روش های محو کردن خالکوبی

خالکوبی بدن در بین جوانان و حتی افراد میانسال ، بسیار رواج یافته است. تا چند سال گذشته، فقط تاتوهای دائمی وجود داشتند اما امروزه تاتوی موقت نیز، مورد استفاده می باشد. این امکان وجود دارد که پس از مدتی، فرد بخواهد به دلایل مختلفی تاتوی خود را پاک کند. راه های پر هزینه بسیاری برای پاک کردن تاتو وجود دارند که توسط پزشکان انجام می شوند. در این مقاله می خواهیم به روش هایی اشاره کنیم که بتوانیم در منزل، تاتوی خود را پاک نماییم. البته این کار نیاز به صبر و حوصله و دقت بسیار دارد.

خالکوبی

1

وسایل لازم برای محو خالکوبی در خانه را گردآوری کنید. این وسایل شامل حوله دستی، یک کاسه آب، یک تیغ صورت برای اصلاح موضع، اسفنج، یک امولسیون برای شستشو مانند صابون بدون بو آنتی باکتریال، یک فنجان یا کاسه حاوی دو قاشق غذاخوری نمک، کرم آنتی بیوتیک و گاز استریل می شود.

۲

پوست خالکوبی شده را آماده کنید. اصلاح این قسمت از پوست بسیار مهم است زیرا اثربخشی بهتر فرآیند و درد کمتر در طی آن را تضمین می کند. بعد از زدودن موها، محل باید با امولسیون مانند صابون آنتی باکتریال و آب گرم تمیز شود. این کار به ضدعفونی منطقه و جلوگیری از ورود باکتری کمک می کند. با استفاده از حوله محل مورد نظر را خشک کنید. برای دستیابی به نتایج بهتر می توانید با دکتر در مورد بهترین امولسیون مشورت کنید. یک حوله را که در آب گرم قرار داده اید روی محل خالکوبی بگذارید. این کار به باز شدن منافظ و سرعت گیری روند محو سازی کمک می کند.

۳

پوست را با اسفنج نمکی مالش دهید. یک اسفنج را در آب گرم بیاندازید تا مرطوب شود. سپس اسفنج را چندین بار روی توده ی نمک بغلتانید تا آب درون اسفنج اشباع شود. اسفنج را باید تا زمانی روی نمک ها بزنید که دیگر در آن حل نشوند و سپس آن را به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه روی پوست بمالید تا زمانی که پوست قرمز شود. نمک لایه بردار خوبی است که چندین لایه از روی پوست برمی دارد و در نتیجه به روند محو سازی سرعت می دهد.

۴

اجازه دهید که خال کوبی به مدت دو ساعت در این حالت بماند. بعد از لایه برداری محل را نشویید. بعد از دو ساعت موضع را با آب سرد به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه کاملا بشویید. ممکن است در حین شستشو متوجه خروج جوهر شوید. در صورتی که متوجه خونریزی شدید، توصیه می شود که یک پارچه ی تمیز را در پراکسید هیدروژن بزنید و روی پوست ملتهب قرار دهید. این کار باعث ضدعفونی موضع و جلوگیری از بروز عفونت می شود. توصیه می شود که برای بهبودی سریع تر و جلوگیری از به وجود آمدن اسکار مقداری کرم ویتامین E به موضع بمالید. ویتامین E به کاهش التهاب و درد نیز کمک می کند.

۵

خال کوبی را با گاز استریل بپوشانید. از یک پارچه ی تمیز برای خشک کردن پوست کمک بگیرید و سپس یک کرم آنتی بیوتیک روی آن بمالید. از گاز استریل برای پوشاندن موضع استفاده کنید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید.

۶

موقعیت را ارزیابی کنید. پانسمان را پس از سه روز بردارید. اگر پوست قرمز و دردناک بود، احتمالا دچار عفونت شده اید. در این صورت سریعا به پزشک یا نزدیک ترین بیمارستان مراجعه کنید. احتمال دارد که پس از شستشو در محل خالکوبی زخم به وجود آمده باشد. به آن دست نزنید. اجازه دهید پوست مرده خودش جدا شود. پس از این مرحله احتمالا می بینید که خالکوبی کمی محوتر از قبل شده است. این فرآیند را می توانید تا زمان محو کامل خالکوبی ادامه دهید. این روش برای خالکوبی های قدیمی و تازه، سفید یا سیاه و نیز رنگی موثر است.

۷

روش دیگر، استفاده از کرم محو کردن خال کوبی است. کرم های محو خالکوبی زیادی در بازار وجود دارد. بهتر است قبل از تصمیم گیری برای خرید آنها، خوب تحقیق کنید. این گونه کرم ها به عمق پوست نفوذ می کنند و باعث از هم پاشیده شدن پیگمنت های خالکوبی می شوند. به یاد داشته باشید که در حالی که برخی نتایج مثبتی از این گونه کرم ها گرفته اند، برخی دیگر هیچ تغییری در ظاهر خالکوبی خود ندیده اند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here