ماسک صورت خانگی برای پوست های معمولی

ماسک‌های زیبایی، به‌خصوص آنهایی که از مواد طبیعی مانند میوه‌ها تهیه می‌شوند طرفداران بسیاری دارند. البته این موضوع تنها محدود به خانم‌ها نمی‌شود و بسیاری از مردان نیز ویژگی‌ها و فواید این ماسک‌ها را پذیرفته‌اند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای زیبایی پوست و موهایشان از ماسک استفاده می‌کنند؛ حتی اگر تاکنون آنها را امتحان نکرده‌اید، ماسک های میوه‌ای معرفی شده در این مقاله را امتحان کنید و شادابی و نشاط پوستتان را تضمین کنید. برای درست کردن ماسک صورت می توانید از بعضی میوه ها، سبزیجات و سایر مواد طبیعی استفاده کنید، مثل: هویج، هلو، گلا، گلبرگ گل رز، لیمو، پرتقال، توت فرنگی، خیار، پاپایا، بادام، موز و بسیاری مواد دیگر:

ماسک صورت خانگی

• ماسک صورت سیب
یک عدد سیب رنده شده
2 قاشق غذاخوری عسل
این مواد را با هم ترکیب کنید تا خمیر نرمی درست شود. ماسک را برای 20 دقیقه روی پوستتان بگذارید. بعد صورتتان را بشوئید و با مرطوب کننده نرم کنید.

• ماسک صورت تخم مرغ و روغن زیتون
1 قاشق چای خوری روغن زیتون
زرده تخم مرغ 1 عدد
مواد را با هم ترکیب کنید. برای 15 الی 20 دقیقه روی پوستتان بگذارید و بعد بشوئید.

• ماسک صورت توت فرنگی
½ فنجان توت فرنگی رسیده
¼ فنجان نشاسته ذرت
مواد را با هم ترکیب کنید و خمیر آماده شده را روی پوستتان بگذارید. مواظب باشید نزدیک چشمانتان نمالید، چون توت فرنگی کمی خاصیت اسیدی دارد. بگذارید 30 دقیقه روی پوستتان بماند بعد صورتتان را با آب سرد بشوئید. این ماسک پوستتان را سرزنده و شاداب می کند.

• ماسک صورت هلو
1 عدد هلو
1 قاشق غذاخوری عسل
1 قاشق غذاخوری جو دو سر پخته شده
هلو را کمی بپزید تا نرم شود، بعد آن را له کنید. بعد عسل و جو دو سر را به آن اضافه کنید تا خمیری سفت و با قوام درست شود. ماسک را 10 دقیقه رو صورتتان بگذارید و بعد با آب سرد بشوئید.

• ماسک صورت خاک رس
در یک ظرف، خاک رس، گیاه گل گندم یا قنطوریون، جو دو سر پخته شده، یک عدد سفیده تخم مرغ زده شده و عصاره گل ها (عصاره گل رز برای پوست عالی است) را با هم مخلوط کنید. بعد یک قطره روغن شمعدانی عطری و یک قطره روغن بهار نارنج به آن اضافه کنید. مواد را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بگذارید تا کامل خشک شود. بعد آن را با دقت بشوئید.

• ماسک صورت عسل و پاپایا
1 قاشق غذاخوری عسل
نصف فنجان پاپایا رسیده و له شده
مواد را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بگذارید. بعد از 20 دقیقه صورتتان را بشوئید.

• ماسک جعفری و هویج
¼ فنجان آب هویج تازه
1 قاشق چای خوری جعفری تازه
¼ فنجان خاک رس سفید
مواد را با هم مخلوط کنید و ماسک خمیری را روی پوست تمیز بگذارید. 20 دقیقه روی پوستتان بماند. اول صورتتان را با آب گرم بشوئید، بعد با آب سرد بشوئید. این ماسک تا 1 هفته در یخچال تازه می ماند.

• ماسک صورت خیار
1 عدد خیار کوچک
1 فنجان جو دوسر
مواد را با هم ترکیب کنید و بگذارید 30 دقیقه روی پوستتان بماند. بعد صورتتان را بشوئید.

• ماسک صورت موز
¼ موز له شده
ماسک را برای 15 الی 20 دقیقه روی پوستتان بگذارید. بعد صورتتان را با آب سرد بشوئید تا منافذ پوستتان بسته شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here