شیوه مصرف کرم های پایه آرایشی یا پرایمر

اگر تابه حال از پرایمر استفاده نکرده‌اید، محصول فوق‌العاده‌ای را از دست داده‌اید. فرقی نمی‌کند که اهل آرایش غلیظ باشید یا ترجیح دهید فقط از یک کرم مرطوب‌کننده و بالم لب استفاده کنید، وقتی می‌خواهید پوستی درخشان داشته باشید یا پایه صاف و یکدستی برای زیرسازی آرایش خود ایجاد کنید، پرایمر یک نعمت بزرگ است.

پرایمر

از کرم‌های پایه آرایشی، برای صاف و مسطح کردن سطح پوست استفاده می‌‌کنند، در نتیجه بانوان زیبارویی که پوست صورت آنها صاف و صیقلی است نیاز به استفاده از کرم‌های پایه آرایشی ندارند و در فرآیند آرایش صورت خود می‌توانند مستقیم سراغ زیرسازی و استفاده از کانسیلرها بروند. کارشناسان صنعت آرایش و زیبایی نیز بر این باورند که در استفاده از مواد آرایشی بر روی صورت نباید زیاده‌روی کرد چرا که تجمع مواد آرایشی باعث بسته شدن منافذ پوستی می‌شود.

از طرف دیگر بانوانی که صورت آنها چین و چروک‌ دارد یا اینکه قسمتی از پوست صورت به دلیل عارضه‌های مختلف پوستی، بیش از اندازه قرمز شده است، بهتر است قبل از هرگونه آرایش، ابتدا با استفاده از کرم‌های پایه آرایشی، بستری مناسب را بر روی پوست خود برای مواد آرایشی آماده کنند. کرم‌های پایه آرایشی به لحاظ قیمت نیز در رده محصولات آرایشی گران‌قیمت قرار نمی‌گیرند و در بیشتر موارد قیمتی برابر با کانسیلرها و مواد زیرسازی آرایش دارند.

شیوه استفاده از پرایمر

قبل از هرگونه آرایش، ابتدا صورت خود را بشویید و سپس از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده نمایید در نهایت نیز پس از زدن کرم‌های پایه آرایش، پوست صورت را برای آرایش آماده کنید. کرم‌های پایه آرایشی پوست را صیقل می‌دهند و در نهایت نیز پس از خشک شدن، رنگ پوست را مات می‌کنند. همان‌گونه که در ابتدا هم اشاره کردیم کرم‌های پایه آرایشی را که در بیشتر مواقع با نام پرایمر نیز آنها را می‌شناسیم ممکن است ته‌رنگی داشته باشند اما از آنجایی که این کرم‌ها در تعامل با مواد زیرسازی آرایش قرار می‌گیرند عموما بی‌رنگ هستند.

جالب اینجاست که در جوامع حرفه‌ای آرایشی، گاهی اوقات از کرم‌های پایه آرایش به عنوان پرایمر آرایش عکاسی نیز یاد می‌شود، دلیل این امر این است که این کرم‌ها جلوه صاف و صیقلی را به پوست می‌دهند، چنین پوستی آماده هرگونه عکاسی حرفه‌ای است.

همان‌‌گونه که اشاره کردیم، کرم‌های پایه آرایش، چربی پوست را به‌خوبی جذب می‌کند و در نتیجه آرایش صورت شما در طول روز دوام بیشتری خواهد داشت، این کرم‌ها جلوی براق شدن بیش از اندازه پوست صورت در اثر چربی را نیز می‌گیرند.

کرم‌های پایه آرایش به‌گونه‌‌ای ساخته شده‌اند که جلوی منافذ پوستی را نگیرند؛ از طرف دیگر در بیشتر مواقع در این کرم‌ها شاهد ترکیبات مرطوب‌کننده نیز برای التیام پوست هستیم. اما باز هم توصیه می‌کنیم در انتهای شب و قبل از اینکه سر بر بالین بگذارید حتما صورت خود را با پاک کننده‌های آرایشی و سپس آب نیم‌گرم بشویید.

افراد زیادی به دلیل عدم آشنایی با این کرم‌ها، در آرایش خود از آنها استفاده نمی‌کنند، اما اگر شما از طرفداران کرم‌های پایه آرایش هستید و تجربه‌های خوبی در این زمینه دارید، این تجارب را با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here