چگونه بعد از کاهش وزن لاغری خود را حفظ کنیم

حالا که دوباره خوش اندام شدید، وقت آن است که از افزایش وزن‌تان جلوگیری کنید و بدن جدیدتان را حفظ کنید. احساس فوق‌العاده ای است که یک جفت شلوار جین قدیمی که سال‌ها پیش می‌پوشیدید، حالا اندازه‌تان است. با این‌حال اگر مراقب نباشید، ممکن است متوجه شوید که به آرامی نیم یا یک کیلوگرم وزن اضافه کرده‌اید. برای جلوگیری از این افزایش وزن راه‌هایی وجود دارد. در اینجا نکاتی برای حفظ کردن وزنی که قبلا کم کرده‌اید، بیان می‌کنیم:

ثبت کنترل وزن ملی، بزگترین بررسی آینده نگر از حفظ موفق وزن کاهش یافته در دراز مدت، داده های بیش از ۱۰ هزار نفر که مقدار قابل توجهی وزن از دست داده بودند و آن را برای سال ها حفظ کرده بودند را گردآوری کرده است. شما در زیر با برخی از کارهایی که این افراد برای حفظ وزن و شیوه زندگی شان انجام می دهند، آشنا خواهید شد.

۷۸% هر روز صبحانه می خورند

خوردن یک صبحانه سالم و متعادل می تواند انرژی مورد نیاز شما برای شروع کردن روزتان را فراهم کند و ممکن است مانع گرسنگی بیش از حد و پرخوری شما در ساعات آتی روز شود. خوردن کربوهیدرات ها به بدن شما انرژی خواهد داد اما فراموش نکنید که برای سیر ماندن، مقداری پروتئین و یا چربی های سالم اضافه کنید.

۷۵% حداقل یکبار در هفته خودشان را وزن می کنند

دنبال کردن آنچه اتفاق می افتد. نه تنها در مورد وزن تان بلکه همچنین آنچه که می خورید و مقدار زمانی که فعال هستید شما را پاسخگو نگه می دارد. ممکن است ثبت کردن این اطلاعات برایتان مفید باشد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که تلاش های خود را پیگیری می کنند، دو برابر افرادی که این کار را انجام نمی دهند، وزن کم می کنند.

۶۲% در هفته کمتر از ۱۰ ساعت تلویزیون تماشا می کنند

هر چه زمان بیشتری را صرف تماشای تلویزیون کنیم، زمان کمتری را فعال هستیم. با توجه به مجله علم و طب در ورزش و تمرین، میزان سوخت و ساز بدن در حین تماشای تلویزیون، پایین تر از انجام سایر فعالیت های نشسته مانند مطالعه، دوخت و دوز یا انجام بازی های فکری رومیزی است. علاوه بر این، مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان می دهد که تماشای چندین ساعت تلویزیون، ریسکی برای ابتلا به چاقی است.

۹۰% به طور متوسط، حدود یک ساعت در روز ورزش می کنند

با توجه به دانشگاه شیکاگو «برای حفظ وزن کاهش یافته، فعالیتی که از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری در هفته استفاده می کند، توصیه می شود» برای اکثر افراد، این معادل ۹۰ ــ ۶۰ دقیقه ورزش در روز است. فعالیتی که انجام می دهید، لزوما نباید ورزش رسمی باشد بلکه می تواند هر ترکیبی از کارهایی باشد که از آنها لذت می برید. خواه باغبانی، پیاده روی، رقص، بازی های ورزشی و…

سایر نکات ارائه شده توسط کارشناسان سلامت، موسسات و سازمان ها عبارتند از:

برای چیزهای غیر قابل پیش بینی آماده باشید

اگر می دانید که یک غذاخور احساسی هستید، مطمئن شوید که راه های سالمی برای مدیریت استرس قبل از بروز آن، پیدا می کنید. برخی گزینه ها می توانند رفتن برای پیاده روی، تماس گرفتن با یک دوست و صحبت با یک فرد حرفه ای باشد. اگر عاشق غذاهای مهمانی هستید، مطمئن شوید که قبل از رفتن، یک وعده غذایی سالم و سیرکننده می خورید، تا بتوانید بدون زیاده روی کردن از بخش های کوچکی از خوردنی های خوشمزه لذت ببرید. اگر اغلب اوقات کمبود وقت دارید و قادر نیستید که وعده های غذایی منظم بخورید، مطمئن شوید که میان وعده های سالم در دسترس دارید.

بدانید که در حال خوردن چه چیزی هستید

مطمئن شوید که مراقب آنچه که می خورید و به طور عمده میزان کالری مصرفی تان هستید. با برچسب های مواد غذایی آشنا شوید و مطمئن شوید که قبل از بیرون رفتن برای غذا خوردن، محتوای تغذیه ای مواد غذایی را چک می کنید.

خطاها ایرادی ندارند اما پسرفت ها چرا!

یک خطا، یک لغزش کوچک در تلاش های شماست در حالی که یک پسرفت، یک بازگشت کامل به الگوهای سابق فعالیت و غذا خوردن است. یک خطا ایرادی ندارد، خودتان را به خاطر آن سرزنش نکنید. آن یک شکست نیست. به وعده های غذایی بعدی تان به عنوان فرصتی برای تعهد مجدد به سبک زندگی سالمتان نگاه کنید. با این حال پسرفت ها معمولا با افزایش وزن قابل توجه همراهند. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری خاطرنشان می کند که مهم است شرایطی که می توانند پر ریسک باشند را تشخیص دهید و برای مقابله با آن شرایط، برنامه ای آماده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here