روغن کوتیکول چه فوایدی برای ناخن ها دارد

از روغن کوتیکول برای نرمی و بازسازی پوست های آسیب دیده ی دورتا دور ناخن استفاده میشود. بعد از انجام مانیکور و کاشت ناخن میتوانید از آن استفاده کنید. این روغن مانع از پوسته پوسته شدن ، ترک خوردن ، زخم شدن و سفت شدن بیش از اندازه اطراف ناخن میشود. این محصول به دو صورت قطره چکانی و برس دار و در رنگ ها و رایحه های مختلفی در بازار موجود است.

روغن کوتیکول

روغن کوتیکول محصولی برای مراقبت از ناخن‌هاست. این محصول از روغن‌های مختلفی ساخته می‌شود و طوری طراحی شده که بتوان آن را با برس مخصوص، پنبه یا قلم‌مو روی کوتیکول ناخن زد. کوتیکول ناخن همان نوار پوستی نازک و تقریبا سفت در محل رویش ناخن‌های دست و پا است.رشد زیاد کوتیکول ها سبب از بین رفتن زیبایی ناخن ها می شود و علت پدید آمدن آن معمولاً عدم توجه مناسب و عدم استفاده از مرطوب کننده می باشد. برای رفع این مشکل هر روز از روغن کوتیکول استفاده نمایید تا بافت پوست نرم شود. هیچگاه برای برداشتن کوتیکول ها از قیچی یا سایر ابزار فلزی استفاده ننمایید زیرا سبب سفت و کلفت شدن کوتیکول ها می شود.

ترکیبات و فواید
روغن جوجوباروغن کوتیکول یک محصول ساده است. سازندگان آن معمولا از روغن‌های آووکادو، جوجوبا، درخت چای یا بادام استفاده می‌کنند. دیگر ترکیبات مرطوب‌کننده مثل روغن شی یا کاکائو را نیز می‌توان استفاده کرد. برخی از این محصولات حاوی ویتامین E نیز هست.

ترکیبات بر پایه روغن، به عنوان نرم‌کننده به کار می‌روند. این مواد، به پوست آب نمی‌رسانند و بنابراین خاصیت آب‌رسانی ندارند اما مانعی محافظ در برابر رطوبت پوست ایجاد می‌کند تا محفوظ بماند. به همین دلیل، روغن کوتیکول را یک مرطوب‌کننده می‌دانند.

این ماده، کوتیکول‌های ناخن را نرم می‌کند و از ترک ناخن و سوزش آن‌ها جلوگیری می‌کند. روغن‌های خاص نیز خاصیت ضدقارچ دارند و از عفونت ناخن‌ها جلوگیری می‌کنند. ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان است که اثر رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد و از آسیب به سلول‌های پوستی جلوگیری می‌کند. این کار، زمانی مهم است که ظاهر افراد برای محل کار یا مورد خاصی اهمیت پیدا می‌کند.

وقتی از روغن کوتیکول استفاده می‌کنید، حفظ رطوبت و بهبود سلامتی کوتیکول ناخن، سبب کاهش درد در ناخن‌ها می‌شود. این کار به شما کمک می‌کند کارهای روزانه‌تان را بهتر انجام دهید. این محصول، هم‌چنین از شکنندگی و ترک خوردن ناخن جلوگیری می‌کند و به آن فرصت رشد خوب و کافی می‌دهد. ظاهر خوب و تمیز ناخن و کوتیکول‌های آن، اعتماد به نفس فرد را افزایش می‌دهد.

روش استفاده از روغن کوتیکول ناخن
معمولا روغن کوتیکول را در آخرین مرحله مانیکور می‌زنند. می‌توان این روغن را فقط به پوست ابتدای ناخن یا کل ناخن زد. روش ایده‌آل این است که قبل از زدن روغن کوتیکول ناخن‌ها را با فرو کردن در آب مرطوب کنید.

می‌توانید این ماده را به‌عنوان یک مراقبت روزانه از ناخن به‌کار ببرید. برای بیشتر افراد استفاده از یک کرم مرطوب‌کننده استاندارد جهت حفظ رطوبت ناخن کافی ا‌ست.

برای مصرف این روغن، از یک برس مخصوص استفاده می‌شود. این برس معمولا همراه خود محصول موجود است. اگر چنین نبود یا برس آن گم شد، می‌توانید با یک تکه اسفنج یا پنبه، روغن را به ناخن‌ها بزنید. این روغن به صورت قلم‌مو نیز موجود است و می‌توان آن را با دقت بیشتری روی ناخن زد.

فرقی نمی‌کند با چه روشی روغن کوتیکول را به ناخن بزنید، اما این روغن مدت زیادی دوام می‌آورد. بهتر است قبل از انجام هر کاری، چند دقیقه به روغن اجازه خشک شدن بدهید. کسانی که ناخن‌های خشک، ریشه ناخن و ناخن شکسته و ترک‌خورده دارند، نیاز روزانه به این روغن دارند. می‌توان این محصول را هم قبل از خواب و هم در طول روز روی ناخن زد.

هزینه و محل خرید
محصولات مراقبت از ناخناین ماده، به نسبت دیگر مواد مرطوب‌کننده گران‌تر است. اما معمولا ماندگاری زیادی دارد زیرا هربار به مقدار بسیار کمی از آن استفاده می‌شود.

افرادی که از این محصول استفاده می‌کنند می‌دانند که ارزش قیمت بالایش را دارد.

این محصول را می‌توانید در قفسه‌های لوازم بهداشتی فروشگاه‌ها بیابید. بیشتر داروخانه‌ها نیز آن را دارند. در صورت نیافتن محصول مطلوب مورد نظر، می‌توانید به‌صورت آنلاین آن را خریداری کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here