ماسک های میوه ای صورت برای شفافیت و شادابی پوست

ماسک های خانگی می توانند با استفاده از ترکیبات اساسی که در منزل پیدا می شوند تهیه گردند.ماسک های دست ساز و طبیعی بسیار ارزانتر از انواع شیمیایی موجود در بازار بوده عوارض جانبی و منفی نیز برای پوست ندارند. همچنین درمان های طبیعی زیادی برای صاف، شفاف و درخشان شدن پوست در خانه وجود دارد. ماسک های خانگی هنوز هم دارای نتایج فوق العاده ای بر روی پوست هستند.

ماسک پوست

ماسک میوه را باید بعد از اینكه پوست صورت را از مواد آلوده و چربی‌ها و سلول‌های مرده پاك كردید استفاده كنید. البته یادتان هم باشد كه پس از انجام بخور، آن هم فقط با آب، ماسک ها تاثیر بهتری دارند. برای اینكه میوه به خوبی جذب پوست شود بهتر است از ورقه‌های نازك میوه یا از میوه رنده شده استفاده كرد كه در این صورت مواد درون میوه راحت‌تر و سریعتر جذب پوست می‌شوند. بهتر است برای اینكار میوه را همراه پوستش كه خواص دیگری نیز درون آن وجود دارد، استفاده كنید. توجه داشته باشید كه اگر از میوه هسته‌دار یا دانه‌دار استفاده می‌كنید، هسته‌ها و دانه‌های آن را از میوه جدا كنید. اگر به دنبال یک ماسک صورت طبیعی برای شفافیت و طراوت هستید در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

در اینجا روش های ساده مراقبت از پوست در خانه را به شما یاد می دهیم:

لیمو ترش

لیمو ترش یکی از بهترین موادی است که می توانید از آن برای پاکسازی و طراوت پوست خود استفاده کنید. اسید سیتریک موجود در لیمو ترش باعث از بین رفتن سلول های مرده پوست شده و به شفاف شدن پوست کمک می کند. همچنین ویتامین سی موجود در آن به از بین بردن دانه های سر سیاه کمک می کند و فرایند تجدید سلولی را افزایش می دهد.

مقداری آب لیموی تازه برداشته و به پوست صورت و گردن خود بمالید. بگذارید ۱۰ دقیقه روی پوست شما بماند و بعد آن را با آب ولرم بشویید. بعد از آن تکه های خیار را روی پوستتان بگذارید تا به نرم و مرطوب شدن آن کمک کند. این کار را هر روز یا یک روز در میان انجام دهید.

کار دیگری که می توانید انجام دهید این است که مقداری آب لیمو را با یک قاشق مربا خوری عسل ترکیب کنید و آن را روی صورت خود بمالید. بگذارید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد آن را بشویید.

برای لایه برداری پوست می توانید دو قاشق آب لیمو را با شکر مخلوط کنید. این ترکیب را روی صورت، گردن و دست های خود بمالید. آن را با حرکات چرخشی روی پوست بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. بعد آن را با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای یک مرتبه انجام دهید.

زردچوبه

زردچوبه یک ماده ضدعفونی کننده عالی است که به روشن شدن رنگ پوست و از بین رفتن لک های آن هم کمک می کند. علاوه بر آن ، زردچوبه می تواند به از بین رفتن آلرژی و التهاب پوستی کمک کند.

یک قاشق غذاخوری از پودر زردچوبه را با مقدار کافی از آب آناناس مخلوط کرده و آن را به شکل خمیر در آورید. این خمیر نرم را روی صورت و گردن خود بمالید. کمی صبر کنید تا این ترکیب روی صورتتان کاملا خشک شود. بعد آن را با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای دو الی سه مرتبه انجام دهید تا لکه های پوستی را از بین ببرد.

مقداری زرد چوبه را با آرد و آب یا شیر مخلوز کنید. آن را به طور یکدست روی پوسـت صورت خود بمالید و صبر کنید تا خشک شود. بعد آن را با آب ولرم بشویید. این کار را یک بار در هفته انجام دهید تا پوسـت شما شفاف شود و جوش های آن از بین برود.

عسل

برای این که پوستی شفاف داشته باشید باید به پوست خود آب رسانی کنید. عسل یکی از مواد مرطوب کننده است که خاصیت آنتی باکتریال هم دارد و به پاکسازی پوست هم کمک می کند.

عسل طبیعی را روی پوست صورت خود بمالید. صبر کنید تا خود به خود خشک شود و بعد آن را با آب ولرم بشویید. آبی که در عسل وجود دارد به مرطوب شدن پوست شما کمک می کند و آن را نرم و صاف می کند. این کار را روزی یک مرتبه و یا یک روز در میان انجام دهید.

دو قاشق غذاخوری شیر را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید. یک قاشق چای خوری آرد نخود به آن اضافه کنید و آنرا خوب با هم مخلوط کنید. این ترکیب را روی صورت خود بمالید. بگذراید ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و بعد آن را با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای یک مرتبه انجام دهید تا پوستتان شفاف و درخشان شود.

آلوئه ورا

آلوئه ورا برای پوست بسیار مفید است . در آن مواد آنتی باکتریال وجود دارد که می تواند به از بین بردن باکتری هایی که سبب ایجاد آکنه می شوند کمک کند. در آن مواد ضد التهاب وجود دارد که می تواند به نرم شدن پوست کمک کند و علاوه بر آن به مرطوب شدن پوست و رشد سلول های پوستی تازه هم کمک میکند.

ژل موجود در یک برگ آلوئه ورا را خارج کنید.

آنرا با استفاده از یک دستمال روی صورت خود بمالید.

بگذارید خود به خود خشک شود و نیم ساعت بعد آن را با آب ولرم بشویید.

این کار را هر روز و یا چند بار در هفته انجام دهید.

نمک طعام

نمک طعام به متعادل شدن پی هاش پوست کمک می کند. علاوه بر این در نمک طعام مواد ضد عفونی کننده و ضد التهاب وجود دارد که به درمان آکنه و جوش کمک میکند. همچنین می تواند به لایه برداری پوست کمک کند و سلول های مرده پوست را از بین ببرد.

یک قاشق چای خوری نمک طعام را با یک قاشق آب لیمو ترکیب کنید و آن را روی صورت خود بمالید. این ماده به لایه برداری از پوست کمک می کند. بعد صورت خود را با آب ولرم شسته و با دستمال خشک کنید. این کار را دو الی سه مرتبه در هفته انجام دهید.

یک قاشق چای خوری نمک طعام را با یک قاشق عسل طبیعی مخلوط کنید. آن را روی صورت خود ماساژ دهید. بعد با آب ولرم بشویید. بعد کمی آب خنک به صورت خود بپاشید تا منافذ آن بسته شود. این کار را هفته ای یک مرتبه انجام دهید.

خیار

در خیار مواد مرطوب کننده و مغذی و منقبض کننده وجود دارد که برای پوست بسیار مفید هستند. این مواد می توانند ظاهر پوسـت شما را بسیار زیبا و شفاف کنند و به رشد سلول های تازه در پوست صورت شما کمک کنند.

یک خیار تازه را به تکه هایی برش زده و آنرا به کل صورت خود بمالید . بگذارید در طول شب روی پوست شما بماند و صبح آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

مقداری آب خیار را با آب لیمو ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوسـت خود بمالید و بگذارید کاملا خشک شود. بعد آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

گردو

گردو می تواند پوسـت های خشک را نرم کند. در گردو مواد آنتی اکسیدان وجود دارد که به ترمیم سلول های پوستی کمک می کند و پوست را درخشان می سازد. می توان از پودر گردو برای لایه برداری پوست هم استفاده کرد و پوسـت را با آن پاکسازی نمود.

دو قاشق چای خوری پودر گردو را با دو قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست صورت و گردن خود بمالید. بعد از اینکه خشک شد آن را از روی پوست خود بکنید و با آب ولرم بشویید. از این ماسک هفته ای یک مرتبه استفاده کنید.

سه عدد گردو را شب تا صبح در آب خیس کنید. صبح آن ها را کوبیده و با یک قاشق گلاب مخلوط کنید. این مخلوط را روی صورت مالیده و یک ساعت صبر کنید و بعد با آب ولرم بشویید. این کار را هفته ای یک مرتبه انجام دهید.

علاوه بر این هر روز صبح دو یا سه عدد گردو را همراه با یک لیوان شیر بخورید که به سلامت پوسـت شما کمک می کند.

روغن نارگیل

روغن نارگیل سرشار از مواد آنتی اکسیدان است که مانع از فعالیت رادیکال های آزاد می شود. همچنین در آن مواد آنتی باکتریال و ضد قارچ وجود دارد که به شفاف شدن پوست کمک می کند. روغن نارگیل به نرم شدن و مرطوب شدن پوسـت هم کمک میکند و به لایه های زیرین آن نفوذ می کند.

مقداری روغن نارگیل را حرارت ملایم دهید.

روغن گرم را روی پوسـت صورت و گردن و دست و پای خود بمالید. ده دقیقه آن را روی پوست خود ماساژ دهید.

بعد آن را با آب ولرم بشویید

این کار را روزی یک مرتبه انجام دهید.

نعناع

مهمترین ماده ای که در نعناع وجود دارد منتول است که سبب خنک شدن و نرم شدن پوست می شود.

یک قاشق چای خوری پودر نعناع را با یک قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید.

بگذارید نیم ساعت در این حالت بماند و بعد آن را روی پوست خود بمالید.

بگذارید این ترکیب خود به خود روی پوسـت شما خشک شود و بعد آن را با آب ولرم بشویید.

این کار را هفته ای یک مرتبه انجام دهید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here