دانستنی هایی درباره رنگ ها در آرایش صورت

رنگ های اصلی

قرمز، زرد و آبی از رنگ ها ی اولیه هستند که از ترکیب آن ها بقیه رنگ ها را میسازیم

رنگ های فرعی

از ترکیب مساوی دو رنگی اصلی به وجود می آیند. مثل:
زرد + آبی = سبز
قرمز + زرد = نارنجی
آبی + فزمز = بنفش

رنگ های فرعی دیگر

رنگ اصلی را با رنگ فرعی به طور مساوی ترکیب کنید دیگر رنگ های فرعی بدست می آیند:
آبی + سبز = فیروزه ای
بنفش + قرمز = ارغوانی یا بنفش با ته سایه قرمز

رنگ ها

رنگ ها همچنین به انواع سرد و گرم تقسیم میشوند. بعضی رنگ ها هم با توجه به سایه، تمایل به رنگی دیگر، روشنی و تیرگی، سرد یا گرم خوانده میشوند. در ترکیب رنگ سفید و قرمز، اگر رنگ سفید بیشتر باشد، رنگ صورتی حاصل سرد و اگر قرمز بیشتر باشد رنگ گرم است.
آبی رنگ سرد است و در پوستهای روشن، آبی تیره رنگ پوست را بیشتر نشان میدهد. در حالیکه در پوست تیره، آبی روشن این کار را انجام میدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب بیشت افراد است و با بیشتر رنگ ها به راحتی ترکیب میشود.
سیاه رنگ خنثی است و با رنگ های دیگر به سادگی قابل ترکیب است. سفید نیز رنگ خنثی است. خاکستری رنگی سرد و خنثی است که با بسیاری از رنگ های دیگر ترکیب میشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد، قرمز و نارنجی.
با کمی اطلاعات درباره رنگ ها میتوانیم رنگ ها ی مناسب برای آرایش را آسانتر انتخاب کنیم. برای انتخاب رنگ فوندیشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سایه زیر پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلی پوست شبیه تر است انتخاب میکنیم.
برای ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان میدهد، نیز رنگ مناسبی برمیگزینیم. برای موهای جوگندمی از مداد ابروی خاکستری و برای موهای قرمز از مداد ابروی قهوه ای روشن استفاده میکنیم. برای افرادی که موهای مشکی و پوست تیره دارند، رنگ مداد ابروی زغالی پیشنهاد میشود.
سایه چشم که برای زیباتر نشان دادن چشمها استفاده میشود،در رنگ ها ی متنوعی ساخته میشود.
برای کسانی که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان میدهد. با شناخت کمی درباره رنگ ها و ترکیب آنها میتوانیم با کمی دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماییم که حتما با مدل و رنگ لباس هماهنگی داشته باشد.
در مورد رژ لب، خانم هایی که پوست روشن دارند، رژ لب تیره را برای آرایش خود کمی زیاد میدانند و رنگ های شفاف و روشن را ترجیح میدهند و خانمهایی که پوست تیره دارند آسانتر طرف رنگ شاد و تند میروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد میتوانیم رنگ دلخواه را با ترکیب چند رنگ به دست بیاوریم. خانم هایی که موهای بلوند، سفید و خاکستری دارند میتوانند از رژ لبهای صورتی روشن، قرمز روشن و نارنجی کم رنگ استفاده کنند.

برای موهای قرمز، رژ لب هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصیه میشود.

خانم هایی که موهای مسی و شرابی دارند میتوانند رنگ ها ی فوق را به صورت تیره تر استفاده کنند. برای موهای قهوه ای روشن و متوسط رژ لب صورتی، قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و رنگ ها ی در این ردیف و برای موهای قهوه ای تیره و مشکی، رنگ ها ی فوق در طیفهای تیره تر مناسب هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here