پاک کردن لاک ناخن اکلیلی

لاک‌ها زیبایی خاصی به دست می‌‌بخشند. اگر به طراحی لاک بر روی ناخن علاقه داشته باشید می‌توانید مدل های لاک زیبایی خلق کنید که البته این کار زمان زیادی می‌خواهد. بعضی از لاک ها هستند که به تنهایی زیبایی خاصی دارند. مثل مدل‌های لاک قرمز که همیشه جذاب بوده و یا مدل‌های لاک مشکی که طرفداران خاص خود را دارند. لاک‌هایی که برای عروس استفاده می‌شوند که به عنوان زیباترین‌ مدل‌های لاک ناخن شناخته شده هستند.

لاک ناخن

حتی خانم‌ هایی با سبک رسمی‌ یا ملایم‌ تر که لاک‌ های اکلیلی برایشان کمی جسورانه تلقی می‌شود نیز اغلب لاک‌ هایی با پوشش ضخیم ‌تر و براق‌ تر را به استایل رسمی ‌شان ترجیح می‌دهند. درحالی که لاک ‌های معمولی ماندگاری ۳ الی ۵ روزه دارند، رنگ‌ های اکلیلی دوام بسیار بیشتری روی ناخن‌ها دارند. اما همان‌ طور که دبورا لیپمن می‌گوید، در حالی که همه شیفته‌ ی ماندگاری طولانی مدت این لاک‌ها هستند، به سختی پاک شدن آن‌ها نیز مسئله‌ای است که ما از آن متنفر هستیم. دبورا که خود متخصص لاک‌های اکلیلی است، به ما توصیه‌ هایی می‌کند تا به راحتی بتوانیم این رنگ ‌های درخشان را پاک کنیم.

مراحل پاک کردن لاک ناخن اکلیلی

۱- تکه‌ های کوچک پارچه‌ی کتان را به محلول پاک کننده‌ی لاک استرایپر، استون (برای پاک کردن اکلیل‌ ها) و محلول تقویتی ناخن آغشته کنید.

۲- هر تکه کتان را روی یکی از ناخن‌ها قرار دهید. برای تسلط بیشتر، ابتدا یک دست را انجام دهید و سپس به سراغ بعدی بروید.

۳- هر تکه کتان را با یک تکه‌ فویل آلومینیومی کوچک بپوشانید.

۴- ۱ دقیقه صبر کنید.

۵- با یک حرکت فویل آلمینیومی، پارچه‌ی کتان و لاک ناخن‌ تان را بکنید.

از محلول پاک کننده‌ی بیشتر برای پاک کردن باقی‌‌ مانده‌ی لاک استفاده کنید اما روی ناخن نکشید چرا که کشیدن لاک روی ناخن باعث لک شدن کوتیکول ناخن‌ها می‌شود و به همان اندازه که لایه ‌برداری بیش از حد پوست ‌تان می‌تواند مخرب باشد، این موضوع نیز به ناخن‌هایتان آسیب می‌ رساند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here