روش های ترمیم ریمل خشک شده

ریمل ها انواع و اقسام بسیاری دارند، برخی از آنها بلند کننده مژه و برخی دیگر پر کننده هستند. برخی از انواع ریمل هم ریمل های دو رنگ هستند که نسبت به مابقی ریمل ها برتری دارند. اگر شما هم می خواهید یک ریمل باکیفیت و عالی تهیه کنید باید هزینه بسیاری را صرف خرید ریمل کنید. ریمل ها بعد از 3 الی 4 ماه استفاده، به دلیل اینکه دفعات بسیاری درب شان باز و بسته می شود، باید دور ریخته شوند. اما اگر شما ریملی که تازه خریداری کرده اید و استفاده زیادی از آن نکرده اید، خشک شده باشد با ترفند های زیر می توانید ریمل خشک شده تان را دوباره نو کنید.

ریمل خشک شده

• روش اول:

بهترین روش برای ترمیم ریمل خشک شده این است که از قطره چشم استفاده کنید. ده قطره از آن را داخل ریمل بریزید. در ریمل را سفت ببندید و خوب آن را تکان دهید. برس ریمل را داخل تیوپ بچرخانید، بعد از آن استفاده کنید. استفاده از قطره چشم برای رقیق کردن ریمل خشک شده خیلی بهتر از آب است. آب گزینه خیلی خوبی برای ریمل های ضد آب نیست، چون بدتر باعث گوله شدن یا خشک شدن مایع ریمل می شود. ولی قطره چشم هم بی خطر است هم ریمل را دوباره به حالت اولیه اش بر می گرداند.

• روش دوم:

روش دیگر برای حفظ کیفیت مایع ریمل، این است که برس ریمل را در بیاورید و آن را با آب داغ بشوئید و بگذارید چند دقیقه در آب داغ بماند. بعد دوباره آن را داخل تیوپش بگذارید، در این لحظه هرگز برس را داخل تیوپ نچرخانید، فقط آن را سر جایش بگذارید.

• روش سوم:

درون یک ظرف آب ریخته و بگذارید جوش بیاید. وقتی آب داخل ظرف جوش آمد، تیوپ ریمل را درون آن بیندازید. حرارت را کم کرده و بگذارید تیوپ چند دقیقه در آب جوش آمده بماند. بعد از این که ریمل را از آب درآوردید، چک کنید ببنید مایع ریمل نرم شده یا نه، اگر هنوز خشک بود، چند قطره روغن زیتون درون آن ریخته و درش را ببندید. بعد تیوپ را خوب تکان دهید و برس را چند بار داخل تیوپ بچرخانید تا یکدست شود.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here