نحوه زدن رژگونه برای صورت های مختلف

هنگامی‌که شما رنگ رژگونه و روش مناسب صورتتان را بدانید، هرگز به آنچه تاکنون انجام می‌دهید برنخواهید گشت، در اینجا به شما رژگونه زدن را با توجه به فرم صورت‌تان می‌آموزیم؛ کاری که شما باید انجام دهید این است که اول فرم صورت خود را پیدا کنید تا بعد آن طور که باید به گونه‌ها شکل دهید.

رژگونه زدن

۱- رژ گونه برای صورت قلبی شکل

اگر یک صورت دراز با گونه‌های برجسته و چانه‌ی باریک دارید، احتمالا جزو این دسته قرار می‌گیرید. برس را به میزان کم، به رژگونه آغشته کنید، سپس برس را به شکل (c)، از پایین گیجگاه به سمت استخوان گونه بکشید. بیشتر ماده را بر روی گونه‌هایتان بکشید و سپس آن را به سمت گیجگاه برگردانید، از پایین به سمت بالا. لارمی تأکید می‌کند که مواظب باشید از محدوده‌ی گفته‌شده بالاتر نروید، زیرا شما فقط می‌خواهید گونه‌ی خود را برجسته نشان دهید.

از افراد مشهوری که این فرم صورت را دارند، می‌توان از کارا دلوین، کیم کارداشیان، ریسی ویترسپون و راشل بیلسون نام برد.

۲-رژگونه برای صورت مستطیلی

آیا تمام پیشانی، گونه‌ها و خط فک شما، همه در یک امتداد هستند؟ اگر جواب مثبت است، شما دارای صورت مستطیلی هستید. از برجسته‌ترین قسمت گونه، شروع کنید و به سمت بینی رفته و سپس به سمت شقیقه بروید. گونه‌های شما در این شکل از صورت به‌ اندازه کافی برجسته هستند، بنابراین برس را کمتر روی گونه‌هایتان بکشید. کمی رژ گونه روی پیشانی و دو طرف ابروها بکشید.

۳- رژگونه برای صورت مربعی

چهره‌های مربع، در دو طرف راست به نظر رسیده و خط فک آن‌ها نسبتا مسطح است (مانند اولیویا وایلد و آنجلینا جولی)؛ بنابراین، در این‌جا، باید رژ گونه را به سمت گوشه‌ها ببرید. با یک صورت مربعی شکل، شما باید تمام گونه، از گوشه‌ی ابرو تا خط رویش موهایتان را رژ گونه بزنید.
از افراد مشهوری که دارای این فرم صورت هستند، می‌توان از: اولیویا وایلد، نیکله ریچی، تیلور هیل، سلما هایک و ژینت پاترو نام برد.

۴- رژگونه برای صورت گرد

گونه‌ها، بخش زیادی از صورت‌های گرد را تشکیل داده و معمولا در قسمت فک انحنا دارند. برای این مدل صورت، ابتدا جلو آینه بایستید، لبخند بزنید و بعد با برس رژ گونه، دو ضربه‌ی سریع به سیب گونه ( برجسته‌ترین قسمت گونه) بزنید. از یک ‌قلم‌مو و ضربات کوچک استفاده کنید، برس را به سمت بالای شقیقه و پایین لاله‌ی گوش بکشید. دقت کنید که به سمت بینی کشیده نشود، زیرا این کار باعث می‌شود که صورتتان گردتر به نظر بیاید.
صورت گرد
از افراد مشهوری که صورت گردی دارند، می‌توان از میرندا کر، کریستین دانست، لیلی کولینز، جنیفر گودوین و جی جی حدید نام برد.

۵- رژگونه برای صورت بیضی

چهره‌های بیضی، دارای گونه‌های تا حدودی برجسته، پیشانی باریک و چانه‌ای باریک‌تر هستند. قلم‌مو را کاملا به رژ گونه آغشته کرده، سپس از برجسته‌ترین استخوان گونه شروع کنید و برس را به سمت لاله گوش و سپس شقیقه ببرید و در آخر کمی هم برس به بالای شقیقه بکشید.
صورت بیضی شکل
از افراد مشهوری که صورتشان بیضی‌شکل است، می‌توان از جسیکا آلبا، بیانسه، اوا مندز، کیت هادسون، کندال جنر و اولیویا پالرمو نام برد.

۶- رژگونه صورت الماسی

اگر شما دارای صورتی به شکل الماس هستید، باید هدفتان، توجه به بخش پایینی صورت باشد، بنابراین برس را بالای استخوان گونه قرار دهید و به سمت گوش و پایین چشمتان بکشید و گونه‌هایتان را برجسته کنید.
از افراد مشهور با صورت الماسی، می‌توان از اشلی گرین، ریحانا، آدری تاوتو، الیزابت هارلی و نیکول کیدمن نام برد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here