در انتخاب ریمل به چه نکاتی دقت کنیم

انتخاب ریمل – انتخاب ریمل خوب – انتخاب ریمل مناسب – راهنمای انتخاب ریمل

برخی ریمل‌ها به خاطر داشتن مواد شیمیایى و نگهدارنده باعث بروز حساسیت‌هایى همچون سوزش چشم، آبریزش و خارش مى‌شوند. اخیراً از سوى وزارت بهداشت نظارت‌هایى در زمینه لوازم آرایشى و بهداشتى خصوصا ریمل‌هاى ایرانى شروع شده است و تولید کنندگان لوازم آرایشى موظف هستند تا در این تولیدات مواردى را رعایت کنند. حتى در مورد انتخاب ریمل هاى خارجى هم شرکت‌هاى وارد کننده به شرطى مى‌توانند جنس وارد كنند که مجوزهاى لازم را داشته باشند و براى کسب اینگونه مجوزها این شرکت‌ها باید دقیقا جزئیات اقلام وارد شده را از شرکت‌هاى سازنده براى وزارت بهداشت بگیرند.

انتخاب ریمل

بنابراین هنگام خرید حتما به برچسب وزارت بهداشت توجه کنید و فقط از جاهای معتبر و مطمئن خرید خود را انجام دهید. اگر واقعا می‌خواهید در مصرف لوازم آرایش، از پول‌تان بهترین استفاده را بکنید، حتما این نکات را جدی بگیرید.

نام ریمل

ریمل (Rimmel) نام خانوادگی عطر ساز فرانسوی و مخترع ریمل های مدرن در سال 1830 بوده است اما برند او به قدری پر طرفدار و مشهور شد که هنوز در بسیاری از زبان ها همانند فارسی به این محصول آرایشی ریمل گفته می شود. اما این ماده آرایشی از سال ها قبل به اشکال مختلف وجود داشته و حتی مورد استفاده مردان بوده است.

تاریخ انقضای ریمل

ریمل ها معمولا بعد از 3 ماه کیفیت مناسبی نخواهند داشت و اصطلاحآ تاریخ انقضای آنها می گذرد. ریمل قبل از سه ماه بهترین کیفیت آرایشی را ارائه می دهد پس بهتر است ریمل مورد نظر را خریداری کنید، آن را مصرف کنید و دور بیاندازید. به تاریخ تولید و کیفیت بسته بندی آنها دقت کنید و چند ریمل در یک زمان خریداری نکنید زیرا پس از گذشت این مدت کیفیت آنها به طرز چشمگیری پایین می آید.

ریمل دائمی نیز وجود داشته اما …

در سال 1930 در بازار آرایشی امریکا برندی به نام (Lash Lure) ریمل دائمی ارائه داد. این محصول به صورت دائمی مژه ها را رنگ می کرد اما باعث کور شدن تعداد زیادی از زنان آن دوره شد و خوشبختانه برای همیشه از مارکت برچیده شد.

چقدر پول برای ریمل هزینه می کنید؟

تخمین زده شده است که هر خانم حدودآ 4000 دلار در طول عمر خود برای خرید ریمل هزینه می کند. البته که این مبلغ در ایران بالاتر است زیرا بسیاری از مواد آرایشی وارداتی هستند و قیمت آنها چند برابر می شود.

چرا هنگام ریمل زدن دهان باز می ماند؟!

بدون شک بسیاری با این صحنه مواجه شده اند که بیشتر خانم ها در هنگام ریمل زدن نا خود آگاه دهان خود را باز نگاه می دارند. برای این کار دلیل علمی وجود دارد. وقتی دهان را باز نگاه می دارید پلک نزدن آسان تر می شود.

برند پیشرو در ریمل

برند رولون (Revlon) معمولا در ریمل سازی پیشرو بوده است. اولین ریمل های تیوبی، اولین قلم موهای پیچ دار و همینطور اولین ریمل های رنگی توسط این برند تولید شده اند.

قبل از خواب ریمل را پاک کنید

بسیاری به پاک کردن ریمل چندان توجهی نشان نمی دهند زیرا معتقدند که روی پوست قرار ندارد اما خوابیدن با ریمل باعث شکسته شدن و کوتاه شدن مژه ها می شود. ریمل مانند تافت و اسپری موی سر مژه ها را سفت می کند و باعث شکنندگی می شود.

هنگام ریمل زدن دقت کنید

البته که بی دقتی در هر کار ساده ای پشیمانی به بار می آورد. بهتر است در زمان ریمل زدن دست شما کاملا بدون لرزش باشد. شاید باور نکنید اما بیشترین خراش ها و زخم های چشمی که از بیمارستان ها گزارش می شود ناشی از برخورد سخت برس های ریمل با قرنیه است.

ریمل های واترپروف را هر روز نزنید

توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کنید و از مواد پاک‌کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم ؛ پوست لطیف این قسمت را می‌آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود به جز از بین رفتن تدریجی انعطاف‌پذیری پوست و ایجاد چروک‌های زودرس. همچنین این تقلا‌ها برای پاک‌کردن می‌تواند به مژه‌ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده‌شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم‌ها این ریمل‌های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می‌کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here