ماسک های صورت برای رفع خستگی پوست

پوست صورت تحت تأثیر عوامل بسیاری مانند زیاد در معرض نور خورشید قرار گرفتن، عدم وجود نور کافی خورشید، کار، استرس، لوازم آرایش، آب و هوا، عدم خواب کافی و مصرف برخی از مواد غذایی، خسته، کسل و حتی تیره به نظر می رسد. خستگی پوست می تواند در هر زمانی از سال رخ دهد که این امر باعث می شود پوستتان به پوستی خشک و خشن تبدیل شده و بنابراین، حالت کشیدگی را در آن احساس خواهید کرد اما این حالت در فصل زمستان بیشتر قابل مشاهده است.

ماسک صورت
با ما همراه شوید و با این ماسک های خانگی خستگی پوست صورت تان را از بین ببرید:

ماسک خیار برای از بین بردن خستگی پوست صورت
این ماسک با تنظیم pH اپیدرم و رطوبت‌رسانی به پوست خستگی را از چهره می‌گیرد. برای تهیه این ماسک یک خیار را بشویید و با پوست ریز خرد کنید و در آب بریزید. اجازه دهید خیارها در یک ظرف چینی دربسته تا صبح در آب بماند. بعد آب را صاف و دستمالی را با آن نمناک کنید و روی تمام صورت جز دور چشم‌ها بزنید. این ماسک را می‌توانید تا 3 روز نگه دارید و استفاده کنید.

ماسک توت‌فرنگی و روغن بادام برای از بین بردن خستگی پوست صورت
این ماسک پوست صورت را درخشان‌ تر می‌کند و آثار خستگی را از بین می‌برد. برای تهیه ،توت‌ فرنگی را له و با یک قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین مخلوط کنید. روی صورت بزنید و 15 دقیقه به آن فرصت دهید و بعد با آب گرم بشویید. توت‌فرنگی مملو از ویتامین‌هایی است که برای پوست مفیدند و روغن بادام هم باعث لطافت پوست می‌شود.

ماسک زرده تخم‌ مرغ و عسل برای از بین بردن خستگی پوست صورت
اگر دور چشمانتان سیاه شده و پوستتان لک آورده و تیره شده، ماسکی از زرده تخم‌مرغ و گردو و عسل تهیه کنید و 10 دقیقه روی پوستتان بگذارید.

ماسک روغن زیتون و پرتقال برای از بین بردن خستگی پوست صورت
مرکبات و به‌ویژه پرتقال منبع غنی ویتامینC است. اگر صورت شما خسته است این ماسک می‌تواند به سرعت حس خستگی‌تان را رفع کند و شادابی را به پوستتان برگرداند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here