رنگ مناسب رژلب خود را چگونه انتخاب کنیم

خیلی از خانم ها کلکسیونی از رژلب در رنگ های مختلف در کیف آرایش خود دارند که از بعضی از آنها همیشه استفاده می کنند و بعضی دیگر را حتی سالی یکبار هم دست نمی زنند این اتفاق شاید برای شما هم افتاده باشد ،اغلب ممکن است شما به یک فروشگاهی مراجعه کنید و از رنگ یک رژلب خوشتان بیاید و یا حتی از رنگ رژلب یک نفر دیگر خوشتان آمده باشد و به همین دلیل قصد خرید آن را کرده باشید اما غافل از اینکه وقتی صورت خودتان را با آن رنگ رژلب آرایش می کنید یک جورایی دلزده می شوید و دیگر رغبت نمی کنید از آن استفاده کنید.

رژلب

۱- رنگ پوست خود را مشخص کنید

این مهم ترین مرحله ی انتخاب رژلب مناسب است. می دانم که بسیاری از خانم ها رابطه ی دوگانه ی علاقه/تنفر با قفسه ی رژلب ها دارند چراکه پیدا کردن رنگ مناسب گاهی کار وحشتناکی است! مطمئناً بسیاری از شما رنگ پوست خود را می دانید، اگر نه در آینه نگاه کنید، اگر باز هم مطمئن نیستید به یک فروشگاه لوازم آرایش لوکس بروید و از یکی از کارکنان بپرسید. این فروشندگان آموزش دیده اند؛ می توانند شما را راهنمایی کرده و بگویند رنگ پوستتان زیتونی یا هلویی یا بین این هاست.

۲- برای پوست روشن

بسیاری از خانم ها مثل من پوست روشنی دارند و استفاده از برخی رنگ های مشخص برای شان دشوار است. به نظر من قرمز مرجانی و صورتی برای این پوست بهترین انتخاب است. اگر با چنین پوست روشنی رژلب تیره بزنید، به نظر می رسد رنگ ها با هم در حال جنگ اند. هدف این است که رژلب شما چهره تان را برجسته تر کند نه اینکه تناسب آن را به هم بریزد.

۳- برای پوست متوسط یا زیتونی

اگر پوست تان کمی زیتونی یا سبزه است، از رنگ هایی استفاده کنید که شما را برنزه نشان دهد و ته رنگ زیتونی را متعادل کند. پیشنهاد من صورتی تیره، رنگ کرنبری و هم چنین قرمز آجری است. قرمز بسیاری از اوقات دشوار ترین رنگ برای انتخاب نهایی است اما برای رنگ پوست تیره تر می توانید از رنگ های تیره تر استفاده کنید.

۴- برای پوست تیره

قرمز با تن شرابی یا قهوه ای برای خانم هایی با پوست تیره تر بسیار مناسب است. هرچیزی با رنگ برنزه نیز روی پوست تیره بسیار جذاب خواهد شد و به خوبی لب ها را نشان خواهد داد. در تابستان، پوست های تیره با رنگ صورتی هم زیبا خواهند شد اما سعی کنید که ته رنگ قرمز یا برنزی داشته باشد.

۵- قبل از خرید امتحان کنید

اگر رژلبی را بدون تست خریدید و در خانه متوجه شدید که رنگ دلخواه تان نیست شکایت نکنید. این یک الزام است! هرگز بدون امتحان کردن نمی توانید بفهمید رنگ واقعی رژلب چیست چون بسیاری از رنگ ها آن قدر که به نظر می رسند قوی نیستند. البته ممکن است نتوانید روی لب امتحان کنید اما از پشت دست برای تست کردن استفاده کنید. این نشان خواهد داد که رنگ رژ بدون آرایش چگونه به نظر می رسد که همیشه نشانه ی خوبی برای تناسب آن با صورت است.

۶- رنگ موهایتان هم مهم است

اگر موهای قرمز روشن دارید، رژلب قرمز روشن را پیشنهاد نمی کنم. این رنگ چهره ی شما را در خود غرق کرده و افراد را گیج می کند! رنگی انتخاب کنید که به چشم هایتان جلوه دهد نه اینکه تمام تاکید را روی مو و لب ها بگذارد. اگر موی تیره و پوست روشن دارید صورتی روشن این اختلاف رنگ را متعادل کرده و تضادی زیبا و ظریف ایجاد می کند.

۷- رژ را روی لب تان حفظ کنید

وقتی رنگ مناسب را انتخاب کردید، باید آن را حفظ کنید! در طول روز لب ها در معرض کارهای مختلفی هستند. لب هایتان در نهایت بی رنگ و رو خواهند شد. رژلب تان را همراه داشته باشید یا روی میز تان بگذارید تا فراموش نکنید بعد از آن ناهار خوشمزه دوباره از آن بزنید!
حالا که توصیه های مرا در مورد انتخاب رنگ مناسب رژلب خواندید، امیدوارم که ویترین رژ لب دیگر برای تان وحشتناک نباشد! کدام یک از این نکات به نظرتان مفیدتر است؟ رنگ مورد علاقه تان چیست و چرا؟

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here