روش های خانگی برای درمان ترک لب

خشکی لب و ترک خوردن آن از جمله عارضه هایی است که در فصل پاییز گریبان مردم را میگیرد. خشک شدن و ترک خوردن لب ها، نه تنها باعث زخمی و دردناک شدن آن می شود، بلکه ظاهر زشتی به لب ها داده و از این نظر هم فرد مبتلا را آزار می دهد. جالب است بدانید ممکن است ترک لب به عفونت ختم شود، ولی جای نگرانی نیست در این قسمت قصد داریم با هم نگاهی به ۸ درمان خانگی برای ترمیم لب‌های ترک‌خورده داشته باشیم.

ترک لب

اسکراب شکر
شکر از آن دسته مواردی است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود، درست است که این روزها خوردن شکر توصیه نمی‌شود اما بد نیست بدانید یکی از بهترین اسکراب‌های خانگی را می‌توان با شکر درست کرد. برای این‌کار کافی است تا به یک اندازه وازلین و شکر سفید را با هم ترکیب کنید. ماده به‌دست آمده را به آرامی بر روی لب‌ها بمالید و سپس با یک دستمال پاک کنید.

اسکراب شکر باعث می‌شود تا پوست لب‌ها لایه‌برداری شود و خشکی لب از بین برود؛ در نتیجه شاهد برطرف شدن آثار ترک لب خواهید بود.

ترکیب روغن نارگیل و شکر
یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل را با یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل ترکیب کرده و به محلول به‌دست آمده یک قاشق غذاخوری شکر اضافه کنید. سپس این ترکیب را بر روی لب‌های خود بمالید. این ترکیب لب‌های لعل شما را عاری از هرگونه ترک خواهد کرد و طعم خوبی نیز دارد.

اسکراب نعناع فلفلی
این اسکراب عطر خوبی دارد و لایه‌برداری مناسب برای پوست لب‌ است. دو قاشق غذاخوری شکر را به همراه یک قاشق‌غذاخوری روغن کرچک، نصف قاشق‌ چای‌خوری پودر کاکائو، نصف قاشق چای‌خوری قهوه و ۳ قطره روغن نعناع فلفلی با هم ترکیب کنید و بر روی پوست لب بمالید. مطمئن باشید این اسکراب شما را از شر ترک لب خلاص خواهد کرد.

اسکراب طبیعی لب
یک قاشق چای‌خوری شکر سفید را با شکر قهوه‌ای ترکیب کرده و به این ماده یک قاشق چای‌خوری شکر و روغن زیتون اضافه کنید، این اسکراب را بر روی لب‌ها بمالید. خوردن این اسکراب نیز مانعی ندارد.

اسکراب لب آگار
یک قاشق غذاخوری شکر، نصف قاشق چای‌خوری روغن زیتون و نصف قاشق چای‌خوری عصاره گیاه آگار را با هم ترکیب کنید. این اسکراب خاصیت آبرسانی بالایی دارد، از طرف دیگر دیر خراب می‌شود و می‌توانید در دفعات بعد نیز از آن استفاده کنید.

اسکراب لب توت‌فرنگی
مقدار کمی عصاره توت‌فرنگی را با عصاره لیمو ترکیب کرده به محلول به‌دست آمده یک قاشق چای‌خوری شکر و روغن زیتون اضافه کنید. توت‌فرنگی موجود در این اسکراب باعث می‌شود تا رنگی صورتی به خود بگیرد و طعمی خوشمزه نیز داشته باشد. از طرف دیگر به دلیل وجود آب لیمو در این اسکراب، رنگ لب‌ها نیز روشن‌تر خواهد شد.

اسکراب لب با ترکیبی از رژلب و مواد طبیعی
جالب است بدانید به کمک رژلب و مواد طبیعی نیز می‌توان اسکراب لب درست کرد. یک قاشق چای‌خوری وازلین، یک قاشق غذاخوری شکر و مقداری رژلب را با هم ترکیب کنید. مواد را به خوبی هم بزنید تا رنگ یکدستی داشته باشد، اسکراب به‌دست آمده را به راحتی بر روی لب‌ ترک‌‌خورده خود بزنید، این کار باعث می شود با یک تیر دو نشان زده باشید، از یک طرف لب‌ها را اسکراب و لایه‌برداری کرده‌اید و از طرف دیگر رژلب زده‌اید.

اسکراب وانیل
عصاره تبخیر شده نیشکر را با روغن وانیل و روغن جوجوبا ترکیب کرده و به محلول به‌دست آمده روغن نعناع فلفلی اضافه کنید. این اسکراب ترکیبی ایده‌آل برای برطرف کردن ترک لب است.

ترکیبات خانگی مختلفی را می‌توان برای برطرف کردن عارضه‌های پوستی استفاده کرد، اگر شما هم برای از بین بردن ترک لب ، ترکیب خانگی خاصی را استفاده می‌کنید که اثربخشی خوبی دارند، ما و سایر کاربران را در قسمت نظرات در جریان ساخت این ترکیب ‌دست‌ساز قرار دهید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here