نکات مهم تمرینات قدرتی در فضای باز

ورزش کردن افراد در فضای باز و طبیعت سبب شادابی و نشاط و کسب اکسیژن بیشتر توسط بدن و کاهش بالا رفتن حرارت بدن در اثر فعالیت های ورزشی به دلیل جریان داشتن هوای تازه می شود. گفتنی است؛ ورزش کردن در طبیعت سبب تقویت خلق و خو و نیز افزایش انگیزه برای ورزش کردن و نیز بالا رفتنی سطح اعتماد به نفس و مهمتر از همه سوزاندن کالری بیشتر با استفاده از این تمرینات در افراد می شود.

تمرینات قدرتی

شاید فکر کنید تنها نوعی از تمرین که می‌توانید در فضای آزاد انجام دهید تمرینات کاردیوی رایج است، اما اینطور نیست. اگر کار را به ‌درستی انجام دهید، می‌توانید به‌ سادگی یک تمرین قدرتی را نیز انجام دهید. به سراغ نکاتی در مورد تمرین قدرتی برویم که می‌توانید هنگام انجام تمرین‌ها در فضای آزاد از آن‌ها استفاده کنید.

ورزش‌های ترکیبی با استفاده از وزن بدن را انتخاب کنید

ابتدا ورزش‌های خود را عاقلانteه انتخاب کنید. برای کسب بهترین نتایج، باید برخی از ورزش‌های ترکیبی با وزن بدن را انتخاب کنید که هم عضلات پایین ‌تنه و هم بالاتنه را هدف قرار دهند. انتخاب‌های عالی شامل لانژ، اسکات، استپ آپ (با استفاده از یک میز در آن اطراف)، شنای سوئدی. اگر برحسب ‌تصادف در جایی که تمرین می‌کنید میله‌ای بالای سرتان وجود دارد، بارفیکس گزینه مناسبی است.

دوره‌های استراحتتان را زمانبندی کنید

از آنجایی ‌که قادر نیستید وزنه‌ی خارجی اضافی به‌عنوان مقاومت اضافه کنید، به ‌جای آن باید بر زمانبندی دوره‌های استراحت خود تمرکز کنید. زمان‌های استراحتتان را کوتاه کنید تا به حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه برسند. با این روش، شما همچنان آن مقدار خستگی عضلانی که برای دیدن پیشرفت در برنامه‌ی روزمره‌تان لازم است، القا خواهید کرد. به‌علاوه، به‌عنوان یک مزیت اضافی، آمادگی قلبی عروقی بسیار خوبی نیز به دست خواهید آورد.

بر روی کش مقاومتی سرمایه‌گذاری کنید

اگر واقعاً می‌خواهید برنامه‌ی روتین تمرین قدرتی در فضای آزاد را یک سطح بالا ببرید، سرمایه‌گذاری بر روی کش مقاومتی را نیز مدنظر قرار دهید. این باعث می‌شود تا بتوانید تعداد بسیار بیشتری از ورزش‌ها را انجام دهید، که اجازه می‌دهد تا تنوع بیشتری را در برنامه‌ی روتین تمرین خود بگنجانید. با یک کش مقاومتی که می‌توانید به ‌سادگی به هرکجا که تمرین می‌کنید ببرید، می‌توانید جلو بازو با کش، پرس شانه، نشر از بغل، کشش پشت بازو، و پرس سینه را انجام دهید.

از کشش غافل نشوید

درنهایت به خاطر داشته باشید که فقط به این خاطر که در فضای آزاد هستید به این معنا نیست که باید گنجاندن کشش به‌ عنوان بخشی از تمرین روتین خود را فراموش کنید. شما همچنان به عضلات، فشار زیادی وارد خواهید کرد و کشش یک راه عالی برای سرد کردن بعد از جلسه‌ی تمرین است، در حالی‌ که احتمال تجربه‌ی درد عضلانی را نیز کاهش می‌دهد.

با اضافه کردن کشش به پایان تمرینات خود، ممکن است کمک کنید تا دامنه‌ی کلی حرکت خود را که می‌توانید در آن جا به جا شوید افزایش دهید. به ‌عبارت‌ دیگر ممکن است کمک نمایید تا کارآیی خود را در تمام ورزش‌هایی که در طول جلسه‌ی تمرین خود انجام می‌دهید، ارتقا ببخشید. از آنچه فضای بیرون به شما عرضه می‌کند لذت می‌برید، نتایج فوق‌ العاده‌ای را ببینید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here