نحوه انتخاب کرم پودر مناسب برای پوست های چرب

کرم پودر مناسب – کرم پودر مناسب پوست چرب – کرم پودر مناسب برای پوست جوش دار

برای پوست های چرب بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کرد. پوست های خشک با کرم پودرهایی که حالت چرب تری دارند، سازگاری بهتری دارند. اگر پوست به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب می کند، بهتر است که از کرم پودر چرب تری استفاده شود. در اینجا نکته هایی برای اتخاب کرم پودر مناسب به شما گفته می شود که بتوانید این کار را راحتتر انجام دهید چراکه قطعا برای مهمانی ها به یک کرم پودر خوب نیاز دارید.

کرم پودر مناسب

نکاتی برای انتخاب یک کرم پودر مناسب برای افرادی که پوست چرب دارند:

1- کرم پودری که انتخاب می کنید، باید دارای رنگ مات باشد و از کرم پودرهایی که ابریشمی و براق هستند بپرهیزید

2- رنگ پوستتان را با دقت تعیین کنید و فوندیشنی را انتخاب کنید که پایه رنگ همخوان با پوست شما داشته باشد. برخی از افراد پایه رنگ پوستشان صورتی است. برخی دیگر پایه رنگ بژ دارند. برخی دیگر هم رنگ پوست شکلاتی دارند. برای اینکه آرایش ما طبیعی بنظر برسد حتما رنگ پوست فوندیشن را متناسب با پایه رنگ پوستتان انتخاب کنید.

3- برای تست رنگ کرم پودر، آن را بر پوست دستتان امتحان نکنید. رنگ پوست دست با پوست صورت بسیار متفاوت است. بهترین قسمت برای امتحان رنگ کرم پودر، دو طرف فک و بر روی چانه است.

4- بر روی کرم پودری که انتخاب میکنید حتما OIL FREE نوشته شده باشد. این نوع کرم پودرها پایه غیرچرب دارند و مات کننده پوست هستند. کرم پودرهای فاقد چربی معمولا دارای موادی هستند که چربی پوست را کنترل می کنند.

5- اگر کرم پودر حاوی مواد اکتیوی مغذی یا ضدچروک باشد، کمک میکند در دراز مدت که از کرم پودر و آرایش استفاده میکنید، فرایند چروک شدن پوستتان به تعویق بیفتد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here