورک، می‌گوید: “هر وقت که موهایم را شستشو می‌دهم از ماسک مو استفاده می‌کنم. به خاطر اینکه از شکستگی آن جلوگیری کرده و آن را نرم نگه داشته و ظاهری سالم به آن می‌دهد.” پولکو مصرف مقدار زیادی از ماسک مو و شانه کردن آن به منظور در بر گرفتن ریشه‌ی موها را توصیه می‌کند. سپس می توانید با خیال راحت موهای خود را آب‌کشی کنید.

۴. گرما را کمتر کنید

اگر مراقبت از مو برای شما اهمیت دارد، هرگز موی خود را بدون اتصال نازل به سشوار خشک نکنید. مانکوسو می‌گوید، با استفاده از آن « شما در حدود چند سانتی‌متر فاصله را میان موهای خود و داغ‌ترین نقطه از سشوار به‌وجود می‌آورید. علاوه بر آن، سعی کنید که موهایتان را سرتاسری سشوار نکنید چرا که می‌تواند به مو از طریق زبر کردن کناره‌های آن آسیب برساند. نازل را رو به پایین گرفته و سپس قسمت رویی مو را صاف کنید و هرگز دما یا قدرت دمنده را در بالاترین درجه تنظیمات قرار ندهید.» ویجی رویکردی را به عنوان هدف پیشنهاد می‌دهد: “برای مشتری‌هایی با موهای بسیار آسیب‌دیده، وقتی که می‌خواهم از سشوار برای آرایش موهای معمولی در اطراف صورت استفاده کنم آن‌ را در حالت خنک قرار می‌دهم.”

۵. با لوازم داغ مدارا کنید

مدل‌هایی از این لوازم را انتخاب کنید که پوشش سرامیکی ساده فلزی دارند. غیر از این اگر باشد، سطح لغزنده‌ای را ایجاد می‌کند که امکان سر خوردن سریع مو را فراهم می‌کند. نکته دیگر اینکه مانکوسو پیشنهاد می‌دهد از اتوی مخصوص فر کردن بدون مهار استفاده کنید. از این رو به موها خیلی نزدیک به منبع گرمایی فشار آورده نمی‌شود و البته تکنیک شما نیز اهمیت دارد. مجبور نیستید که به موها آن‌قدر فشار بیاورید که انگار با اتو از بالا تا انتهای آن سر می‌خورید. برای نتیجه بهتر فقط باید به‌طور سطحی موها را اتو کنید.

۶. هر شب از یک سرم تقویت مو استفاده کنید

به دنبال سرم‌های عالی مو بگردید که از پروتئین‌های تقویت کننده در آنها استفاده شده. مانوسکو می‌گوید چهار تا پنج پمپ از این نوع سرم ها می‌تواند بر روی موهای خشک موجب تجدید و تقویت مو بدون سنگین کردن آن شود. بسیار شگفت‌انگیز است. چون در طول شب و هنگامی که خوابید، گلیسرین موجود در فرمول وارد فیبر موی شما خواهد شد. بنابراین موها از بالا و پایین مرطوب شده و انگار که به‌تازگی روی موهایتان کار کرده‌اید.

۷. یک مدل موی عالی داشته باشید

از کجا می‌توانید بفهمید که یک مدل موی مناسب دارید؟ مانوسکو می‌گوید همه چیز درباره خلق یک حرکت زیبا است. حتی هنگامی که مدل مویتان بهم می ریزد با یک حرکت سر، به زیبایی مدل می گیرد. چرا این موضوع اهمیت دارد؟ چون وقتی که موی شما همراه با حرکات بدن و سر شما حرکت می‌کند، ظاهر سالم‌تری خواهد داشت.

۸. موخوره را مهر و موم کنید

درحالی‌که روغن‌ها و کرم‌های نرم‌کننده می‌توانند به‌طور موقت نمایان شدن موخوره را بپوشانند، آخرین فرمول‌های فناوری مانند یک بانداژ عمل کرده و موخوره را برای همیشه درمان می کنند.

۹. کوتاه کردن جزئی موها را بپذیرید

کوتاه کردن تنها مقدار بسیار بسیار کمی از نوک مو نه تنها مانع موخوره می‌شود بلکه ظاهری شاداب و بدون نشانه‌ای از آسیب‌دیدگی به آن می‌دهد. ویجی می‌گوید این کوتاه ‌کردن‌ها به چشم من اصلا به حساب نمی‌‌آید چرا که به هیچ ‌وجه متوجه نمی‌شوید از بلندی موهایتان کاسته شده است.

۱۰. روغن مو سلاح پنهان موهای شما است

ویجی می‌گوید حتی موهای سالم نیز از روغن مو سود می‌برند. افرادی که موهایی سالم دارند، قطره کوچکی از روغن را بر کف دست خود ریخته، دست ها را مالش داده و سپس به آرامی بر روی موها ماساژ دهند تا شکستگی‌ها و بی‌نظمی‌های اطراف صورت را پس از خشک کردن مو برطرف کند. فایده این کار این است که مو دارای رطوبت چشم‌گیری شده و براق به نظر می‌رسد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here