ماسک های میوه ای برای پوست چرب

در میان پوست های مختلف، پوست چرب به بیشترین مراقبت نیاز دارد. پوست های چرب به راحتی گرد و غبار را به خود می گیرند. همچنین پوست های چرب بسیار مستعد آکنه (جوش) هستند. این نوع از پوست ها چربی اضافه ذخیره شده را در سطح پوست آزاد می کنند و به همین علت برای حفظ پاکیزگی، سلامت پوست های چرب، مراقبت و توجه بیشتری لازم است. چرب شدن بیش از اندازه پوست صورت، پیشانی، بینی و چانه می تواند به علت زیاده از حد باز بودن روزنه های پوستی در آن قسمت ها باشد ،از سوی دیگر پوست چرب معمولا برق خاصی دارد که مطلوب اکثر خانم ها نیست. برای بخشیدن لطافت و نرمی به پوست چرب و رفع جوش و اکنه از ماسک های میوه ی معرفی شده در این مطلب می توانید استفاده کنید.

ماسک های میوه ای

_پنج عدد توت فرنگی را له کنید سپس پوره ی آن را با ماست مخلوط کنید. در صورتی که می خواهید اثربخشی بهتری داشته باشد یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی صورت بمالید و بعد با آب گرم بشویید.

_ماسک موز نیز موجب لطافت پوست های چرب و کاهش اکنه و جوش می شود. موز را به صورت خمیر در بیاورید و با عسل مخلوط کنید. ماسک را حدود ۱۵ دقیقه روی صورت قرار دهید. برای پاک کردن ماسک، یک حوله لطیف را با آب سرد یا گرم خیس نموده سپس صورتتان را با آن تمیز کنید.

_یک عدد خیار را به همراه سفیده تخم مرغ در مخلوط کن ریخته و به هم بزنید تا به شکل پوره در آید. سپس یک قاشق آبلیمو به ماسک اضافه کنید. ماسـک را به دقت و به آرامی بر روی صورت خود بمالید. دقت کنید که دور چشم و نواحی نازک اطراف آن نمالید. حدود ۱۵ دقیقه صبر کرده، سپس صورتتان را ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد بشویید.
جهت رفع چربی اضافه روی پوست و بستن منافذ باز پوست، استفاده از ماسک گوجه فرنگی مفید است. یک گوجه فرنگی را له کنید و آن را روی پوستتان بمالید و حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید. برای رفع آکنه و جوش از این ماسک دو تا سه بار در هفته استفاده کنید.

_کیوی یک لایه بردار خوب برای پوست است و باعث نرمی و صافی پوست می شود. این میوه چربی زیاد پوست را کم می کند و جوش‌های سرسیاه را از بین می برد. یک کیوی و پنج توت فرنگی را در مخلوط کن بریزید تا پوره شوند. خیار پوست کنده را نیز به این ماسک اضافه کنید تا مخلوط حالت چسبی پیدا کند. قبل از استفاده از ماسک صورت‌تان را با آب گرم بشویید و خشک کنید، سپس ماسک را روی صورتتان بزنید و حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید و بعد ماسک را با آب سرد بشویید.

_سیب را پوست کنده و دانه های آن را خارج کنید. سپس آن را درون مخلوط کن ریخته و به هم بزنید. عسل را به ماسک اضافه کرده و مخلوط را خوب به هم بزنید. ماسک سیب برای رفع براقی پوست بسیار مفید است. حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس صورتتان را با آب گرم بشویید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here