شش مدل کوتاهی مو مردانه 2020

دنیای مُد هرروز مضامین جدیدی از مد را ارائه میدهد که مدل مو هم جز بسیار مهمی از آن است ، برای استفاده از مدل های مختلف مو و شناخت آنها باید به ترکیب صورت و رنگ پوست و سایر ویژگی های چهره هر فرد دقت کرد در اینجا شش مدل مو جدید با استایل دور مو کوتاه را برای شما به نمایش میگذاریم که جز جدید ترین مدل مو مردانه 2020 هستند همچنین در ادامه مواد مغذی برای رشد مو را نیز خواهیم خواند 

مدل کوتاهی مو مردانه – مدل مو مردانه – مدل مو پسرانه – مدل مو مردانه کوتاه – مدل مو مردانه 2020 

مدل کوتاهی مو مردانه – مدل مو مردانه 

مدل مو مردانه کوتاه 

مدل مو پسرانه جدید – مدل مو پسرانه کوتاه 

مدل کوتاهی مو مردانه – مدل مو مردانه – مدل مو پسرانه – مدل مو مردانه کوتاه  

مدل مو پسرانه 2020 – مدل مو پسرانه جدید

با 40 دقیقه ورزش روزانه زودتر لاغر شوید

  • برای داشتن موهایی سالم و زیبا به چه مواد غذایی و ویتامین نیاز داریم؟

رشد مو وابسته به وجود پیش­نیازهایی است که عدم وجود آن­ها چرخه­ی رشد و سلامت مو را مختل می­کنند. شناختن این مواد مغذی، کمک می­کند تا پیش از دچار شدن به مشکلات مختلف پوست و مو، رژیم غذایی خود را در جهت مراقبت و حفاظت از این دو عضو مهم، هوشمندانه­تر تعیین کنید. برخی از پر اهمیت­ترین مواد مغذی موثر در رشد مو عبارت­اند از :

  • پروتئین: بخش عظیمی از ساختار مو از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است و پرتئین­ها نیز خود از آمینواسید ساخته می­شوند. خوراکی­هایی که این اسیدآمینه­ها یا پروتئین­ها را به بدن می­رسانند، روند ساخته­شدن و ترمیم مو را بهبود می­بخشند.
  • بیوتین: بیوتین در تعامل با آنزیم­های سلولی، اسیدهای آمینه را می­سازد که واحدهای سازنده­ی پروتئین­ها محسوب می­شوند. تحقیقات سال­های اخیر، کمبود بیوتین را به عنوان یکی از عوامل موثر بر ریزش مو معرفی کرده­اند.
  • آهن: فولیکول­های مو، اکسیژن مورد نیاز خود را از آهن موجود در گلبول­های قرمز خون دریافت می­کنند. البته ممکن است علی­رغم سطح کافی آهن خون، بانک آهن بدن شما کم باشد که این موضوع اهمیت استفاده از خوراکی­های دارای آهن را افزایش می­دهد.
  • اسیدهای چرب امگا3: این نوع از اسیدهای چرب علاوه بر غشای سلولی پوست سر، در روغن‌های طبیعی پوست سر و مو نیز جهت مرطوب نگه­داشتن آن­ها تولید می­شوند. دریافت مقادیر کافی از اسیدهای چرب امگا3، می­تواند در جلوگیری از خشکی پوست سر موثر بوده و به درخشندگی و استحکام موها کمک کند.
  • ویتامین­های گروه B: این گروه از ویتامین­ها در ایجاد گلبول­های قرمز تاثیر دارند که این گلبول­ها نیز مسئول رساندن اکسیژن و مواد مغذی به تمام سلول­های بدن، از جمله سلول­های پوست سر و فولیکول­های مو هستند.
  • ویتامین­های گروه C: این نوع ویتامین­ها دو کارکرد اساسی در خصوص پوست و مو دارند. ویتامین­های این خانواده­ هم به جذب آهن کمک می­کنند و هم در تشکیل رشته­های مهم کلاژن اثر دارند.
  • روی: روی یکی از مهم­ترین مواد در موضوع سلامت مو محسوب می­شود که از طریق اتصال پروتئین­های مو، بر تقویت فولیکول­ها و جلوگیری از ریزش مو تاثیر بسزایی دارد. همچنین روی به عملکرد درست غدد سازنده­ی روغن پوست سر و مو کمک می­رساند.

     

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here