راههایی برای داشتن مژه ی زیبا و پرپشت

داشتن مژه هایی زیبا و پرپشت برای افراد به خصوص خانم ها اهمیت زیادی دارد ، شاید بیشتر زیبایی چشم در وجود مژه است ، به همین دلیل است که امروزه از روش های زیادی برای افزایش حجم مژه ها و بلند کردن آن ها استفاده میشود . مژه علاوه بر زیبایی ظاهری ، نقش محافظت از چشم را هم ایفا میکند و از ورود خاک و آب و موادی که باعث عفونت چشم میشوند جلوگیری میکند.

 

مژه زیبا

روش های طبیعی برای داشتن مژه های سالم و بلند

روغن زیتون
یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای تقویت مژه‌های کوتاه در خانه امتحان کنید استفاده از روغن زیتون است. روغن زیتون به صورت طبیعی پوست شما را مرطوب کرده و پوست اطراف چشم شما را جوان‌تر می‌کند.

 

هرشب مقداری ازین روغن را به پلک‌های خود، محل رویش مژه‌ها بمالید و قدری ماساژ دهید و فردا صبح چشم‌های خود را با آب ولرم شست‌و‌شو دهید.

وازلین
وازلین ماده‌ای است که در هر خانه‌ای یافت می‌شود. برای استفاده از وازلین ابتدا ناحیه اطراف چشم‌ها را شسته و آن را خشک کنید.

مقداری وازلین برداشته با استفاده از انگشت اشاره خود وازلین را از ریشه به نوک مژه‌ها بمالید. دقت کنید که مژه‌های خود را نکشید زیرا اینکار باعث ریزش و آسیب آن‌ها می‌شود.

به آرامی اطراف چشم خود را ماساژ داده و از یک خواب آرام و راحت لذت ببرید. صبح فردا دقت کنید که قبل از انجام هر آرایشی روی چشم‌ها وازلین باقیمانده را شسته باشید.

روغن بادام 

استفاده از روغن‌های طبیعی روی مژه‌هایتان می‌تواند به رشد و بلند شدن آنها کمک کند. می‌توانید روغن‌هایی طبیعی مانند روغن کرچک و روغن بادام را برای این منظور استفاده کنید.

برای دریافت بهترین نتیجه، شب به مژه‌هایتان روغن بادام بمالید. یک ماه نگذشته نتایجش را خواهید دید! استفاده از روغن ویتامین E بر روی مژه‌ها نیز می‌تواند به بلندتر شدن آنها کمک کند.در برنامه غذایی روزانه‌تان پروتئین را نادیده نگیرید. یک رژیم سرشار از پروتئین باعث خواهد شد تا مژه‌هایتان رشد کنند

با انجام روش‌های گفته شده شما نه تنها متوجه رشد بیشتر و بهتر مژه‌هایتان می‌شوید بلکه خواهید دید که مژه‌هایتان قوی‌تر و محکم‌تر شده‌اند.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here