اشتباهاتی که هنگام ریمل زدن مژه‌ ها را خراب می کند

گاهی در ریمل زدن دچار اشتباهاتی می شوید که مجبور می شوید چند لایه ریمل بزنید و مژه‌ هایتان زیبایی نداشته باشد. اگر شما هم برای پرپشت به نظر رسیدن مژه‌ ها از چند لایه ریمل استفاده می‌کنید احتمالاً با مشکل گره خوردن مژه‌ ها یا سفت و گوله شدن بافت آنها روبه‌رو شده‌ایددر اینجا اشتباهاتی که اغلب خانم ها در هنگام ریمل زدن مرتکب می شوند را بیان می کنیم

ریمل زدن مژه‌

۱- از ریمل قدیمی استفاده می‌کنید
با هر بار باز کردن در ظرف ریمل، مقداری هوا و باکتری وارد ظرف آن شده و باعث خشک شدن ریمل می‌شود به نوعی که حتی شکل مولکول‌ های محصول نیز عوض می‌شود. این موضوع سبب می‌شود تا ریمل روی مژه‌ های شما به خوبی پخش نشده و حالت ماسیدن یا گوله شدن پیدا کند. راه حل این موضوع این است که باید ریمل خود را ۱۰ تا ۱۴ هفته بعد از باز شدن عوض کنید.

۲- بافت ریملی که انتخاب می‌کنید سفت است
ریمل‌ هایی که بافت مرطوب‌تری دارند یا خشک و مات هستند، اگر بیشتر استفاده شوند تمایل بیشتری به سفت شدن روی مژه‌ ها دارند بنابراین پیدا کردن ریمل مناسبی که میزان سفت و مرطوب بودن آن در حد متوسط باشد ممکن است کمی سخت باشد زیرا محصولات هر برند متفاوت هستند. بنابراین قبل از تهیه محصول، آن را روی مژه‌ های خود امتحان کنید. به یاد داشته باشید که ریمل‌ ها زمانی که تازه باز می‌شوند بسیار مرطوب و روان هستند.

۳- از برس‌های نرم و بزرگ استفاده می‌کنید
اگر برس ریمل‌ هایی که دارای بافت جدید و مرطوب هستند، بزرگ باشند کار کردن با آنها دشوار است زیرا این برس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مژه‌ ها را حجیم کنند. در نتیجه استفاده از آنها می‌تواند منجر به نامرتب شدن مژه‌ ها شود.

۴- برس ریمل‌تان اشباع شده است
زمانی که برس ریمل‌تان در اثر استفاده پی‌در‌پی اشباع شود، درصورت استفاده از آنها، ریمل روی مژه‌ ها می‌ماسد و ظاهر نامرتبی پیدا می‌کند. بنابراین بهترین کار این است که قبل از استفاده از ریمل، برس آن را به خوبی با دستمال تمیز کنید، همچنین می‌توانید آن را روی لبه‌ های ظرف بکشید و سپس با یک دستمال دور ظرف را تمیز کنید. راهکار دیگر برای جلوگیری از هدر رفتن ریمل این است که با استفاده از یک عدد برس تمیز، روی برس قدیمی بکشید و سپس از برس جدید استفاده کنید.

۵- برس را مستقیماً به سمت بالا می‌کشید
تکان دادن برس و ایجاد کمی لرزش در آن هنگام کشیدن روی مژه‌ ها باعث ضخیم‌تر شدن مژه‌ها و یکنواخت شدن آنها می‌شود. برس را روی ریشه مژه‌ ها نگه دارید و در حالی که آن را به سمت قسمت انتهایی مژه‌ ها می‌کشید، کمی به عقب و جلو حرکت دهید. این کار جلوی ماسیدن ریمل روی مژه‌ ها را می‌گیرد.

۶- چند لایه ریمل را پشت سر هم به مژه‌ ها می‌زنید
مژ‌ه‌های بلند و پرپشت در نتیجه استفاده از چند لایه ریمل به دست می‌آیند، اما به یاد داشته باشید که نباید این کار را با عجله انجام دهید. ریمل‌ های نو دارای بافت خاصی هستند که می‌توانند مژه‌ های شما را در هم تنیده کنند بنابراین بین هربار استفاده از آنها و برای اعمال لایه بعدی باید بین ۳۰ تا ۶۰ ثانیه صبر کنید تا ریمل بتواند قبل از سفت شدن، به خوبی روی مژه‌ ها بنشیند. بعد از گذشت این مدت می‌توانید بدون نگرانی بابت ماسیدن ریمل روی مژه‌ها، لایه بعد را روی آن اعمال کنید.

۷- مژه‌ های خود را سنگین می‌کنید
مژه‌های شما بعد از خشک شدن ریمل کمی سفت می‌شوند و این نامناسب‌ترین زمان ممکن برای تجدید کردن آرایش چشم است. ریمل زدن به مژه‌ ها بعد از گذشت ۱ ساعت از آخرین باری که ریمل زده‌اید نه تنها به آن حجم نمی‌دهد بلکه بافتش را شلوغ و گره خورده می‌کند. بافت اصلی مژه‌ها نرم و مرطوب است و باعث می‌شود تا ریمل به راحتی روی آن حرکت کند و به خوبی بنشیند. زمانی که بافت مژه‌ ها سفت شود، زدن لایه جدید ریمل روی آنها باعث گوله گوله شدن و ظاهر نامرتب آن خواهد شد. اگر می‌خواهید بعد از گذشت چند ساعت آرایش خود را تجدید کنید بهتر است به جای آغشته کردن برس به ریمل، آن را با دستمال کمی تمیز کنید به گونه‌ای که مقدار خیلی کمی از ریمل روی آن باقی بماند.

۸- مژ‌ه های گره خورده را شانه نمی‌کنید
زمانی که مژه‌ها به هم گره خوردند فقط کافیست تا آنها را با استفاده از شانه مخصوص شانه کنید تا از هم باز شوند. برای انجام این کار شانه را به ریشه مژه‌ها نزدیک کنید و به سمت انتها بکشید تا هم گره‌ ها باز شوند و هم حجم ریمل اضافه از روی مژه‌ها پاک شود. این کار را با احتیاط و به آرامی با استفاده از سنجاق قفلی یا سوزن نیز می‌توانید انجام دهید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here