تازه ترین مدل های مو حبابی کوتاه زنانه و عوارض استرس برای پوست و مو

مو کوتاه زنانه – مدل مو زنانه – مدل مو کوتاه 2017 – مدل مو زنانه کوتاه – مدل مو زنانه مجلسی

مدل های مختلف مو برای زنان بسیار زیاد است اما مدل مو کوتاه گاهی بسیار پرطرفدار میشود و بسیاری از خانم ها دوست دارند حداقل یک بار هم که شده یک مدل موی کوتاه را تجربه کنند ، در اینجا جدیدترین مدل های مو حبابی کوتاه زنانه را مشاهده میکنید که میتواند یک الگوی مناسب برای انتخاب مدل مو جذاب و زیبا برای شما باشد.

مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاه مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاه مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاهمدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاهمدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاهمدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه کوتاه مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه مجلسی مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه مجلسیمدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه مجلسی مدل مو زنانه کوتاهانواع مدل مو زنانه مجلسی مدل مو زنانه کوتاه

 

 

استرس چگونه سلامت پوست و مو را به خطر میاندازد؟

 

خشکی پوست

یکی تاثیرات منفی استرس بر روی پوست ایجاد اختلال در امر آبرسانی پوست و خشکی آن است. البته دلیل اصلی این اختلال در آبرسانی این است که افراد تحت شرایط استرس‌زا میل به نوشیدن آب ندارند و بیشتر به موادی مثل قهوه و نوشابه گرایش پیدا می‌کنند. نوشیدن آب لازمه داشتن پوست سالم و رطوبت دهی و اکسیژن رسانی درست به پوست است.

بروز جوش و آکنه

استرس ارتباط مستقیمی با بروز جوش و آکنه، لک پوستی، اگزما و دیگر بیماری‌های مرتبط با پوست دارد. کورتیزول آزاد شده در بدن به خاطر استرس، در هورمون‌های موجود در بدن اختلال ایجاد می‌کند و این اختلال در هورمون به صورت مشکلات پوستی و آکنه در پوست صورت و بقیه بدن خود را نشان می دهد.

گودی و کبودی زیر چشم

استرس موجب بیخوابی می‌شود که در صورت تداوم این شرایط زیبایی صورت شما به خطر می‌افتد. نگرانی، تشویش، عصبانیت و مشکلات کاری و … فرد را دچار بی‌خوابی می‌کند که این بی خوابی‌ها معمولا در فرد موجب هاله‌ای نازیبا در اطراف چشم، کبودی و گودی آن می شود. همچنین بی خوابی زیاد چشم‌ها را خسته و پیر نشان می‌دهد، اگر شما هم دچار مشکل کبودی و گودی زیر چشم هستید به احساسات و آرامش خود بیش‌تر توجه کنید.

چین و چروک زودهنگام

اختلال در هورمون کورتیزول در صورت کنترل نکردن استرس، تاثیر مخربی روی وزن بدن، فشار خون می گذارد. استرس کلاژن که محافظ طبیعی پوست است را به شدت کاهش می‌دهد که باعث ایجاد تحریکات و عفونت می‌شود و پوست انعطاف و حالت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و باعث ایجاد چین و چروک زودهنگام روی پوست صورت،گردن و دست‌ها خواهد شد.

 

عفونت و تاول پوست

گفتیم که استرس باعث کاهش کلاژن پوست می‌شود که از دست دادن این محافظ طبیعی باعث آسیب‌پذیر شدن پوست در مقابل عوامل محرک و عوامل عفونت‌زا می‌شود. بروز قارچ ها و لکه های پوستی از عواقب کنترل نکردن استرس و عدم مراقبت از پوست است. پس می‌توان گفت استرس تنها بر روح و روان شما تاثیر نمی‌گذارد بلکه می‌تواند ظاهرتان را هم زشت و مشکل دار کند. تاول‌هایی که گاها روی دست افراد مشاهده می‌کنید هم نوعی از بیماری پوستی است که ارتباط نزدیکی با استرس شدید دارد.

ریزش و سفیدی زود هنگام مو

سفید شدن زودهنگام مو بیشتر ریشه ارثی و ژنتیکی دارد، اما این امر آشکاری است که استرس سفید شدن زودهنگام موها را تسریع می‌کند. برای کاهش اثرات منفی روی مو، بیوتین، پروتئین و ویتامین E مصرف کنید تا موهایتان را در مقابل پیری زودرس حفظ کند. حساسیت و آسیبی که مو در مقابل استرس می‌بیند، گاهی باعث ایجاد ریزش موی شدید هم می‌شود.

آسیب دیدن ناخن‌ها

گاهی بر روی ناخن خطوط عمودی را مشاهده می‌کنیم که نشانه عدم سلامت کامل ناخن است. این خطوط به طور طبیعی با افزایش سن و برخی کمبود ویتامین‌ها بیش‌تر می‌شود. اما تعداد زیاد این خطوط روی کوتیکول ناخن می‌تواند نشانه استرس زیاد شما باشد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here