مدل های جدید مانتو تابستانه برند پگاه

مدل مانتو 2017 – مدل مانتو زنانه – مدل مانتو اسپرت – مانتو جلوباز

مدل های مانتو تابستانه همیشه مورد علاقه خانم ها بوده که با استفاده از الیاف نازک تر باعث خنکی و راحتی بیشتر آنها میشود، در اینجا جدیدترین مدل های مانتو تابستانه برند پگاه را مشاهده میکنید که میتوانید با الگو برداری از آن مدل مانتو جدید و به روز خود را انتخاب کنید.

مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانهانواع مدل مانتو زنانه 96 جدید مدل مانتو زنانه

راههای تعمیر زیب شلوار

تعمیر زیپی که گیر کرده است با بیرون کشیدن پارچه

۱- زیپ را بررسی کنید. به پشت و جلوی زیپ نگاه کنید که پارچه‌ای مسیر آن را نبسته باشد. ابتدا و انتهای مانع را بیابید.

۲- سعی کنید پارچه را از مسیر زیپ خارج کنید. سعی کنید پارچه را محکم و به آرامی شل کنید. ابتدا به آرامی مانع را بکشید و تا پائین پارچه‌ای که گیر کرده است، این کار را انجام دهید.

۳- زیپ را باز و بسته کنید. برای رفع کردن مانع شاید نیاز به حرکت دادن زیپ کافی باشد. سعی کنید زیپ را به آرامی باز کرده و همزمان، پارچه را نیز به بیرون بکشید. دقت کنید که محکم نکشید وگرنه پارچه‌ی ‌لباس آسیب دیده و پاره می‌شود.

۴- موقعیت را مجدداً ارزیابی کنید. اگر نمی‌توانید پارچه را شل کنید و یا تغییری مثبت در عملکرد زیپ ایجاد نمائید، شاید نیاز باشد راه دیگری را امتحان کرده و یا کلاً زیپ را جایگزین کنید. در ادامه، روش‌های دیگری نیز به شما پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید پیش از جایگزین کردن زیپ، امتحان کنید.

تعمیر زیپ لباس با استفاده از روان کننده

۱- یک روان‌کننده پیدا کنید. زیپ‌ها را می‌توان با بسیاری از آیتم‌هایی که در خانه یافت می‌شوند روان کرد. یکی از موارد زیر را پیش از ادامه، بیابید تا بتوانید به عنوان روان‌کننده بر روی زیپ استفاده کنید:

  • وازلین
  • موم شمع
  • چرب کننده‌ی لب
  • قالب صابون
  • مداد شمعی
  • نرم کننده‌ی مو

۲- پشت و روی زیپ را با روان‌کننده بپوشانید. زمانی که یکی از آیتم‌های بالا را یافتید، اندکی از آن را به هر دو سمت زیپ به عنوان روان کننده بمالید. اطمینان یابید که تمام دندانه‌های زیپ را با روان کننده، آغشته و نرم کرده‌اید. ابتدا مقدار کمی روان‌کننده استفاده کنید و اگر کافی نبود، مقدار آن را افزایش دهید. دقت کنید که بیش از حد از روان‌کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است درنهایت، پارچه‌ی لباس گیر کرده در زیپ، کثیف شود و هیچگاه لکه‌ی آن پاک نشود.

۳- به تدریج زیپ را باز و بسته کنید. پس از آنکه از مقداری روان‌کننده بر روی زیپ استفاده کردید، سعی کنید که زیپ را باز و بسته کنید. ممکن است بتوانید، ابتدا اندکی آن را باز یا بسته کنید، بنابراین صبور باشید و به تلاش‌تان ادامه دهید. آنقدر این کار را ادامه دهید تا زیپ روان شود و حرکت مناسب داشته باشد. ممکن است در این فرآیند نیاز به استفاده‌ی دوباره از روان‌کننده داشته باشید.

۴- باقیمانده‌ی روان‌کننده را پاک کنید. پس از آنکه زیپ را درست کردید، از پارچه یا دستمال کاغذی تمیز برای پاک کردن باقیمانده‌ی روان‌کننده استفاده کنید تا پارچه‌ی اطراف آن را کثیف نکند، زیرا این لک‌ها ممکن است پاک نشوند.

۵- این فرآیند را تا زمانی که نیاز است، تکرار کنید. اگر هنوز زیپ شما گیر دارد، ممکن است گاهی مجبور به استفاده‌ی مجدد از روان‌کننده داشته باشید تا زیپ دوباره عملکرد مناسب داشته باشد.

۳-  تعمیر زیپ با استفاده از شیشه پاک کن

۱- اندکی شیشه پاک‌کن استفاده کنید. اگر زیپ شما حرکت نمی‌کند، مقداری شیشه پاک‌کن به هر دو سمت آن بزنید. ممکن است راحت‌تر باشید که شیشه پاک‌کن را در ظرفی ریخته و زیپ را درون آن قرار دهید. کاملاً زیپ را به شیشه پاک‌کن آغشته کنید اما دقت فرمائید که پارچه‌ی اطراف زیپ کثیف نشود زیرا ممکن است لک آن برای همیشه بر روی لباس باقی بماند.

۲- به تدریج، زیپ را باز کرده و ببندید. پس از به کار بردن مقدار کافی شیشه پاک‌کن، اکنون سعی کنید زیپ را باز و بسته کنید. صبور باشید زیرا این فرآیند ممکن است زمان‌بر باشد. این فرآیند را تا جایی ادامه دهید که زیپ بتواند مانند سابق باز و بسته شود. ممکن است طی این فرآیند نیاز به استفاده‌ی مجدد از شیشه پاک‌کن داشته باشید.

۳- لباس خود را بشوئید. لازم است که پس از تعمیر زیپ، لباس خود را فوراً بشوئید تا محتویات شیشه پاک کن از روی پارچه پاک شود. اگر این فرآیند را به تاخیر اندازید، ممکن است لکه‌ی شیشه پاک‌کن برای همیشه بر روی لباس شما باقی‌مانده و آن را نابود کند.

۴- این فرآیند را تا زمانی که نیاز دارید، ادامه دهید. اگر زیپ شما کماکان اندکی مشکل دارد، ممکن است نیاز به تکرار این فرآیند داشته باشید. بنابراین تا هنگامی که نیاز دارید، می‌توانید از شیشه پاک‌کن استفاده کرده و زیپ را به آن آغشته کرده و زیپ را باز و بسته کنید تا عملکرد سابق خود را به دست آورد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here