رنگ کردن موها با قهوه

قهوه یک نوشیدنی محبوب است که از آن برای رنگ کردن موها نیز می‌توان استفاده کرد. برای بسیاری از خانم‌های باردار که نمی‌توانند موهایشان را با مواد شیمیایی رنگ کنند و یا خیلی‌های دیگر که ترجیح می‌دهند از مواد طبیعی برای تغییر رنگ موهایشان استفاده کنند، قهوه یکی از بهترین گزینه‌هاست که موها را به رنگ قهوه‌ای بسیار خوشرنگی در می‌آورد.

قهوه

این ماده در پوشاندن موهای سفید و رنگ کردن آن‌ها نیز موثر است و رنگ قهوه‌ای کامل و یا هایلایت بسیار زیبایی در موها ایجاد می‌کند. قهوه، در موهای تیره، هایلایت قرمز و قهوه ای دلنشینی می‌سازد و می‌تواند موهای سفید را نیز بپوشاند. همچنین می‌توانید به وسیله یک مخلوط ساده قهوه که فاقد هر گونه مواد شیمیایی یا غیرطبیعی است، به موهایتان درخشندگی و شکل و قیافه ی جدیدی ببخشید.

دستورالعمل

۱. کاسه بزرگی را در سینک ظرفشویی بگزارید.

۲. قـهوه ی خنک شده را در کاسه بریزید.

۳. موهایتان را کاملا شانه کنید.

۴. سرتان را در کاسه فرو ببرید، و از فنجانی برای آغشته کردن تمام موهایتان به قهوه استفاده نمایید.

۵. توسط انگشتانتان یا یک شانه، قـهوه را از ریشه تا نوک موهایتان به خورد مو دهید.

۶. با استفاده از یک فنجان، ۱۵ بار قـهوه را از کاسه بیرون آورده و روی موهایتان بریزید.

۷. آب اضافی موهایتان را در سینک گرفته و خوب بچلانید.

۸. پیش از آبکشی موهایتان ۱۵ دقیقه صبر کنید. می‌توانید موهایتان را به بالا جمع کرده تا از چکیدن قهوه جلوگیری کنید. اما موهایتان را در حوله یا روسری نپیچید، چرا که قهوه را به خود جذب می کنند.

۹. مویتان را آب کشی کرده، خشک نمایید و مثل همیشه مدل دهید.

نکات:

اگر از شست و شوی سرتان با قـهوه، تفاوتی که توقع داشتید حاصل نشد، برای چندین روز متوالی این کار را تکرار کنید. برخی مواقع، رنگ‌های طبیعی تأثیر کم و لطیف تری دارند و باید چندین بار آن‌ها را به کار برد تا رنگ مطلوب به دست بیاید.
اگر موهای شما بلوند پلاتینه است، شست و شوی سرتان با قـهوه می‌تواند تأثیری فوری داشته و موهایتان را خیلی زیبا کند. اما ابتدا این کار را با دسته ی کوچکی از موهایتان انجام دهید و نتیجه ی آن را ببینید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here