روش های تثبيت آرايش روي صورت

شاید این میان یک کار بسیار مهم را از قلم بیندازید؛ زیرسازی پوست. اکثر زنان معمولا فراموش می‌کنند این کار را در روند آرايش خود انجام دهند. تفاوت بین حفظ آرایش تا پایان شب یا از‌بین رفتن آن تا ظهر می‌تواند اهمیت زیرسازی پوست را نشان دهد. راه‌های زیادی برای آرایش وجود دارد که بسیاری از آنها به نوع پوست ارتباط دارد. متخصصان معتقدند این شرایط تا حد زیادی به میزان هیدراته بودن پوست، چرب بودن و آسیب وارد شده به آن مربوط می‌شود. این مطلب را بخوانید تا بدانید کدام روش آرايش بیشتر برای‌تان جواب می‌دهد. برای حفظ طراوت صورت آرايش شده ، می‌توانید ضمن استفاده از لوازم آرایش ضدآب و ضد گرما از نکات و راهنمایی هایی که در ذیل بدانها اشاره شده است نیز استفاده کنید.

 

آرايش روي صورت

کرم مرطوب کننده رنگي

از کرم هايي که کمترين رنگ را دارند استفاده کنيد. کرمهاي مرطوب کننده با رنگهاي روشن بهترين انتخاب براي پوشش صورت است. از کرمي استفاده کنيد که SPF ( فاکتور محافظت در برابر آفتاب) آن از 15 به بالا باشد و رنگ کرم مرطوب کننده را نزديکترين رنگ به رنگ پوستتان انتخاب کنيد. يکي از کرم هاي مرطوب کننده مناسب که حاوي مواد ضد آفتاب نيز هست.

کرم پودر خشک

کرم پودر خشک براي تابستان که معمولا” پوست کمي چرب تر مي شود، مناسب است. در بسياري از مواقع اين کرم پودر بر کرم پودر چرب و مايع ارجحيت دارد – حمل اين کرم پور راحت است چون نمي ريزد و شما مي توانيد آن را در کيف آرايش ، همراه خوتان داشته باشيد__ همچنين در ساخت اين کرم پودر، از مواد مات و بدون جلايي استفاده شده است که چربي مازاد پوست را جذب مي کند.

پنکک مات

پنکک مات براي تابستان بسيار مناسب است چون برق ناشي از چربي پوست را مي گيرد. از اين پنکک مي توانيد فقط روي نقاط چرب پوست استفاده کنيد مثل پيشاني، بيني و چانه.

کاغذ خشک کن

اين کاغذهاي خشک کن يکبار مصرف هستند و چربي هاي اضافي روي پوست را بر مي دارند. شما مي توانيد هر چند بار که نياز پيدا کرديد از اين کاغذها استفاده کنيد چون ضرري براي پوست ندارند.

استفاده از پنکک به عنوان آستر آرايش چشم

قبل از آرايش چشم، روي پلکهاي خود پودر پنکک بزنيد تا آرايش روي آن تثبيت شود. با اين کار چربي پوست گرفته مي شود و پوست آماده مي شود تا سايه روي آن زده شود. سعي کنيد به جاي سايه هاي کرمي از سايه هاي پودري استفاده کنيد؛ چون سايه هاي کرمي معمولا” حاوي کرم هاي نرم کننده هستند و دوام زيادي ندارند.

خط چشم هاي ژله اي و مايع

اين خط چشم ها ضدآب هستند و روي پوست پخش نمي شوند. مي توان گفت مثل چسب روي پوست مي چسبند و به ويژه براي روزهاي گرم تابستان بسيار مناسب هستند. در هواي مرطوب و گرم، اين نوع خط چشم جايگزين بسيار مناسبي براي مداد چشم است که معمولا” چرب است و با رطوبت و گرمي هوا روي پوست پخش مي شود.

رژ گونه

اگر پوست خيلي چربي داريد، از رژ گونه خشک استفاده کنيد و اگر پوست خشک يا معمولي داريد، از رژگونه پودري استفاده کنيد. از رژگونه هاي کرمي، که حاوي کرم نرم کننده هستند و در گرماي هوا سرازير و پخش مي شوند استفاده نکنيد.

خط لب

هر رژ لبي با هر ويژگي و مارکي در صورتي روي لب پايدار خواهد ماند که قبل از آن روي لبها، خط لب کشيده شود. خط لب مرزي را روي لب مشخص مي کند که رنگ رژلب از آن بيرون نمي زند و پخش و پاک نمي شود. سعي کنيد از خط لب هم رنگ با رنگ طبيعي لبهايتان استفاده کنيد. حتما” خط لب را قبل از رژ لب بزنيد به اين ترتيب که خطي دور لبها بکشيد و سپس روي لب ها را نيز کمي خط لب بکشيد و بعد رژ لب يا برق لب بزنيد.

از رنگ هاي تابستاني استفاده کنيد

براي آرايش چشمها از سايه هايي که رنگ هاي تابستاني را تداعي مي کنند استفاده کنيد، مثل سبز نعنايي، آبي آسماني يا صورتي روشن. از همان سايه اي که روي پلکها زده ايد يک لايه از ريشه تا نـوک مژه ها بزنيد و بعد دو لايه ريمل روي آن بزنيد.
روي پوستتان را با پودر براق و درخشان با تن شامپاني يا برنز، هاي لايت زيبايي بزنيد. روي گونه ها را نيز از همين رنگ رژ گونه بزنيد تا رنگ پوست شما يکنواخت و هماهنگ گردد.
استفاده از برق لب هاي که رنگ سرد دارند مثل برق لب صورتي، هلويي يا قرمز-صورتي درخشش و زيبايي رژ لب را روي لب ها، دوچندان مي کند. همچنين مي توانيد با استفاده از يک سوآب کمي رنگ روغني شفاف روي رژ لب خود بزنيد .اثر اين رنگ هاي روغني روي لب مثل اثر برق لب است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here