خواص روغن بادام برای زیبایی صورت

مزایای روغن بادام برای زیبایی و سلامت پوست اثبات شده است. برای افرادی که پوست خشکی دارند بسیار موثر است . چربی آن در صورت جذب می شود و پوسته پوسته شدن و ترک خوردگی پوست را درمان می کند. کسانی که پوستشان حساس است و آلرژی دارند ولی می خواهند از مرطوب کننده استفاده کنند بهتر است از روغن بادام استفاده نمایند. برای درمان آلرژی و التهاب پوست نیز کارا است. برای زانو، آرنج و پاشنه پا که ممکن است سفت شده باشند مناسب است. قسمتی از پوست که بریده شده است ، درمان زخم های جزئی و عفونت با روغن بادام امکان پذیر است.

خواص روغن بادام

روغن بادام دارای خواص بی نظیری در زمینه زیبایی است و بیشتر مواد آرایشی و بهداشتی دارای روغن بادام هستند.در اینجا شما را با خواص این روغن آشنا می کنیم.

قوی شدن و رشد بیشتر موها
ماساژ مرتب سر و ریشه موها با روغـن بادام باعث تقویت ریشه آنها می شود و همین طور رشد موها سریعتر انجام می شود.

از بین رفتن سیاهی دور چشمروغن بادام
شما با استفاده از روغن بادام قبل از خواب به مقدار کم در زیر چشم خود به مدت چند هفته می توانید تغییر چشم گیر سیاهی دور چشم خود را احساس کنید.

درخشش پوست
با ماساژ مرتب پوست بدن خود با روغن بادام می توانید پوست زیبا و درخشان داشته باشید.روغن بادام باعث می شود تا بازسازی سلول های پوست سریعتر انجام شود و پوست جوان تری داشته باشید.

از بین بردن رنگ زرد بدن
در بیشتر مواقع بعد از آفتاب گرفتن بعضی قسمت های بدن رنگ زیبایی نمی گیرند و به قهوه ای مایل به زرد تبدیل می شود.شما می توانید با استفاده خمیری که با مخلوط روغن بادام و عسل و آب لیمو و پدر شیر خشک می توانید این رنگ ها را از بین ببرید.این خمیر را روی پوست خود بمالید و بعد از 20دقیقه با آب ولرم بشورید.این کار را چند روز تکرار کنید تا رنگ پوست شما به حالت اول برگردد.

اسکراب و لایه بردار
شما می توانید با مخلوط روغن بادام و شکر یک اسکراب خانگی عالی درست کنید.این اسکراب را می توانید برای نرم شدن لب های خود استفاده کنید.

درمان ترک پا
اگر از خشکی و ترک پا رنج می برید با استفاده از روغـن بادام هر شب و پوشیدن جوراب در هنگام خواب این مشل را سریع برطرف کنید.از روغن بادام به عنوان مرطوب کننده دست و پا استفاده کنید.

پاک کننده
از روغـن بادام می توانید به عنوان پاک کننده آرایش استفاده کنید.این ماده به خوبی منافذ پوست شما را تمیز می کند.

ناخن های زیبا
با استفاده از روغـن بادام روی ناخن ها و ماساژ دادن می توانید ناخن های محکم و زیبا تری داشته باشید چون روغـن بادام سرشار از پتاسیم و روی است.

به نکات زیر توجه کنید :

1_روغن بادام برای افرادی که به آجیل و روغن های استخراج شده از آنها آلرژی دارند مناسب نیست.

2_پس از آنکه برای اولین بار از این روغن استفاده کردید آن را در جای تاریک و خنک نگه دارید تا فاسد نشود.

3_اگر بر روی لباس بریزد لباس را لک می کند.

4_روغن بادام را هم می توانید به طور مستقیم بر روی پوست استفاده کنید وهم می توانید با مواد دیگر مخلوط کنید. برای استفاده مستقیم ، چند قطره از روغن در کف دست بریزید و به آرامی آن را بر روی صورت و سایر نقاط بدن ماساژ دهید. اجازه دهید که روغن باعث بهبود گردش خون در منطقه ای باشد که از روغن استفاده کرده اید. همچنین می توانید آب لیمو را با روغن بادام مخلوط کنید و برای درمان خشکی پوست و خارش و آکنه از این مخلوط استفاده کنید.

5_چون بادام همیشه در دسترس است روغن بادام نیز در دسترس خواهد بود. دقت کنید که کیفیت روغن بادام به کیفیت بادام بستگی دارد بنابراین سعی کنید که از روغن بادام  مرغوب برای محافظت از پوستتان استفاده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here