روش های خانگی زیبا کردن ناخن ها

در واقع یک لاک یا مانیکور زیبا و بدون نقص توجه را به خودش جلب می‌کند و اینجاست که دیگر کسی به رگ‌های برآمده یا لک‌های روی دستتان چندان توجهی نمی‌کند. محققان با نشان دادن عکس دست خانم‌ها به افراد از آنها خواستند سن صاحبان دست را تخمین بزنند. نتیجه خیره کننده این بود که ۴۹ درصد از افراد، دستانی با ناخن های لاک زده یا مانیکور شده را جوان‌تر از سن واقعی‌شان حدس زدند. اگر شما هم می‌خواهید مانیکور خانگی خودتان را شروع کنید، به خواندن این مطلب ادامه دهید و از توصیه‌های کاربردی و آسان آن استفاده کنید.

ناخن

لاک قبلی را کاملاً پاک کنید
برای داشتن یک لاک زیبا و سالم و صاف، اولین نکته‌ای که باید رعایت کنید، شروع کار با ناخن کاملاً تمیز است. هر آن‌چه که از لاک قبلی روی ناخن‌های شما باقی مانده است را با استفاده از استون یا پد‌های لاک‌ پاک‌کن از بین ببرید. برای انجام این کار اصلاً عجله نکنید، چون حتی در صورتی که مقدار کمی از لاک قبلی بر ناخن شما باقی بماند، می‌تواند تمام زیبایی لاک جدید را از بین ببرد.

پوست دست‌تان را لایه‌برداری کنید
بعد از پاک کردن لاک از روی ناخن‌ها، وقت آن است تا پوست دست‌تان را به آرامی لایه‌برداری کنید. از ترکیب روغن زیتون و شکر برای لایه‌برداری استفاده کنید و برای چند دقیقه آن را به آرامی روي دستان خود ماساژ دهید. این کار تمام پوست‌های مرده را از بین می‌برد، و پوست دست شما را نرم و لطیف و تمیز می‌کند.

دستان‌تان را در آب گرم بخیسانید
به ناخن‌های خود یک شنای 2 يا 3 دقیقه‌ای آب گرم بدهید. این کار پوست‌های دور ناخن و خود ناخن را نرم می‌کند و انجام مرحله‌های بعدی آسان‌تر می‌شود. با این حال مراقب باشید که از آب داغ استفاده نکنید، و انگشتان‌تان را برای مدت طولانی در آب نگذارید. این اشتباه باعث زیاد از حد نرم شدن و تغییر حالت ناخن‌ها می‌شود، و هنگامی که ناخن به حالت اول خود باز می‌گردد، لاک شما کیفیت مطلوبش را از دست می‌دهد.

ناخن‌های‌تان را آماده کنید
بعد از این که دستان خود را خشک کردید، به سراغ پوسته‌های دور ناخـن بروید. این پوسته‌ها را نبرید، چرا که وجود آن‌ها برای سلامت دست و ناخن شما مفید است. این پوسته‌ها مانع از ورود باکتری‌ها به زیر ناخن می‌شوند. بریدن آن‌ها می‌تواند باعث عفونت یا درد ناخن یا شل شدن ریشه ناخن‌ها شود. این پوسته‌ها را فقط به آرامی به عقب و اطراف ناخن هل دهید تا مزاحم لاک زدن نباشند.

ناخن‌ها را کوتاه کنید و به آن‌ها فرم دهید
در ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید ناخن‌تان چه شکلی باشد، بیضی، گرد یا مستطیلی. سپس اگر نیاز است کمی آن‌ها را کوتاه کنید و با ناخن‌گیر و سوهان به آن فرم دلخواه‌تان را بدهید. اگر احساس کردید ناخن شما تغییر رنگ داده از یک بافر ناخن برای جلا دادن ناخن‌ها کمک بگیرید تا دوباره براق شوند و به رنگ اولیه خود باز گردند.

از پرایمر یا زیرساز لاک استفاده کنید
زدن یک لایه پرایمر به ناخن‌ها قبل از لاک را فراموش نکنید. این کار تمام آثار باقی‌مانده از چربی‌ها را از ناخن پاک می‌کند و سطحی روی ناخن ایجاد می‌کند که باعث می‌شود لاک خوب به ناخن‌تان بچسبد و برای مدت طولانی‌تری سالم و زیبا بماند. پرایمر کمی هم تأثیر خشک‌کنندگی دارد و اگر خیلی آهسته لاک بزنید، با از بین بردن رطوبت ممکن است قسمت‌هایی از آن خشک شود و در ادامه لاک زیبا به نظر نرسد. پس سرعت مناسب را مد نظر قرار دهید.

به اندازه مناسب لاک بزنید
هنگام لاک زدن اگر از وسط ناخن شروع کنید و بعد به دو طرف بروید کار راحت‌تر پیش می‌رود. همیشه دو لایه لاک به ناخن‌های‌تان بزنید و مطمئن شوید که هر دو لایه تمام قسمت‌های ناخن را پوشانده‌اند. اگر لاک به پوست‌تان مالیده شد، با یک پد که گوشه‌ای از آن را آغشته به لاک‌ پاک‌کن کرده‌اید، با دقت لاک باقی‌مانده را از پوست‌تان پاک کنید.

به گوشه‌های ناخن خوب لاک بزنید
برای این‌که مانع از ورقه شدن ناخن‌های‌تان شوید، لاک را کامل به لبه و گوشه‌های ناخن هم بزنید. این کار مانع از نفوذ رطوبت و چربی بین لاک و ناخن‌تان می‌شود، و لاک از ناخن کنده نمی‌شود. این کار باعث می‌شود تا لاک شما برای مدت طولانی‌تری سالم و ثابت بماند.

روی لاک خود تثبیت کننده بزنید
بگذارید لاک برای مدتی روی ناخن بماند و کاملاً خشک شود، سپس یک لایه برق ناخن یا تثبیت‌کننده روی آن بزنید. اگر لاک خشک باشد این کار هیچ صدمه‌ای به آن نمی‌زند. فقط زدن یک لایه از این محصول روی لاک کافی است تا درخشش، مقاومت و ماندگاری لاک شما را بیش‌تر کند. از دیگر فواید این براق کننده‌ها این است که برخی از آن‌ها خاصیت خشک‌کنندگی هم دارند، و باعث می‌شوند لایه‌های لاک شما کاملاً و با سرعت بیش‌تری خشک شوند.

اجازه دهید لاک‌تان به آرامی‌خشک شود
راه‌های زیادی برای سرعت بخشیدن به روند خشک کردن لاک وجود دارد، اما بهترین راه این است که به لاک فرصت کافی دهید تا خودش خشک شود. بعد از خشک شدن لاک با این روش می‌توانید مطمئن باشید که به اندازه کافی سفت و محکم است. پس بعد از لاک زدن عقب بنشینید، پاهای‌تان را یک جای بلند بگذارید و برای تقریباً نیم ساعت زیبایی پا و لاک‌تان را ستایش کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here