انتخاب کرم پودر مناسب با پوست صورت

انتخاب کرم پودر – انتخاب کرم پودر مناسب – انتخاب کرم پودر برای صورت – روش انتخاب کرم پودر

هدف استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست شما حالت یکنواخت و آماده برای آرایش را پیدا کند. هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست.به همین خاطر بهتر است که تا آنجا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیکترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار رنگ آن را روی استخوان فک خود امتحان کنید و رنگ درست باید در مقایسه با رنگ گردن طبیعی جلوه کند.

انتخاب کرم پودر

براي داشتن يک آرايش حرفه اي بايد کرم پودر مناسبي را انتخاب کنيد:

1.انتخاب رنگ کرم پودر دقيقاً مطابق رنگ پوست

اکثر خانم ها رنگي را مي خرند که دقيقاً مطابق رنگ پوستشان باشد و بعد از استفاده اصلاً از آن راضي نيستند. کرم پودري را بخريد که کمي گرم تر از رنگ پوستتان باشد، (مثلاً با ته رنگ زرد يا طلايي)، مخصوصاً اگر پوستي بي حال و رنگ پريده داريد يا نگران چين و چروک و پيري پوستتان هستيد. با اين کار پوستتان طبيعي تر و صاف تر به نظر مي رسد. اگر يک رژگونه با رنگ گرم هم بزنيد، رنگ کرم پودر بهتر و طبيعي تر مي شود. اگر برنزه هستيد يا پوستتان تيره است، از رنگ هاي مايل به صورتي استفاده نکنيد، چون در نور طبيعي خيلي واضح روي پوست معلوم مي شود.

2.پنهان کردن عيوب صورت با پوشش غليظي از کرم پودر

اگر براي پنهان کردن رنگ رفتگي، لک ها يا خطوط ريز صورت، زياد کرم پودر بزنيد، تفاوت بافت پوست مشخص مي شود. کرم پودر فقط براي اين استفاده مي شود که رنگ پوست را کمي متعادل و صاف کند. ولي براي پنهان کردن لک ها و خطوط ها مي توانيد از پرايمرها و پودرهاي براق کننده و يا کانسيلر نوع spot-blend استفاده کنيد.

3.انتخاب درجه غلظت اشتباه

هر نوع کرم پودري که استفاده مي کنيد، بايد آن را به صورت يکدست روي پوست بزنيد. در اين صورت پوشش سبکي ايجاد مي شود که طبيعي به نظر مي رسد. اگر پوستتان خشک است، از کرم پودر خشک و پودري استفاده نکنيد، چون داخل منفذها و خطوط صورت رفته و ظاهر ناصاف و بدي پيدا مي کند. کرم پودر چرب و مايع نيز براي پوست هاي چرب مناسب نيست، چون پوست ظاهر خيلي مرطوب و چربي پيدا مي کند. ولي کرم پودر با بافت خامه اي يک پوشش صاف و طبيعي به وجود مي آورد. بايد کرم پودري را پيدا کنيد که مناسب پوستتان باشد.

4.خطوط و چروک هاي روي صورت را بيشتر نشان مي دهد

بيشتر افراد از کرم پودر درست استفاده نمي کنند، براي همين فکر مي کنند وقتي کرم پودر مي زنند، چروک هاي صورتشان بيشتر ديده مي شود. ولي کرم پودر مناسب مشکلات پوستي مثل رنگ پريدگي و منافذ درشت و … را کمتر کرده و ظاهرتان را جوان تر نشان مي دهد. به علاوه اگر بدون يک کرم پودر خوب، از وسايل آرايشي ديگر مثل رژگونه، برنز کننده و کانسيلر استفاده کنيد، پوست را لکه دار کرده و خيلي خوب روي پوست نمي نشينند. بنابراين بايد کرم پودري را پيدا کنيد که وارد خطوط و منافذ روي پوست نشود.

5.زدن کرم پودر در همه جاي صورت

آرايش کردن به اين معني نيست که لايه ضخيمي از کرم پودر را روي کل صورت بزنيد. بعد از اين که لايه نازکي از کرم پودر زديد، قسمت هاي خاصي از صورت مثل زير چشم ها و لکه ها را با کانسيلر بپوشانيد. کانسيلر را به آرامي با انگشت حلقه روي پوست بزنيد تا طبيعي تر به نظر برسد. بعد مقداري پودر فقط در مرکز صورت، بزنيد، (جايي که واقعاً لازم باشد)، اگر زياده روي کنيد، کل آرايشتان خراب مي شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here