در زمان خستگی ، چگونه صورت خود را آرایش کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که گاهی اوقات به دلیل نداشتن خواب کافی و یا مشغله روزانه دچار خستگی میشود و نیاز دارید پس از آن به یک قرار یا محل خاص بروید که نیاز به آرایش داشته باشد ، در اینجا نوصیه هایی برای آرایش صورت در هنگام خستگی را میخوانید.

آرایش صورت

 

1- از آرایش تیره و دودی پرهیز کنید

اگر استراحت کافی نداشته اید بهتر است از آرایش اسموکی استفاده نکنید.  چشمان سیاه انتخاب خوبی برای پوشاندن پف چشم ها و سیاهی دور آن نمی باشد ما به شما آرایش چشم ملایم همراه با خط چشم نازک را پیشنهاد می کنیم. اگر می خواهید از سایه استفاده کنید بهتر است رنگ روشن را انتخاب کنید.

۲- از بین بردن پف و سیاهی زیر چشم ها

بهترین راه برای از بین بردن پف چشم ها استفاده از سرم چشم (ترجیحا سرد) است. ابتدا سرم را بر زیر چشم ها بمالید و چند دقیقه صبر کنید سپس برای از بین بردن تیرگی آن از کانسیلر استفاده کنید. دقت کنید که چند نقطه از کانسیلر برای زیر چشم کافی است و بکار بردن بیش از اندازه کانسیلر باعث خراب شدن آرایشتان می شود.آرایش صورت

3- استفاده از خط چشم قهوه ای یا مشکی

از خط چشم‌های قهوه‌ای تیره یا مشکی استفاده نمایید و اگر می‌خواهید رنگ‌های برجسته‌تری اضافه کنید، از سایه‌های خانواده سبزآبی بهره ببرید. همچنین رنگ‌های سفید یا گلبهی خیلی روشن در گوشه داخلی چشم، می‌تواند به براق‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها کمک کند.

4- استفاده از کرم پودر و رژ گونه 

حتی اگر پوست خیلی خوبی از مقدار کمی پودر استفاده نماید. کمی برنزه شدن پوست، فورا چهره شما را سرحال‌تر می‌کند. شما می توانید برای شاداب نشان دادن صورتتان از رژگونه ای با رنگ روشن استفاده کنید.آرایش صورت

5- از رژلب های تیره دوری کنید.

رژلب تیره در زمانی که استراحت کافی ندارید انتخاب خوبی نمی باشد.  شما می توانید برای رنگ دادن به لب هایتان ازرنگ های روشن مانند هلویی و یا صورتی استفاده کنید.  بهتر است قبل زدن رژلب از بالم لب برای نرم شدن و تغذیه لب ها استفاده کنید.

استفاده از مژه مصنوعی و ریمل برای چشم

اگر باز هم احساس کردید که چهره‌تان کمی کسل به نظر می‌رسد، روی آرایش چشم‌ها بیشتر تمرکز کنید. در گوشه‌ی بیرونی چشم، مژه مصنوعی تکی بگذارید، این کار باعث می‌شود که چشمانتان درشت‌تر و بازتر نشان دهد. در نهایت از ریمل استفاده کنید. ریمل تاثیر زیادی در بشاش‌تر نشان دادن چشم‌ها دارد.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here