با رعایت این نکات ناخن هایی زیبا داشته باشید

امروزه بسیاری از افراد به زیبایی خود اهمیت می دهند و برای مراقبت و سلامت پوستشان کارهای زیادی انجام می دهند ناخن‌ها نیز از توانایی بالایی برای زیباتر کردن دستان شما برخوردارند. اما برای اینکه ناخن‌های زیبایی داشته باشید نکات مهمی را باید رعایت کنید که در این مطلب می خواهیم به آن ها بپردازیم.

ناخن زیبا

همیشه یک سوهان ناخن در دسترس داشته باشید ،لبه‌های ناخن حتی زمانی که فکر می‌کنید کاملاً نرم نیستند. زندگی روزانه سبب بروز شکاف و پارگی‌هایی در ناخن‌های ما می‌شود و اگر اجازه بدهید این قضیه ادامه پیدا کند ناخن‌های شما به‌راحتی خواهند شکست، همیشه یک سوهان ناخن در کیف یا کشوی میز محل کارتان داشته باشید. بنابراین هر زمان که حس کردید لبه‌ی ناختان صاف نیست فوراً آن را صاف کنید. این کار به جلوگیری از ترک خوردن و شکستن ناخن در آینده جلوگیری می‌کند.

ناخنتان را نجوید
افراد زیادی این کار را انجام می‌دهند. ناخن‌های شما بسیار کوتاه و نامرتب بوده و ما متوجه می‌شویم بدون اینکه حواستان باشد ناخن‌هایتان را می‌جوید.باید سعی کنید به‌سرعت این عادت را ترک کنید، زیرا اگر طولانی شود ممکن است در تمام عمر همراه شما باشد.

پوسته‌ی ناخن را مرتباً مرطوب کنید
پوسته‌ی ناخن نیاز به مراقبت زیادی دارد. در حقیقت این پوسته به مراقبت همیشگی نیازمند است. قبل از رفتن به رختخواب کمی روغن ناخن روی آن‌ها مالیده و پس از بیدار شدن این کار را تکرار کنید. مرطوب نگه‌داشتن ناخن نه‌تنها مانع خشکی ناخن شده و آن را بلندتر نشان می‌دهد بلکه باعث می‌شود مانیکور شما تازه‌تر و براق‌تر به نظر برسد، حتی اگر چند روز از آن گذشته باشد.

از لاک قدیمی استفاده نکنید
مانند محصولات آرایشی دیگر لاک‌ها نیز تاریخ‌مصرفی دارند. لاک‌های قدیمی ضخیم و بدشکل شده و زدن آن‌ها نیز سخت است.

هرازگاهی به آرایشگاه بروید
حتی اگر دوست دارید خودتان روی ناخن‌هایتان کار کنید باز هم باید هرچند وقت یک‌بار پیش یک فرد متخصص بروید. متوجه خواهید شد در سالن مانیکور و پدیکور کامل‌تری خواهید داشت و یا متوجه یک مرحله می‌شوید که در شکل‌دهی به ناخن‌های خود انجام نمی‌دهید.

به مشکلات بی‌توجه نمانید
اگر متوجه شروع هرگونه مشکلی شدید، مثلاً لبه‌دار شدن، پوسته‌شدن یا هر چیز دیگری، به‌سادگی از آن رد نشوید. حل این مشکلات در ابتدا و قبل از بدتر شدن آن‌ها ساده‌تر است. بنابراین محصول مناسبی برای درمان مشکلات پیدا کنید. مشکلات ناخن می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات در سلامت بدن نیز باشد، بنابراین می‌توان آن را به‌عنوان علامتی برای شروع تغذیه‌ی سالم در نظر گرفت.

از لایه‌ی زیرین و رویی استفاده کنید
شاید فکر کنید تنها لاک زدن برای شما کافی است اما بیشتر لاک‌ها نیاز به یک‌لایه‌ی رویی و زیرین دارند. لایه‌ی زیرین به مراقبت از ناخن‌ها کمک کرده و باعث نرم شدن لاک شما می‌شود. این لایه مانع ترک خوردن لاک خواهد شد. لایه‌ی رویی به درخشندگی لاک کمک کرده، آن را سریع‌تر خشک کرده و مانع ورقه ورقه شدن لاک می‌شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here