آیا پوست ما واقعا به لایه برداری نیاز دارد؟

در بسياري از موارد استفاده از روش‌هاي مختلف لایه برداری براي صاف كردن پوست و از بين بردن لك‌ها و مشكلات پوستي راه‌حل اول و آخر است و نتايج حاصل از آن نيز كاملا قابل پيش‌بيني است و عوارض چنداني هم ندارد، البته اشتباه نكنيد پيلينگ و لايه‌برداري فقط براي درمان مشكلات پوستي نيست بلكه گاهي براي از بين بردن چين و چروك‌ها يا حتي درخشان‌كردن پوست از اين روش استفاده مي‌شود.

چرا به لایه برداری نیاز دارید؟

پوست شما با تولید پوست جدید به طور منظم، دائما خودش را بازسازی می کند. و در حالی که این کار برای پتانسیل ترمیم پوستتان خوب است (این، چیزی است که یک جوش، بریدگی یا آفتاب سوختگی را ترمیم می کند) همچنین بدین معناست که گاهی اوقات در جایی که سلول های قدیمی پوست تان هنوز از سر راه کنار نرفته اند و سلول های جدید در حال آمدن هستند، به نوعی ترافیک سلول های پوست وجود دارد.

هرچه شما جوان تر باشید، سلول های قدیمی پوستتان، بهتر از سر راه سلول های جدید کنار رفته و پوست ریزی می کنند. اما با بالا رفتن سن، پوست شما چسبنده تر شده و آن سلول های قدیمی پوست، بیش از موعد مقرر سرجایشان می مانند. نتیجه یک ترافیک سلول های پوست منافذ بسته شده، پوست کدر و رنگ چهره زرد، همچنین خطوط ریز و چین و چروک های بیشتر. اما چگونه ترافیک سلول های پوست را در حال حرکت نگه دارید؟ با لایه برداری.

لایه برداری را مانند یک پلیس ترافیک بسیار موثر برای مراقبت از پوست در نظر بگیرید که به شما اطمینان می دهد تمام سلول های پوست تان، کاری که قرار است را انجام می دهند. اگر به دفعات زیاد از لایه برداری صرفنظر کنید، یعنی دارید این پلیس ترافیک که همه چیز را مرتب و بی نقص نگه می دارد را اخراج می کنید.

چند وقت یکبار باید لایه برداری کنید؟

در حالت ایده آل، شما هر روز با یک لایه بردار فیزیکی بسیار ملایم یا یک لایه بردار شیمیایی ملایم، پوست تان را تمیز خواهید کرد. سپس حداقل یکبار در هفته (اما در حالت ایده آل ۳ ــ ۲ بار در هفته) از یک اسلحه قوی تر استفاده کرده و با یک اسکراب یا یک ماسک بر پایه اسید، کمی تهاجمی تر برخورد می کنید. سپس هر ۸ ــ ۶ هفته، تحت یک facial (یک نوع درمان مراقبت از پوست شامل بخار، لایه برداری، خالی کردن جوش ها و منافذ، کرم، لوسیون، ماسک لایه برداری و ماساژ) قرار خواهید گرفت که در آنجا به طور عمیق تری روی پوستتان کار می کنند. حداقل کاری که می توانید برای لایه برداری انجام دهید.

حداقل چند بار در هفته، یک قاشق چایخوری شکر سفید در پاک کننده تان بریید تا یک اسکراب سالم برای پوستتان انجام داده باشید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here