روش های نظارت بر خوردن و رژیم غذایی

رژیم غذایی می‌تواند برای اهداف و دلایل مختلفی تعبیه شود، اما زمانی که می‌خواهید کنترل وزن داشته باشید، اگر آنرا بر اساس نیازهایتان بهینه سازی نکنید، جواب نخواهد داد. زیر نظر گرفتن چیزهایی که می‌خورید، به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید چه غذاهایی به شما کمک می‌کنند، یا مانع از آن می‌شوند که وزنتان را کم کنید یا ثابت نگاه دارید.

رژیم غذایی

در مبحث کنترل وزن رژیم های غذایی یک راه حل جامع و فراگیر ارائه می دهند که ممکن نیست موثر باشد مگر اینکه متناسب با نیازهای شما تنظیم شود. برای ایمنی و سلامت مطلوب، قبل از شروع هر برنامه کاهش وزن حتما با پزشکتان مشورت کنید.

وزن کردن غذای مصرفی

یک ترازوی آشپزخانه بخرید و آنچه که می خورید را وزن کنید. برخی از مواد غذایی مانند برش های نان و فنجان های ماست در اندازه های یک وعده ای عرضه می شوند و روی بسته بندی آنها اطلاعات تغذیه ای نوشته شده تا به شما کمک کند بر مصرف تان نظارت کنید. در صورت عدم وجود وعده های از پیش تعیین شده، شما ممکن است در نهایت در مصرف مواد غذایی فله ای که به بالا بردن وزن معروف هستند. مانند برنج و پاستا زیاده روی کنید. استفاده از یک ترازو به شما امکان می دهد وعده هایی از مواد غذایی که قبلا اندازه گیری نشده اند، فراهم کنید. در هنگام وزن کردن غذایتان، اطلاعات مربوط به اندازه سهم توصیه شده روی بسته بندی محصولات را به عنوان راهنما دنبال کنید.

شمردن کالری ها

شمارش کالری ها، یک روش نظارت بر مصرف مواد غذایی که توسط شیمیدان آمریکایی، ویلبر آتواتر محبوب شد، از آغاز قرن بیستم متداول شده است. شما می توانید تعداد کالری هایی را که در روز مصرف می کنید، به کمک یک شمارنده کالری آنلاین یا با اطلاعات ارائه شده روی بسته بندی های محصولات غذایی پیگیری کنید. همچنین می توانید یک حساب کاربری در وبسایت هایی مانند USDA’s MyPyramid Tracker یا اپلیکیشن های مشابه مخصوص گوشی های هوشمند، باز کنید. اینگونه محصولات آنلاین، بر اساس اطلاعاتی که در مورد غذاهای مصرفی تان وارد می کنید، حساب کاربری شما را به طور خودکار پر می کنند.

ثبت غذای مصرفی روزانه

هر چیزی که می خورید را یادداشت کنید. برای ثبت کردن غذاهای مصرفی تان به طور جداگانه حتی در مواقعی که عجله دارید، از یک دفتر یادداشت یا نوت پد روی لپ تاپ یا گوشی تان استفاده نمایید. وبسایت کلینیک کلیولند توصیه می کند در هنگام یادداشت کردن دقیق باشید و سهم ها و مقادیر و احساسی که در زمان خوردن مواد غذایی خاص داشتید را ثبت کنید. یک دفترچه غذایی دقیق، شواهد روشنی ارائه می دهد که می تواند به پزشک، متخصص تغذیه یا مشاور شما کمک کند که برنامه ها ی کنترل وزن شخصی سازی شده که برای شما موثر خواهد بود، ایجاد کند.

ملاحظات

در هنگام ثبت غذای مصرفی تان، صادق باشید و با گزارش غلط در مورد غذای مصرفی و مقادیر، شرایط را مطلوب جلوه ندهید. اگر در خوردن مواد غذایی خاصی که تاثیر منفی روی وزن و همچنین سلامت تان دارند، زیاده روی کردید، به خاطر نقاط ضعفی که ثبت غذاها نشان می دهد، شرمنده نشوید. در عوض از هر تکنیک نظارتی که دوست دارید، به عنوان راهی برای با انگیزه و خلاق نگه داشتن خودتان برای دستیابی به اهداف کنترل وزن تان استفاده کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here