میان وعده های سالم بهترین راه افزایش وزن

بدن ما نیازمند دریافت مقدار خاصی از کالری و مواد مغذی است، و اگر دریافت ما بیش از حد زیاد یا خیلی کم باشد ، نتیجه این خواهد شد که یا چاق خواهیم شد یا لاغر. این رابطه ساده دلیلی است بر اینکه اکثر مردم فکر می‌کنند که رژیم غذایی راه حل برای کاهش و یا افزایش وزن است. با این حال، شیوه زندگی نیز نقش عمده‌ای در چگونگی ذخیره چربی در بدن ما، سوخت و ساز مواد غذایی و کنترل وزن ما ایفا می‌کند.یک تعادل سالم بین تغییرات در شیوه زندگی و انتخاب های غذایی می تواند برای افزایش وزن بدون در خطر انداختن سلامتی به شما کمک کند.به جای خوردن فقط ۳ وعده غذایی بزرگ در روز، مطمئن شوید که بین آنها از میان وعده استفاده می کنید. در زیر، ایده هایی برای میان وعده های خوب و سالم برای افزایش وزن ارائه می دهیم:

میان وعده های سالم

آجیل ها و دانه ها

آجیل ها به تنهایی میان وعده های عضله ساز مفیدی هستند. آنها سرشار از چربی های تک غیراشباع هستند و حتی حاوی مقدار مناسبی پروتئین و کالری می باشند. برای یک استراتژی افزایش وزن بهتر، شما می توانید مقداری کره بادام زمینی اضافه کنید. از بذرکتان، دانه های آفتابگردان، بادام درختی، پسته و سایر آجیل ها و دانه ها غافل نشوید.

ماهی تن

ماهی تن مدت هاست که خوردنی مورد علاقه ورزشکاران تناسب اندام است. برخی استدلال می کنند که به علت محتوای چربی پایین این ماهی، برای کاهش وزن ایده آل است. داشتن مقدار زیادی پروتئین و کالری های سالم، آن را به یک میان وعده مناسب برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال افزایش وزن هستند.

محصولات لبنی با چربی کامل

از محصولات خامه کم چرب اجتناب کرده و به جای آن، شیر کامل و پرخامه را انتخاب کنید. آنها غنی از پروتئین و چربی هستند که به شما کمک خواهد کرد به سرعت وزنتان را بالا ببرید. می توانید مقداری پنیر پرچرب مانند پنیر سوئیسی یا چدار به میان وعده ها و ساندویچ هایتان اضافه کنید. ماست را نیز فراموش نکنید چون آن هم حاوی مقداری مواد لبنی سالم افزایش دهنده وزن است.

کراکر و نان شیرینی

شما نباید روی نان های سفید و وعده های غذای پرکربوهیدرات تمرکز کنید. کراکرها و نان های شیرینی که از گندم کامل، سبوس و کنجد ساخته شده اند، می توانند به شما کمک کنند که چند کیلو وزن اضافه کنید. از مقدار زیادی کره بادام زمینی، مربا، مارگارین یا عسل برای افزایش میزان کالری ها و پروتئین ها استفاده کنید.

غلات

ممکن است تعجب کنید که غلات در واقع حاوی مقداری کالری سالم هستند. افرادی که به سلامتشان اهمیت می دهند، همیشه سعی می کنند غلات را در رژیم غذایی روزانه شان جای دهند، اما غلات برای کسانی که به دنبال افزایش وزن می باشند نیز اسنکهای ایده آلی هستند. شما می توانید غلات های سالم تر را انتخاب کنید و از غلات یخ زده و پف دار استفاده نکنید. از مقدار مناسبی گرانولا، جو دوسر و موسلی استفاده کنید. مقداری کشمش و میوه اضافه کنید و آن را در شیر پر چرب بخیسانید. با این کار، یک میان وعده سالم و پر کالری خواهید داشت.

میوه ها و سبزیجات

حتی اگر استفاده از میوه ها بعنوان میان وعده و خوردن سالاد، مورد علاقه افراد رژیمی باشد، اما کسانی که می خواهند وزن اضافه کنند نیز نباید میوه ها و سبزیجات را کنار بگذارند. آنها سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و قندهای سالمی هستند که قطعا می توانند به شما کمک کنند چند کیلو بالا بروید. مصرف میوه های خشک بعنوان میان وعده توصیه می شود، بنابراین از آلوی خشک، کشمش و امثال آنها استفاده کنید.

تنقلات

این مزیتی است که افرادی که به دنبال افزایش وزن هستند، نسبت به افراد رژیمی دارند. آنها مجازند از تنقلات مرسوم استفاده کنند. این اسنک های کربوهیدراتی و پر کالری را به میزان کم مصرف کنید زیرا وقتی در مقادیر زیاد مصرف شوند، دیگر برایتان سالم نخواهند بود. اما این افزایش کالری، قطعا به شما کمک خواهد کرد که به هدفتان برسید. شکلات های تیره و چیپس های سیب زمینی پخته، نباید از لیست اسنکهای شما حذف شوند. چوب های شور نیز همیشه اسنک های خوبی بحساب می آیند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here